DVSC SCHAEFFLER–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 33–27

Kézilabda: közelebb került a bronzéremhez a Debrecen

A Debrecen otthon 33-27-ra győzte le a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I bronzérme szempontjából fontos vasárnapi találkozóján.

DVSC SCHAEFFLER–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 33–27 (16–15)
Debrecen 1300 néző: V: Bócz, Wiedemann
DVSC: Bartulovic – GROSCH 6, Szabó N. 1 (1), Vámos P. 3, Haggerty 2, Jovovics, PETRUS 7. Csere: GABREL (kapus), PLANÉTA 3, FÜZI-TÓVIZI 2, Töpfner 2 (2), Kácsor 4, CSERNYÁNSZKI 3, Hornyák D. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Udvardi 3, Lancz 2, Pásztor N. 2, Tóth E. 4 (2), STRANNIG ZS. 5. Csere: Hadfi (kapus), Sztankovics, TÓTH G. 6, Faragó L. 2 Albek 1, Varga E. Edző: Gyurka János

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–3. 6. p.: 3–3. 17. p.: 8–10. 28. p.: 16–13. 40. p.: 19–16. 47. p.: 25–20. 52. p.: 28–22. 57. p.: 31–25.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc

A két együttes októberi bajnokiját saját közönsége előtt 30-23-ra nyerte a Mosonmagyaróvár, a Magyar Kupa bronzmérkőzésén Tatabányán viszont 34-29-re a hajdúsági együttes kerekedett felül. Mindkét csapat a nemzetközi kupában szerepelt az idényben: a DVSC egygólos összesítéssel maradt alul a címvédő norvég Vipers Kristiansanddal szemben a Bajnokok Ligája-negyeddöntőbe jutásért vívott párharcban, a Mosonmagyaróvár pedig kettős vereséggel maradt le az Európa-liga elődöntőjéről a román Gloria Bistrita-Nasaud ellen. A rangadó előtt az egy meccsel többet játszott Debrecen két ponttal előzte meg riválisát a tabellán.

A Hódos Imre Rendezvénycsarnokban az első percekben inkább a vendégek akarata érvényesült, ám nem tudtak ellépni házigazdájuktól, amely a szünet előtti percekben magához ragadta a kezdeményezést. A második játékrész első nyolc percében nem esett mosonmagyaróvári gól, el is tudott távolodni a Debrecen. A vendéglátó ebben a félidőben többször vezetett hat találattal, a hajrában pedig a hétgólos különbséget is elérte, ám az – esetleges pontazonosságnál rangsoroló egymás elleni eredmények miatt lényeges – nyolctalálatos előnyt nem tudta kiharcolni, és végül hatgólos sikert aratott.

A Debrecen az utolsó két fordulóban, május második felében előbb a címvédő Győrt fogadja, majd a jelenleg százszázalékos Ferencvároshoz látogat, a Mosonmagyaróvár már nem találkozik a bajnoki címért harcoló riválisokkal.

A debreceni Petrus Mirtill hétszer, Grosch Vivien hatszor volt eredményes, a Mosonmagyaróvárban Tóth Gabriella talált be hatszor.

Gyurka János: Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, ami az izgalmakat és a színvonalat illeti. A saját játékunkról azt mondanám, hogy a hosszú meccsszünet alatt elvesztettük az eddig mutatott formánkat. Az első félidő még rendben volt, a másodikban viszont nem nagyon volt befejező játékosunk. Ami dicséretes, hogy hatvan percen keresztül küzdöttünk.

Szilágyi Zoltán: Csak gratulálni tudok a lányoknak. Mindent megtettünk a győzelemért, ez volt az elsődleges célunk, amit magabiztosan megoldottunk. Van bennem hiányérzet, hiszen az egymás elleni eredmény fontos lehet. A helyzetkihasználásunk bizonyos időszakokban nem volt jó, a védekezést viszont csak dicsérni tudom. Azt gondolom, nem dőlt még el a végső sorrend a bajnokságban.