Múzeumok Éjszakája Debrecen, 2019 – itt a program

Kultúra

A Múzeumok Éjszakájára a karszalag már megvásárolható a Déri Múzeum és a Debreceni Irodalom Háza jegypénztárában.

DÉRI MÚZEUM

Debrecen, Déri tér 1.

Programok a Déri téren:

16.00 MH. 5. Bocskai István Lövészdandár helyőrségi zenekar
17.00 Debrecen Dixieland Jazz Band koncertje
18.00 FÓRUM Debrecen divatbemutató
19.00 VAN Zenekar koncert (K. Szabi)
20.30 Bordó Sárkány Régizene Rend koncert
22.00 Dánielfy Gergő és az Utazók koncert
23.30 Lángoló Csigák / Flaming Snails Tűzzsonglőr Csapat bemutató
16.00-22.00 Utazz a „Zsuzsival” a Múzeumok Éjszakáján
Zsuzsi Erdei Vasút Debrecen programkavalkádja

Déri Múzeum – Díszterem

22.00 Bolgár és magyar népdalok Sas Nelli előadásában
22.30 MUNKÁCSY MÁS/KÉP(P) Fodor Éva Irén művészettörténész előadása
23.30 „A halál, mint világalkotó tényező” Gondolatok a halotti kultusz egyetemes kultúrateremtő erejéről a „Csillagos ég lakói” című régészeti kiállítás kapcsán
Hajdú Zsigmond régész előadása
00.30 MUNKÁCSY MÁS/KÉP(P) Fodor Éva Irén művészettörténész előadása

Déri Múzeum – Kávézó
16.00-22.00 Múzeumpedagógiai foglalkozás

MEDGYESSY FERENC EMLÉKMÚZEUM ÉS
DEBRECENI IRODALOM HÁZA
Debrecen, Péterfia u. 28.

Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum udvara

Színpad:
17.00 “A vénasszony és a halál” A Szárnyas Sárkányok gólyalábas térjátéka óriásbábokkal
18.30 Új vizeken járok! Flashmob és a Privát Affér zenekar koncertje
20.00 “Árdeli szép tánc” A Sebő-együttes műsora
(Magyar népzenék és énekelt versek, Sebő Ferenc szerzeményei és feldolgozásai.)
21.30 Ölveti Blues Band zenekar koncertje
22.30 “Gőg és Magóg fia” DebreSlam műsora

Medgyessy Ferenc Emlékkiállítás:

18.00 Medgyessysek a Medgyessyben
Rendhagyó tárlatvezetés Gábor Mónikával és Györgyi Katával, a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola diákjaival
19.30 Medgyessysek a Medgyessyben
Rendhagyó tárlatvezetés Gábor Mónikával és Györgyi Katával, a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola diákjaival

Debreceni Irodalom Háza:

16.00-02.00 Múzeumi nyomozás Aranyi Fruzsina múzeumpedagógussal az állandó irodalmi kiállításban

 

MODEM
Debrecen, Baltazár Dezső tér 1.

Esti koncert, improvizált színház, kortárs művészet, gyerekprogramok és rendhagyó tárlatvezetések – Vámos Miklós, Momentán társulat, Veiszer Alinda, Örkény Antal, Tilmann József, a Mystery Gang, Balkóczi Noémi, Sokszínvirág zenekar és még sokan mások a MODEM-ben. 2019-ben is különleges programokkal várunk minden művészetkedvelőt június 22-én délutántól egészen másnap hajnalig a Múzeumok Éjszakáján. Sőt, a karszalagok a másnapi Ruttkai Bori-műsorra is érvényesek.

Programok:

16:00: Debütál a PANEL sör – pályázati eredményhirdetés / Zöld kilincs kávézó

16:00: Múzeumpedagógiai foglalkozás kicsiknek és nagyoknak Csőke Kittivel / 3. emeleti múzeumpedagógia terem

16:15: Ringató – családi művészeti nevelési program Horváth Zsuzsival / belső kert

16:30: Veiszer Alinda tárlatvezetése a MÁNIA kiállításon / földszinti kiállítótér

17:00: Sokszínvirág – gyerekkoncert / belső kert

17:00: Észt gyerekfilmek / multimédia-terem

17:30: Versmánia – Tárlatvezetés Áfra Jánossal és a Versműhely tagjaival / földszinti kiállítótér

18:00: Vámos Miklós önálló estje – Legközelebb majd sikerül / belső kert

18:00: PANEL-makettek – beszélgetés Süli- Zakar Szabolccsal / fogadótér

18:00: Múzeumpedagógiai foglalkozások kicsiknek és nagyoknak Csőke Kittivel / földszinti kiállítótér

18:00: Ruben Brandt, a gyűjtő – filmvetítés / multimédia-terem

18:00: MOME-rövidfilmek – Baltazár Dezső tér

19:00 – 22:00: Hozd a mániád a MODEM-be! Workshop Simon Andreával, Benczúr Emesével, Imre Mariannal, Szira Henriettával, Szij Kamillával és Tarr Hajnalkával / földszinti kiállítótér

19:00: Szolnoki József képzőművész tárlatvezetése az Újraírható történetek kiállításon / 2. emelet

19:30: Vámos Miklós dedikálás / Zöld kilincs kávézó

20:00: Rögvest – Momentán társulat előadása / belső kert

20:00: Egy nap – filmvetítés / multimédia-terem

20:00: Múzeumpedagógiai foglalkozás kicsiknek és nagyoknak Csőke Kittivel / 3. emeleti múzeumpedagógia terem

20:30: Caos Camping – köztéri performansz Szeredi Csabával, Szilágyi Kornéllal, Szolnoki Józseffel és Vándor Csabával / Baltazár tér

21:30: The Rub – filmvetítés és közönségtalálkozó / fogadótér

22:00: “eLKápráztatók” – A Magyar Táncművészeti Egyetem volt és leendő hallgatóinak találkozása a térrel, a művel, a hanggal a Hangfegyverek című kiállításon / 3. emelet

23:00: Mystery Gang – koncert / belső kert

00:00: Barkóczi Noémi – koncert / 2. emeleti kiállítás

01:00: ModeMode – különkiadás / belső kert

Mániás kísérőprogramok:

Közös csigatészta-készítés Szira Henrietta receptje alapján

Ablakrajzolás Szíj Kamillával

Gyöngyfűzés és más csendes stratégiák Imre Mariannal és Tarr Hajnalkával

LEGYEN KÖZÖS A MÁNIA! – kollektív alkotás és beszélgetés a látogatók és a művészek mániáiról Simon Andreával és Benczúr Emesével

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.