Matula-napok a Dóczy Gimnáziumban

Kultúra

A Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában az idén (2015. október 4-10.) már tizenharmadik alkalommal rendezik meg a Matula Napokat.

Részletes program:

Dátum Nap Óra Program neve, helye
október 4. vasárnap 10.00 – 11.30 Családi istentisztelet- és a 13. Matula-napokNYITÓ ISTENTISZTELETE a Református Kistemplomban,

Igehirdető: Ablonczy Béla református lelkész, vallástanár

Köszöntés és megnyitó beszéd: Ilyés Ilona igazgató

Műsor: 9.B osztály,

Felelős: Magyarné Balázs Erika ofő.

5. hétfő 7.45 – 8.45(1. óra) A 13. MATULA-NAPOK HÉTKEZDŐ ISTENTISZTELETE ÉS MEGEMLÉKEZÉS Vendég igehirdető: Nemes Vitold József teológus h.

Emlékműsor az aradi vértanúkról, a 166. évforduló alkalmából a Kossuth utcai református templomban,

Műsor: 8.C osztály, Felelős: Püskiné Mester Éva tanár,

Köszöntés: Ilyés Ilona igazgató (A diákok képviselői a 4. órában

koszorút helyeznek el a Hősök temetőjében)

5. hétfő 9.00-12.00 SZALAGTŰZŐ FŐPRÓBA a Kölcsey Központbana 11-12. évfolyam számára (Db., Hunyadi utca 1-3.)
5. hétfő 11.35-

13.25)

(5-6. óra)

MEGEMLÉKEZÉSEK A KÖZTEMETŐBEN (12.15-13.00)Szabó Magda író, Dóczy Gedeon igazgató-tanár, Koncz Aurélné Karácson Ottília igazgató, Dr. Kopányi Mária internátus igazgató, Kunszabóné Dancs Edit újraalapító igazgató

sírjának megkoszorúzása

Résztvevők: Igazgatóság és a 9. évf. tanulói,

Ofők: P.E.,M.B.E.,N.K.A. Vezetik: ZS.T, A.B.,

Más időpontban: Dr. Korsós Bálint néhai igazgató sírjának megkoszorúzása (Noszvaj, Református temető)

5. hétfőtől du.: folyamatosan SPORTVERSENYEK (Dóczy Kupa)Helye: Sportudvar és a Dóczy Tornaterme,

Vezetik: A testnevelő tanárok

5. hétfő 14.30 – 17.00(8-9-10. óra) DÖK-rendezvény: KI MIT TUD?       Helye: Díszterem, 310.)Vezeti: Dr. Ráczné Jaross Judit tanár,

Madarász Blanka 10.B tanuló, DÖK elnök

6. kedd 8.55 – 9.40(2. óra) KOSZORÚZÁS – GRÓF BATTHYÁNY LAJOS EMLÉKTÁBLÁJÁNÁL – Debrecen Megyei Jogú Város nevében a DRK Dóczy Gimnáziuma közreműködésével,Emlékbeszéd: Püskiné Mester Éva tanár, ofő.,

Résztvevők: A 8.C osztály tagjai és Ablonczy Béla vallástanár,

6. kedd 11.45-12.30(5. óra) KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓ a Dóczy Galériában, Díszterem, (310.)„Fülöp Sándor (1928-2012) „Szülőföldem“ című emlékkiállítás Vezeti : Ablonczy Béla vallástanár, Köszöntést mond: Ilyés Ilona igazgató, Megnyitja: Fülöp István és Buka László  Közreműködik: Szakál Csenge 12.A (ének) Papp Zsanett Gréta 11.A (Vers) A CSBO-15-C pályázat keretében, Vendégek: A Bagaméri Református Szeretetotthon és a Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona, (Debrecen) küldöttsége, Résztvevők: 11.A, 11.B, 11.C

 

 

Dátum Nap Óra Program neve, helye
október 7. szerda 7.55-8.45(1. óra) SZABÓ MAGDA KOSSUTH-DÍJAS ÍRÓ MUNKÁSSÁGÁNAK BEMUTATÁSA

Előadó: Perla Erzsébet tanár

Helye: Díszterem, 301. Résztvevők: 7-8. évfolyam

7. szerda 9.50-10.35(3. óra) DÓCZY 1838 – 2015 RENDHAGYÓ IRODALOMÓRA felolvasó délelőtt Szabó Magda műveiből

A CSBO-15-C pályázat keretében, Vendégek: A Bagaméri Református Szeretetotthon és a Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona (Debrecen) küldöttsége, Helye: Dóczy Díszterme, 310.

Vezeti: Perla Erzsébet tanár      Résztvevők: 9. évfolyam (9.ABC)

7. szerda 15.00 – 17.45(a 9. órától) DÓCZY 1838 – 2015Szabó Magda irodalmi-történelmi emlékverseny  a városi gimnáziumok számára

Téma: MÓZES EGY HUSZONKETTŐ

Helye: Dóczy Díszterme, 310. Vezeti: Perla Erzsébet tanár

8. csütörtök 8.00 – 16.00 SDG – A SOLI DEO GLORIA REFORMÁTUS DIÁKMOZGALOM BEMUTATKOZÓ NAPJA Vezető: Katona Viktor elnök, református lelkész,

Helye: Díszterem, (310. ) Résztvevők: Mindenki folyamatosan

8. csütörtök 8.55 – 9.40(2. óra) RENDHAGYÓ TESTNEVELÉS- ÓRA    “DÓCZY KUPA” DÖNTŐ  TANÁR-DIÁK FÉRFI FOCIMECCS Helye: Sportpálya,

Nézőként az egész diákság részt vesz az eseményen

Vendég: Dombi Tibor válogatott labdarúgó (DVSC)

Vezeti: Buka László tanár

8. csütörtök 10.50 – 11.35(4. óra) a DócZY HÍRES SPORTOLÓI Emléktábláinak avatása és TORNABEMUTATÓHelye: A Tornaterem, valamint előtte a földszinti folyosó

Köszöntést mond: Ilyés Ilona igazgató,

Avatóbeszédet mond:

Emlékbeszédek (testnevelő tanáraink) Résztvevők: 7.AB és 8.ABC

8. csütörtök 12.40-13.25(6. óra) RENDHAGYÓ FÖLDRAJZ ÓRA Beszámoló a Cserkészek Világtalálkozójáról*

(2015. Japán, Jamboree*)

Előadók: Czigola Tamás 10.B és Turányi Szilárd 11.C

Helye: Díszterem, 310. Résztvevők: 10.ABC, 11.ABC

9. péntek 7.55 – 8.15(1. óra) Dóczy Gedeon iskolai domborművének megkoszorúzása az I. emeleti lépcsőházban,  az igazgatóság, a 12. évf.-os osztályfőnökök és a 12. évfolyam tagjainak részvételével, Vezeti: Ablonczy Béla és Zsoldos Tibor (Áhítat) vallástanár (Gedeon nap, X.10. szombat)
10. szombat 16.00 – 21.00 SZALAGTŰZŐ ÜNNEPÉLY A 12. ÉVFOLYAM SZÁMÁRA A KÖLCSEY KÖZPONTBAN(Db., Hunyadi u. 1-3.) A 13. MATULA-NAPOK BEZÁRÁSA,

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.