Debreceni rendezvények – Programajánló

Kultúra

Októberi programok, rendezvények Debrecenben.

DEBRECENI RENDEZVÉNYEK

október 1. – november 5.

október 1. 10.00 – 13.00 Mátyás király juhásza

Urbán István és Urbánné Lantos Éva bábművészek előadása a népmese napja (szeptember 30.) alkalmából

Helyszín: Méliusz Petőfi Emlékkönyvtára (Víztorony u. 13., Tel.: 52/413-471)

 

október 1. 10.00 A Zene Világnapja

Együttműködő partner: MEA Alapfokú Művészeti Iskola

Közreműködnek: MEA Alapfokú Művészeti Iskola tanárai, növendékei

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 1. 16.00 Látogatás A Diószegi Sámuel Szakközépiskola Botanikus Kertjébe – Ismeretterjesztő Előadás

Együttműködő partner: Csapókerti Kertbarát Kör

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 1. 18.00 Győzelem A Passzív Problémákon – Őszi Életigen Programsorozat  

Előadó: Zsiga Attila életvezetési és személyiségfejlesztési tréner

Együttműködő partner: Hetednapi Adventista Egyház Tisza-vidéki Egyházterület

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 1. 18.00 Önkéntes voltam Afrikában

Tóth Bettina debreceni diáklány idén nyáron hat hetet töltött egy afrikai árvaházban. Betti a másfél hónap alatt szerzett élményeit, tapasztalatait osztja meg az érdeklődőkkel vetített képes előadás keretében.

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 1. 19.00 Ünnepi hangverseny a Zene Világnapján          

Műsor:

George Friedric Händel: Vízizene

Franz Schubert: 6. (C-dúr) szimfónia D.589

Közreműködik a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Szimfonikus Zenekara

Vezényel: Kovács László

Helyszín: Debreceni Egyetem, Aula (Egyetem tér 1., Tel.: 52/412-250)

 

október 1 – 6. Állatok világnapja rendezvényei

A gyermekcsoportokat kedvezményekkel, tematikus foglakozásokkal várjuk.

Helyszín: Nagyerdei Kultúrpark (Ady Endre u. 1., Tel.: 52/310-065)

 

október 1 – 31. Keresd a színeket!

Októberben van a látás világnapja. Az Agóra is szeretne ebben a hónapban rávilágítani arra, hogy a szemünk milyen érzékeny és értékes számunkra. Ennek apropóján berendeznek egy különleges szobát, amelyben bárki megtapasztalhatja, hogy a színek érzékelése nem is olyan egyszerű dolog. A szobában játékos feladatok várják a látogatókat.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 2-ig Tiszta Forrás Hímző Kör 40 Éves Jubileumi Kiállítása

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 2 – 15. Kvassay Jenő vándorkiállítás

Kvassay Jenő (1850 – 1919) vízmérnök három évtizeden át volt a magyar vízügyi szolgálat legfőbb irányítója és új korszakot teremtett a magyar vízépítés történetében. A minitárlat felidézi az idén 165 éve született Kvassay emlékét és bemutatja az egységes magyar vízügyi szolgálat létrejöttében végzett tevékenységét. A vándorkiállításnak – melyet az Országos Vízügyi Főigazgatóság által létrehozott Emlékbizottság felkérésére a Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum munkatársai állítottak össze – Debrecenben az Agóra Tudományos Élményközpont ad otthont. A tárlat nyitvatartási időben az intézmény fogadóterében tekinthető meg.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 2 – 30. Találkozás Szekeres Erzsébet Textilművész És Vertel Andrea Kerámikus

Közös Kiállítása

Megnyitó: október 2. 17.00

A kiállítást megnyitja Arany Lajos művészeti író.

Zenei közreműködők: Erdei Kálmán zongora (Debrecen Dixieland Jazz Band) és Ladjánszki László ének (a Csokonai Színház operakórusának tagja).

Helyszín: Sesztina Galéria (Hal Köz 3., Tel.: 20/921-5747; 30/218-2162)

 

október 2. – november 1. Zekeres Erzsébet Textilművész És Vertel Andrea Kerámikus Művész Első Közös Kiállítása Találkozás Címmel

Megnyitó: október 2. 17.00

A kiállítást megnyitja: Arany Lajos művészeti író

Közreműködik a Sárga Áspis Projekt

Helyszín: Sesztina Galéria (Hal Köz 3., Tel.: 20/921-5747; 30/218-2162)

 

október 3. 10.00 – 11.00 Cerkatúra

Hétvégi múzeumpedagógiai foglalkozás a MODEM-ben

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 3. 10.00 – 13.00 “Elmúlt a nyár, itt az ősz, Szőlőt őriz már a csősz”

Szüreti délelőtt a józsai könyvtárban

Helyszín: Méliusz Józsai Könyvtára (Debrecen – Józsa Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-125)

 

október 3. 10.00 4. Szüreti és diónap

A rendezvény a József Attila-telepi Könyvtár és a Debreceni Művelődési Központ közös rendezvénye.

Helyszín: Lencztelepi Református Egyházközség temploma (Cseresznye u. 40., Tel.: 52/502-474)

 

október 3. 10.30 – 12.00 Kreatív tudomány: Furcsa buborékok

A játékos foglalkozássorozat keretében a gyerekek kéthetente szombaton izgalmas kreatív feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a természettudományos jelenségekkel és elkészíthetik saját játékaikat, amelyeket természetesen haza is vihetnek.

Tetraédert buborékból! Szokatlan alakú buborékokat hozhatnak létre a gyerekek szívószál segítségével.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 3. 10.30 – 20.00 26. Józsai Szüreti Nap – Szüreti Nyúlfesztivál – Inyencségek Napja

Program:

– Szüreti lovas és kerékpáros felvonulás

– szőlőpréselés, mustkóstolás

– XII. Józsai Nyúlpaprikás-főző Verseny

– Színpadi programok meghívott csoportokkal

– Kézművesek bemutatói és vására

– Kézműves játszóház

– A Józsai Kertbarát Kör kertészeti kiállítása

– Gazsó Játékpark

– Egész nap: Buglyó Péter kádár népi iparművész 50 éves jubileumi kiállítása a Józsai Közösségi Ház előterében

Szervezők: a Józsai Közösségi Ház és a Józsai Település és Közösségfejlesztő Egyesület

Helyszín: Tócó völgy, a Józsai Közösségi Központ és a DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 3. 10.30 Az Aranygöröngy, A Mesemondó Szolga És Más Tréfás Mesék

Az Alföld Gyermekszínpad és Főnix Diákszínpad előadása

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 3 – 31. Ha van szíved, neked is fáj, amit velem tettél. Képek a Vámospércsi Népdalkörből – Fátyol Viola kiállítása

Helyszín: Batthyány 24 Galéria (Batthyány u. 24., Tel.: 52/532-836)

 

október 4. 16.00 Nóta Gála

Deres már a határ – Ünnepi operett és magyar nóta gála a 40. előadás tiszteletére

Fellépők: Karácsony Irén, Némethné Kovács Magda, Kalina Enikő, Gubik Magdi, Dócs Péter, Szabó Lajos, Balogh Imre, Sárközi Béla cigányzenekara

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 4-10. 13. Matula-Napok

Helyszín: Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma (Kossuth u. 35., Tel.: 52/614-783)

 

október 5. 14.00 – 16.00 Az Aradi Vétanúkra Emlékezünk – Emlékműsor

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 5. 17.00 A Tenger Dala

Színes, magyarul beszélő, dán-belga-luxemburgi-francia-ír animációs film, 93 perc, 2014

A tenger dala csodálatos mese Benről és kishúgáról, Saoirse-ről, aki az utolsó fókatündér. A két testvér kalandos útra indul egy ősi, varázslatos legenda nyomában, hogy hazatérhessenek tengerparti otthonukba. A film az ír folklórból merített inspirációt: a mitológiai selkiek a tengerben fókaként élnek, de a szárazföldön emberré válnak.

Helyszín: Delta mozi (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 5. 19.45 Mozart – Figaro házassága

Élő közvetítés a londoni Royal Opera House-ból

Helyszín: Apolló Mozi (Miklós utca 1., Tel.: 52/417-847)

 

október 5 – 7. Debreceni Egyetemi Napok

Program:

október 5. (hétfő)

20.00 Dumaszínház: Aranyosi

22.00 Halott Pénz

00.00 Brains

Resident: dj. PéGé

október 6. (kedd)

20.00 Dumaszínház: Dombi

22.00 Animal Cannibals

23.00 Punnany Massif

Resident: dj. Juhász Laci

október 7. (szerda)

20.00 Dumaszínház: Beliczai Balázs

22.00 Korda György és Balázs Klári

23.00 Wellhello

01.00 Stereo Palma

Resident: dj. Juhász Laci

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

október 6. 10.00 „Zene Nélkül Mit Érek Én?” – Nyugdíjas Kórusok És Dalkörök Találkozója A Zene Világnapja Alkalmából

Együttműködő partner: a Szépkorúak Klubja

Meghívott vendégek: a Felsőjózsai, Kabai, Nagymacsi, Nagyszalontai, Sárándi Nyugdíjas Klubbok dalkörei és a Rozmaring Népdalkör

Helyszín: Delta mozi (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 6. 10.30 Vendégünk – Döbrentey Ildikó író

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 6. 10.30 Hangbújócska Zenebölcsi

Vezeti: Lövei Lilla zenetanár

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 6. 11.00 – 18.00 A Múzeumok Őszi Fesztiválja Programja – 16+ Múzeumi Találkozások – Rejtély A Múzeumban 

A költői útkeresések lehetőségei – Bulizz Csokonaival és Adyval!

Helyszín: Debreceni Irodalom Háza (Péterfia u. 28., Tel.: 52/413-572)

 

október 6. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 6. 17.00 Hórusz Trónjának Árnyékában – A Fáraók Asszonyai

Előadó: dr. Berényi Ernőné

Együttműködő partner: Ókori Egyiptomi Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 6. 17.00 Helytörténeti esték

A Szabadságharc emlékhelyei Debrecenben

Papp József, Kós Károly- és Podmaniczky – díjas helytörténeti kutató vetített képes előadása

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 6-ig Országos Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat – Fa, Szálas Anyag Kategória Kiállítása

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 6 – 10. “Vakrandi” új könyveinkkel

Új könyveinket becsomagolva, “vakon” választhatják ki az olvasók, mintegy zsákbamacskát visznek haza, és csak otthon szabad kibontani.

Helyszín: Méliusz Petőfi Emlékkönyvtára (Víztorony u. 13., Tel.: 52/413-471)

 

október 6 – 10. “Zsákbamacska-kölcsönzés” gyerekeknek:

A könyveket becsomagolva, “vakon” választhatják ki a gyermekolvasók, mintegy zsákbamacskát visznek haza, és csak otthon szabad kibontani.

Helyszín: Méliusz Petőfi Emlékkönyvtára (Víztorony u. 13., Tel.: 52/413-471)

 

október 6-10. Országos Könyvtári Napok

Helyszín: Benedek Elek Könyvtár (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 6 – 22. Gall Gábor festőművész Szerelmi évszakok című kiállítása

Megnyitó: október 6. 17.00

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 7. 10.00 Figyelünk rád, érted vagyunk!

Kiss Károly polgárőr parancsnok előadása

Helyszín: Méliusz József Attila telepi Fiókkönyvtára (Monostorpályi út 110., Tel: 52/437-415)

 

október 7. 14.00 Megemlékezés Az Aradi Vértanúkról – Ismeretterjesztő Előadás

Együttműködő partner: Életfa Idősek Klubja

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 7. 14.00 Mit Tehetünk Érte?- Bőr És Szépségápolás – Ismeretterjesztő Előadás

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 7. 16.00 A politikai elhárítás Hajdú-Biharban a rendszerváltás éveiben 1987-1990

Vendégünk: Filep Tibor történész

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 7. 16.00 Krízishelyzetek az ember életében, az újrakezdés lehetőségei

Előadó: Gesztelyi Tamás

Együttműködő szervezet: Kortársak az Egészséges Fiatalokért Egyesület

A felnőtt korosztály számára tervezett programon az előadó érinti az ember nehéz élethelyzetekből (betegség, halál, mentális problémák, megélhetési problémák, válás, munkahely elvesztése stb.) való kilábalásának lehetőségeit.

Helyszín: Méliusz Petőfi Emlékkönyvtára (Víztorony u. 13., Tel.: 52/413-471)

 

október 7. 16.45 A Wass Albert kör rendezvénye           

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 7. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 7. 17.00 A francia kártya szimbológiai mélységei, és a Jolly Joker kultúrtörténeti jelentősége

Komplex naptár és teljes Grál szimbólumkincs a kártya lapjain.

Incze László szimbólumkutató előadása

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 7. 20.00 Bágyi Balázs New Quartet Koncert

Lubos SOUKUP (CZE) sax,

Janos AVED sax,

Dezső OLÁH piano,

Péter OLÁH double bass,

Balázs BÁGYI drums

Kapunyitás: 19:30

Helyszín: Sikk Klub (Domb u. 1., Tel.: 70/315-4104)

 

október 7 – 31. Hungarikumok – A Magyar Fotóművészek Szövetsége Senior alkotócsoportjának kiállítása

Megnyitó: október 7. 16.30

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 8. 10.00 Te is tehetsz a környezetedért!

Deli Edit előadása

Helyszín: Méliusz József Attila telepi Fiókkönyvtára (Monostorpályi út 110., Tel: 52/437-415)

 

október 8. 14.00 Mentálhigiéné, lelki egészség

A Lelkierő Egyesület foglalkozása az ifjúsági korosztály számára, problémáik, konfliktusaik, krízishelyzeteik kezelésére.

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 8. 17.00 “Beteg az én rózsám szegény…”

A betegség, a gyógyítás, a vigasz hangjai népdalainkban

Előadó: Joób Árpád

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 8. 17.00 Ezoterikus klub

A tibeti gyógyászat

Dr. Nagy Zoltán tibetológus előadása

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 8. 18.00 Életkrízis És A Te Lelked Arca – Őszi Életigen Programsorozat

Előadó: Zsiga Attila életvezetési és személyiségfejlesztési tréner

Együttműködő partner: Hetednapi Adventista Egyház Tisza-vidéki Egyházterület

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 8. 18.30 A megelőzés szerepe: egészségesen és aktívan időskorban

Előadó: dr. Sándor József Péter háziorvos

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 8. 19.00 Peter Schaffer: Ki Fut A Nő Után, Avagy Ki Után Fut A Nő?

Szereplők: Szabó Győző, Nagy Enikő, Széles Tamás

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 8 – 11. Mozinet Filmnapok

Program:

október 8.

18.00 – Macbeth (BA)

A Mozinet Filmnapok nyitófilmje! A Cannes-i Filmfesztivált is megjárt új Macbeth-feldolgozás az Oscar-jelölt Michael Fassbender és az Oscar-díjas Marion Cotillard főszereplésével készült film vetítése után beszélgetés a Jászai Mari- és József Attila-díjas Kiss Csabával és a Balázs Béla-díjas Mispál Attilával!

20.15 – Fúsi (16)

október 9.

16.00 – A lecke

18.00 – Ifjúság

20.15 – Aferim! (18)

október 10.

16.00 – Short Skin

17.45 – Legújabb testamentum

20.15 – Macbeth (BA)

október 11.

15.45 – Cowboyok (16)

18.00 – Kosok

20.00 – Ifjúság

Helyszín: Apolló Mozi (Miklós utca 1., Tel.: 52/417-847)

 

október 9. 10.00 Olvassunk,hogy okosodjunk!

Szabóné Tóth Judit előadása

Helyszín: Méliusz József Attila telepi Fiókkönyvtára (Monostorpályi út 110., Tel: 52/437-415)

 

október 9. 13.00 – 15.00 „Ép Testben” Egészségvédő Nap – Előadás És Bemutató

Helyszín: DMK Kismacsi Közösségi Háza (Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 16., Tel.: 52/716-698, 30/5660-252)

 

október 9-ig „Versailles-Tól Párizsig” – 70 Éve Zárult Le A II. Világháború – Dokumentumkiállítás

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 9 – 21. 90 Éves a szervezett bélyeggyűjtés Debrecenben és TEMAFILA Országos Bélyegkiállítás

október 9. 16.00

A kiállítás hármas összefogás eredményeként valósul meg. Közreműködik a Debreceni Városi Bélyeggyűjtő Kör, a MABÉOSZ Tematikus Szakosztálya és a Malompark Bevásárlóközpont.

Helyszín: Malompark Bevásárlóközpont (Füredi út 27., Tel.: 52/483-080)

 

október 9 – 30. Hajdú-Bihar Megyei Őszi Tárlat

Megnyitó: október 9. 17.00

Együttműködő partner: Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodája és a VOKE Egyetértés Művelődési Központja

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 9 – 31. „Virágoskert Az Én Szívem” – Boján Imre Riselő Mester Bemutatkozása

Megnyitó: október 9. 17.00

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 10. 8.00 – 12.00 Baba-Mama Börze

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 10. 9.00 Szalóki Ági: Körforgás

Szalóki Ági családi zenéskönyvének lemezbemutató koncertje

Cipity Lőrinc-, Gingalló- és Körforgás-rajongók és leendő rajongók délelőttje

A Körforgás zenei anyagát énekelt versek alkotják, többek között József Attila, Tamkó Sirató Károly, Szabó T. Anna, Erdős Virág, Jónás Tamás és Garaczi László költeményei. A zeneszerzők, Szalóki Ági és Fenyvesi Márton, aki első ízben dolgozott együtt Ági összeszokott csapatával, színes, izgalmas zenei világot hoztak létre: a dalok a magyar, cigány, az afrikai mali és pigmeus, az indiai zenei hagyományok mellett a dzsessz és a könnyűzene világából is merítenek.

A Körforgás szövegei is sokfélék: a gyerekek és felnőttek számára ismerős élethelyzetekről szólnak (utazás a négyes–hatos villamoson, mi történik, ha lefagy a számítógép), de lehetőséget adnak a szerelemről, a születésről, a családról és az elmúlásról való beszélgetésekre is. A verseket a körforgás jegyében Szabó T. Anna mesefüzére öleli körül.

Szalóki Ágnes – ének

Dés András – ütőhangszerek

Kovács Zoltán – nagybőgő

Rácz Krisztián – gitár

Csókás Zsolt — gitár

Szalai Péter – tabla

A Körforgás olyan útravaló, amit sokan és sokáig hallgathatnak, forgathatnak, mindig találnak benne újat…

Ráhangolásként 9 órától ingyenes gyermekfoglalkozások. Akik várnak minket: a Fecsegő és Tipegő Családi Napközi, a Gyermekváros Egyesület, a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Varázspitypang Kézműves Műhely.

A tárgyak körforgásának világába a Maminvent újrahasznosító alkotójának, Kopócs Évának a segítségével nyerhetünk bepillantást.

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 10. 9.00 DE!book – író-olvasó találkozó

Téma: A kutatás: régi és új technikák, egyedi módszerek, műhelytitkok

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 10. 10.00 Bőrfonások

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 10. 12.00 – 20.00 X. Slambucfőző Verseny – A Debreceni Kertbarát Körök Közös Rendezvénye

Helyszín: DMK Homokkerti Közösségi Háza (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)

 

október 10. 14.30 Ezo-szombat Kaló Jenő asztrológussal

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 10. 18.00 Pankráció – Élő show

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 10. 19.00 – 20.00 Könyvtárak Éjszakája – Töltsön egy órát debreceni, hajdú-bihari szerzőkkel!

Az Élő Irodalom – Élő Könyv Csoport tagjainak felolvasásai saját műveikből

A csoportot bemutatják: L. Kovács Eszter író és Szabó Eszter könyvtáros

Felolvasnak:

Kovács Eszter, L. (Szilágyi Marcsi) író

Czégény Nagy Erzsébet költő, író

Dancsházi B. László író

Dezső Ilona Anna költő, író

Rácz Tibor író, vadásztörténet

Papp Lajosné író

Sári Tamás költő

Tóth Ferenc író

Helyszín: Líra Könyváruház (Piac u. 57.)

 

október 10. 19.00 – 00.00 (Medencezárás: 23.30) Magyar Fürdőkultúra Napja – Éjszakai fürdőzés 3 helyszínen

Helyszín: Aquaticum Mediterrán Élményfürdő, Aquaticum Termálfürdő, Aquaticum Szaunavilág (Nagyerdei park 1., Tel.: 52/514-174)

 

október 10. 19.00 – 24.00 Fritz Pincészet Borvacsorája

A következő borok kerülnek kóstoltatásra:

Fehér Kadarka 2014 – Fogadó ital

Kékfrankos Rosé 2014 – Céklalében pácolt lazac málna géllel, bazsalikom olajjal, citrus gerezdekkel és borsó csírával

Bikavér 2011 – Fácán mell, grillezett kápia paprika bonbon, vajas fokhagymás mángolddal, hagyma krémmel, édes burgonyával

Kékfrankos Prémium 2011 – Borókás sertés szűz vaníliás aszalt szilvával, paszternák püré, kávé jus espuma

Merlot Prémium 2011 – Equadori csokoládé mousse maldon sóval és extra szűz olíva olajjal

Helyszín: Platán Hotel (Somlyai u. 10., Tel.: 52/537-700)

 

október 10. 21.00 Ed Philips And The Memphis Patrol Europe’s Best Elvis Tribute Band Koncert És Rock ‘N’ Roll Party

Helyszín: Sikk Klub (Domb u. 1., Tel.: 70/315-4104)

 

október 10-ig Bolgár Kertészeti Fotó- És Eszközkiállítás

Együttműködő partner: Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 10 – 11. „Vidék Mustra” vidéken

A Földművelésügyi Minisztérium és a Herman Ottó Intézet közös szervezésében Debrecen lesz a következő állomása a Helyi termék éve 2015 programsorozatnak 2015. október 10-11-én.
A Földművelésügyi Minisztérium kiemelt figyelmet fordít a helyi termékek előállításának ösztönzésére, az értékesítési csatornák növelésére és a termékek fogyasztókkal történő megismertetésére – ezért a 2015-ös évet a Helyi termék évének nyilvánította.
Ennek jegyében a minisztérium és háttérintézménye közösen szervezi a Helyi termék éve 2015 programsorozatot, amelynek célja, hogy a vásárlókat megismertesse a helyi termékekkel, azok előnyeivel, ezen keresztül pedig a fogyasztók közvetlen kapcsolatba kerülhessenek a termelőkkel.

Helyszín: Kossuth tér (Tel.: 52/518-400)

 

október 11. 9.00 – 17.00 Önre vár a könyvtár!

Egész napos nyitva tartás, mesemondóverseny, családi irodalmi vetélkedő, kiállítások, családi programok, elsősegély nyújtási ismeretek elméletben és gyakorlatban.

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19., Tel.: 52/502-474)

 

október 12. 10.30 Helka és Ciprián

Nyulász Péter előadása 9-10 éves gyerekeknek

Helyszín: Méliusz Tócóskerti Iskolai és Gyermekkönyvtára (Margit tér 19., Tel.: 52/324-029)

 

október 12. 14.00 – 16.00 Generációk Hagyományőrző Kulturális Találkozója

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 12. 17.30 A Várad kincsei Debrecenben című katalógus bemutatója a Várad kincsei Debrecenben –  A Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye gyűjteményéből című kiállításban
Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 12 – 30. Kövessi Eszter fotókiállítása

Megnyitó: október 12. 17.00

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

  

október 13. 9.30 Szakmai nap a Fehér bot napja alkalmából

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 13. 10.30 Hangbújócska Zenebölcsi

Vezeti: Lövei Lilla zenetanár

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 13. 15.00 V. Találkozások Napja – Központban A Generációs Kapcsolatok

Közreműködik: a Debreceni Szépkorúak Klubja és a Köz-Pont Ifjúsági Egyesület

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 13. 15.00 A Héra Családsegítő Szolgálat Tájékoztatója

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 13. 16.00 A taigetosztól az esélyegyenlőségig

Dr. Könczei György egyetemi tanár előadása és könyvbemutatója

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 13. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 13. 17.00 – 18.00 Kortárs alkotókör – Kulisszatitkok, avagy kicsodák a kortárs művészek

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 13. 18.00 Zene füleimnek

„Volt egyszer egy város”: Próza, dal, vers, musical.

Horányi László színművész zenés estje

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 13. 18.30 Pár-Beszéd Est

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 13. 19.00 Nyitott Akadémia: Dr. Almási Kitti előadása

Téma: Félelmeink és gátlásaink leküzdése

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 13. 19.00 Konzervatóriumi Esték Hangversenysorozat – Matuz István Fuvolaművész Hangversenye

Műsor:

Georg Friedrich Händel: G-dúr szonáta

Tomaso Albinoni: Adagio

Johann Sebastian Bach: G-dúr triószonáta

Franz Schubert: Bevezetés és változatok az “Elszáradt virágok” című dal témájára

Matuz István: Duó egy fuvolára, Lábfej, Sakura, Három fuvoladarab zongorára

Ernest Bloch: Modális Szvit

Frank Martin: Ballada

Közreműködik: Mogyorósi Éva – zongora

Helyszín: Debrecen Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Egyetem tér 1., Tel.: 52/419-366)

 

október 13 – 26. 1956 Debrecen – Dokumentumkiállítás

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 13 – 30. „Gyűjtögettük, Megmutatjuk” – Kiállítás Nyugdíjasaink Összegyűjtött Anyagából

Megnyitó: október 13. 14.00

Közreműködik: a Debreceni Szépkorúak Klubja és a Köz-Pont Ifjúsági Egyesület

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 14. 9.00 – 15.00 „Ez A Nap Más, Mint A Többi…” – 10 Éves A Homokkerti Nyugdíjas Klub

Helyszín: DMK Homokkerti Közösségi Háza (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)

 

október 14. 9.30 Ringató
Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 14. 10.00 Boldogság Program – Boldogságfokozó, Interaktív Játékos Csoportfoglalkozás Óvódásoknak

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 14. 13.30 és 14.45 Hang – Játék – Zene – Ismeretterjesztő Élménykoncertek A Liszt Teremben

Zenevonat – Zenés száguldás a SONUS Ütőhangszeres együttessel

Mozdonyvezető: Dr. Szabó István tanszékvezető főiskolai tanár, Utasok: a közönség

Az ütőhangszerek látványa és hangzása minden korosztály számára nagy élményt okoz. Ezt szeretné a gyermekeknek szóló hangversenyünk kihasználni, amikor a zenevonatra felszállva különböző tájak, különböző hangszerek bemutatása mellett különböző stílusú zenéket szólaltatnak meg az ütőegyüttes tagjai. A világkörüli út látványát fokozza az utazásról, tájakról vetített képek, jellegzetes látnivalók megjelenítése.

Helyszín: Debrecen Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Egyetem tér 1., Tel.: 52/419-366)

 

október 14. 14.00 – 18.00 Idősek Bálja – Műsor, Zene, Tánc

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 14. 14.00 Egészség Délután – Testi-Lelki Megújulás, Egészséges Táplálkozás, Egészségügyi Mérések, Gyógynövények Megismerése

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 14. 16.00 „Derült Szívvel Megöregedni” – Idősek Köszöntése

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 14. 16.00 Mentál Filmklub Szakközépiskolásoknak

A Majmok bolygója című film vetítése.

Beszélgető partnerek: Csősz Csaba pszichológus és Ács Dóra szociálpedagógus

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 14. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 14. 17.00 – 20.00 Életreform Egyesületi Est

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 14. 17.00 Versbarát Kör

Versvilág: Emlékek és érzelmek – Fábián Pál bemutatkozása

Közreműködik az anzX zenekar

A Jövő Boldogsága Segítő és Támogató Egyesület és a Benedek Elek Könyvtár közös rendezvénye

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 14. 17.00 „Egy békés korszak várost épít” – A századforduló építészete Debrecenben

Helytörténeti előadás a Debreceni Egyetem Professzori Klub és az Agóra Tudományos Élményközpont közös szervezésében

Előadó: Papp József helytörténet-kutató

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 14. 17.30 Szabó Lőrinc debreceni mindennapjai
Kerekesné Bíró Éva irodalmi muzeológus vetített képes előadása az Álmodó magyarok kiállításhoz kapcsolódóan
Helyszín: Debreceni Irodalom Háza (Péterfia u. 28., Tel.: 52/413-572)

 

október 14. 19.00 Brunner Tamás – Juhász Levente: Vonatfütty, Avagy Szóljatok A Portásnak

– bűnügyi zenés bohózat két részben, a Pódium Színház előadása –

Furcsa alakok verődnek össze egy kisvárosi szállodában. Egy hozományvadász úrihölgy, a trükkös kínai szobalánya, egy tehetségkutatóra érkező népdalénekes vagy bérgyilkos,egy hölgy a lópatkógyűjteményével. Felbukkan egy szimpatikus fiatalember, aki azt állítja, hogy rendőr, és egy vonzó ifjú hölgy is, aki nem állít semmit, csak figyel. A szomszédságában lévő őrültekházából megszökik egy veszélyes bűnöző, akiről azt gyanítják, a szállodában keres menedéket. Mindenki gyanús, és mindenki sáros. De ki lehet az őrült? Kérdezzétek a portást, ő biztosan tudja. A portás mindig mindent tud!

Szereplők:

Frida – a portás                                 Gieler Csaba

Adelaida Hudson – úrihölgy              Bednai Natália

Li – Adelaida szobalánya                   Szuromi Bernadett

Ed McNeil – utazóügynök                  Zsiga László

Tim – tétova nyomozó                       Czakó Roland

Sarah McNeil – nyomozó                  Ternai Krisztina

Bernard – Berni (Börni) – bérgyilkos            Habányi Tamás

Helyszín: Vasutas Egyetértés Művelődési Központ (Faraktár u. 67., Tel.: 52/310-993)

 

október 14. 19.30 Fenséges klasszikusok

Műsor:

  1. Haydn: Esz-dúr szimfónia, Hob.I:91

W.A. Mozart: Esz-dúr kürtverseny, K.495

L.v. Beethoven: III. (Esz-dúr, „Eroica”) szimfónia, op. 55

Gál László – kürt

Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Vezényel: Kocsis Zoltán

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 14. 20.00 – Druszák – Két András Egy Csárdában – Jász András Sax & Pagonyi András Tangóharmónika Koncert

Helyszín: Sikk Klub (Domb u. 1., Tel.: 70/315-4104)

 

október 14. 22.00 Majka & Curtis Live @ Campus Party

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

október 15. 14.00 – 18.00 Idősek Köszöntése – A Deák Ferenc Utcai Idősek Klubja Tagjainak Ünneplése

Együttműködő partner: DMJV Városi Szociális Szolgálat

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 15. 15.00 – 17.00 Termelői udvar

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 15. 16.00 Kicsiny Balázs képzőművész tárlatvezetése az Újratervezés című kiállításban az Idő szekcióhoz kapcsolódóan

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 15. 16.00 Gyümölcsfák Kiválasztása És Telepítése – Dr. Sápi Levente Agrármérnök Előadása

A Csapókerti Kertbarát Kör nyilvános ismeretterjesztő előadása

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 15. 18.00 A Menekülő Ember Küzdővé Válása – Fight Or Flight – Őszi Életigen Programsorozat

Előadó: Zsiga Attila életvezetési és személyiségfejlesztési tréner

Együttműködő partner: Hetednapi Adventista Egyház Tisza-vidéki Egyházterület

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 15. – november 15. Palkó és a királykisasszony kiállítás

Palotai Erzsébet és Subicz István közel 45 éve foglalkozik a művészettel elméletben és gyakorlatban egyaránt. 38 éve házasok. Közös életük, törekvéseik, élményeik és a világról alkotott képük tárul fel a közös születésnapi kiállításukon.

A kiállítás kapcsolódik a Magyar Festészet Napjához: október 18. Szent Lukács, a festők védőszentjének napja, melyet hazánkban 2002 óta ünnepelünk a Festészet Napjaként.

A kiállítás időtartama alatt beszélgetések, interaktív előadásokra várjuk az érdeklődőket korhatár nélkül:

Egy kép – egy vers

Egy kép – egy dal, zenemű

Keresd a részletet!

Hol a határ? – A kép és az ábrázolt világ viszonya

Nagy elődök, nagy példák

Fesd át…!

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 16. 9.00 – 13.00 „Szita, Szita Sűrű Szita…” –  Kenyérsütés A Kenyér Világnapján

Közreműködnek: a Macsi Nyugdíjas Klub tagjai

Az érdeklődők végigjárhatják a kenyérsütés összes fázisát a kovászkészítéstől a dagasztáson át, a kiszakajtáson keresztül egészen a kemencébe vetésig.

Helyszín: DMK Kismacsi Közösségi Háza (Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 16., Tel.: 52/716-698, 30/5660-252)

 

október 16. 9.00 „Volt Egyszer Egy Kemence” – A Kenyérsütés Világnapja

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 16. 14.00 Hang – Játék – Zene – Ismeretterjesztő Élménykoncertek A Liszt Teremben

Zenevonat – Zenés száguldás a SONUS Ütőhangszeres együttessel

Mozdonyvezető: Dr. Szabó István tanszékvezető főiskolai tanár, Utasok: a közönség

Az ütőhangszerek látványa és hangzása minden korosztály számára nagy élményt okoz. Ezt szeretné a gyermekeknek szóló hangversenyünk kihasználni, amikor a zenevonatra felszállva különböző tájak, különböző hangszerek bemutatása mellett különböző stílusú zenéket szólaltatnak meg az ütőegyüttes tagjai. A világkörüli út látványát fokozza az utazásról, tájakról vetített képek, jellegzetes látnivalók megjelenítése.

Helyszín: Debrecen Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Egyetem tér 1., Tel.: 52/419-366)

 

október 16. 17.30 „Az Vagy, Amit Megeszel” – Az Egészséges Táplálásról És Táplálkozásról Női Szemmel

Előadó: Jócsák Ildikó kertészmérnök

Együttműködő partner: Szatyor Debrecen Egyesület

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 16. 18.30 – 21.00 Éjszakai távcsöves csillagnézés

Rövid bevezető előadás után az érdeklődők megcsodálhatják a Holdat és a Szaturnuszt, de megfigyelhetnek kettős csillagokat is két távcsövön keresztül csillagász szakember vezetésével. A programot 10 éves kortól ajánlott.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 16. 19.00 – 22.00 II. Hősítő Buli

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 16-ig Az Alföld Virágai – A Homokkerti Nefelejcs Kör Kiállítása

Helyszín: DMK Homokkerti Közösségi Háza (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)

 

október 16 – 31. Programok a digitális planetáriumban

Lehozzuk a csillagokat!

Éjszakai égbolt napközben az Agórában! A 8 méter átmérőjű hatalmas kupola alatt naponta többször tart az Agóra csillagásza előadást. A 20 perces programban az őszi csillagképekről, a holdfogyatkozásról és a Hold fázisairól lesz szó. Az előadások hétköznap 15 és 17 órakor kezdődnek, szombat és vasárnap pedig 11, 13, 15 és 17 órától van bemutató.

Visszatérés a Holdra – egyszer s mindenkorra!

40 éve jártunk utoljára a Holdon – ideje visszatérni. Az Agórában megtekinthető a Google Lunar XPRIZE félórás planetáriumi teljeskupolás-show-ja egy szenzációs megmérettetésről. A Google holdversenyében privát csapatok vetélkednek, céljuk, hogy felküldjenek egy holdjárót a Holdra, ami ott megtesz 500 métert és az akcióról képet továbbít a Földre. A 2017 végéig tartó küzdelemben már csak 16 csapat van versenyben, köztük egy ígéretes magyar társaság is, a Puli Space Technologies. Magyar narrátor: Gáti Oszkár

A filmet hétköznap 14 és 16 órakor vetítik a planetáriumban, szombaton és vasárnap pedig 12, 14 és 16 órától.

A planetárium maximális befogadóképessége 50 fő.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 17. 8.30 – 12.30 Bababörze – Használt Gyermekholmik Árusítása És Cseréje

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 17. 9.00 – 16.00 II. Voke Musical És Színjátszó Fesztivál

Résztvevő társulatok:

Alföld Színpad – Debrecen

Abakusz Színjátszó Kör – Debrecen

HÍD-SENIOR Színház – Szolnok

Uray György Színház – Dunakeszi

VOKE Amatőr Musical Színtársulat – Záhony

Pesti Broadway Vasutas Musical Stúdió

Helyszín: Vasutas Egyetértés Művelődési Központ (Faraktár u. 67., Tel.: 52/310-993)

 

október 17. 10.00 – 11.00 Cerkatúra

Hétvégi múzeumpedagógiai foglalkozás a MODEM-ben

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 17. 10.00 – 18.00 Orsolya Napi Vigasság

Káposztás ételek főzőversenye, kézműves foglalkozások, népzenei koncert, táncház

Együttműködő partner: Ondód Jövőjéért Egyesület

Helyszín: DMK Ondódi Közösségi Háza (Debrecen – Ondód, Kádár dűlő 61./c, Tel.: 30/8248-969)

 

október 17. 10.30 – 12.00 Kreatív tudomány: Levéllámpás

A játékos foglalkozássorozat keretében a gyerekek kéthetente szombaton izgalmas kreatív feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a természettudományos jelenségekkel és elkészíthetik saját játékaikat, amelyeket természetesen haza is vihetnek.

Itt az ősz! Ezen a foglalkozáson a színes leveleket vizsgálhatják meg a gyerekek és csodaszép lámpásokat készíthetnek belőlük.

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 17. 11.00; 14.00; 16.00 A Múzeumok Őszi Fesztiválja Programja – Csak Itt, Csak Most – Pincétől A Padlásig

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 17. 15.00 – 21.30 Szüreti Mulatság – Motolla Szüreti Bál

Termésbábok készítése, fafaragás, vesszőfonás, hímzés, must készítés; züreti játékok és gyermektáncház a földesi Szélrózsa Néptáncegyüttessel; bordalok tanulása Bárdosi Ildikóval és Molnár Miklóssal; Szüreti mulatság – Molnár Miklós zenekara játszik, közreműködik a Szélrózsa Néptáncegyüttes

Helyszín: DMK Homokkerti Közösségi Háza (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)

 

október 17. 15.30 Zenés kiállításbúcsúztató a Sol Oriens kórus közreműködésével
a Várad kincsei Debrecenben –  A Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye gyűjteményéből című kiállításban

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 17 – 18. Nemzetközi Bajnokság És Amatőr Darts Verseny

október 17. 10.00 (Regisztráció 9.45-ig, Előnevezés október 15-ig)

STEEL DARTS NEMZETI EGYÉNI BAJNOKSÁG VI. FORDULÓ

Férfi és női egyéni steel darts verseny – A Nagyok viadala!

Értékes nyeremények, kupa és oklevél

október 17. (A Steel Darts Nemzeti Egyéni Bajnokság ideje alatt)

LUCKY LOSER STEEL DARTS VERSENY

Egyéni steel darts verseny – Játssz a Nagyokkal!

Értékes nyeremények, érem és oklevél

október 18. 9.00 (Regisztráció 8.45-ig, Előnevezés október 12-ig)

AMATŐR STEEL DARTS VERSENY

Férfi és női egyéni steel darts verseny – Professzionális versenykörnyezetben!

Értékes nyeremények, kupa és oklevél

Rendező: Cívis Darts Sportegyesület

Együttműködő partner: Cívis Darts Sportegyesület

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 17 – 18. Vidámparki szezonzáró hétvége

Helyszín: Nagyerdei Kultúrpark (Ady Endre u. 1., Tel.: 52/310-065)

 

október 17 – 18. Az Aranyhíd Galéria aukcióval egybekötött kiállítása és vására

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 19. 14.00 – 16.00 ’56 Csepp Vér – Ünnepi Emlékműsor

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 19. 19.00 Csöndkabát 2.0: Szabó Balázs Bandája

Szabó Balázsnak mindig is szívügye volt a versmegzenésítés műfajának be- vagy inkább visszaemelése a magyar popzenébe. Első, 2004-ben megjelent lemeze is Faludy-művek megzenésítése volt, de feldolgozott már Pilinszky-, Szemlér Ferenc-, Weöres Sándor-verseket is, és foglalkozott olyan kortárs szerzők műveivel is, mint Grecsó Krisztián. Életének meghatározó verse mégis Radnóti Miklós Bájoló című műve, amelynek dallá varázsolt változata végigkísérte pályáját: a huszonévesen megírt dalt játszotta mindenhol, mindenféle zenekarokkal. A rádiók segítségével ez a dal hozta el számára az országos népszerűséget, és Balázs ’cserébe’ fiatalok ezreivel ismertette meg ezt a verset, amely így az őt megillető helyre került: “ifjú szívekbe” (hogy egy másik költőóriást idézzünk).

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 19 – 21. Debreceni Irodalmi Napok

Program:

október 19. 19.00 Szabó Balázs Bandája: Csöndkabát 2.0

Rendhagyó akusztikus koncert

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

október 20.

16.00 „Ars Poeticák És Imázsok”

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

16.00 Főreferátumok

Molnár Gábor Tamás: Ars poeticák itthon és külföldön

Keszeg Anna: Public image az irodalomban

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

17.15 Panelbeszélgetés

Résztvevők: Grecsó Krisztián, Nyáry Krisztián, Péczely Dóra, Molnár Gábor Tamás, Keszeg Anna

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

20.30 Alföld-Díjasok Estje

A díjakat átadja Aczél Géza, az Alföld folyóirat főszerkesztője, a díjazottakkal Fodor Péter beszélget, közreműködnek a Csokonai Nemzeti Színház művészei.

Helyszín: Bakelit kávézó (Kossuth u. 21.)

október 21.

9.00 – 12.00 Rendhagyó Irodalomórák A Város Középiskoláiban

19.00 Platón: Szókratész Védőbeszéde

Haumann Péter önálló estje

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 20. 10.30 Hangbújócska Zenebölcsi

Vezeti: Lövei Lilla zenetanár

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 20. 14.00 Ki Mit Tud?

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 20. 15.30 Teadélután – Zene, Tánc, Tombola, Szórakozás Az Anzx Zenekarral

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 20. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 20. 17.00 A Szabadkőművesek szimbólumainak valódi jelentéstartalma

(Szimbológia ma. A jelképek tudatalattira gyakorolt hatásai.)

Incze László szimbólumkutató előadása

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 21. 9.30 Ringató

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 21. 13.30 és 14.45 Hang – Játék – Zene – Ismeretterjesztő Élménykoncertek A Liszt Teremben

Zenevonat – Zenés száguldás a SONUS Ütőhangszeres együttessel

Mozdonyvezető: Dr. Szabó István tanszékvezető főiskolai tanár, Utasok: a közönség

Az ütőhangszerek látványa és hangzása minden korosztály számára nagy élményt okoz. Ezt szeretné a gyermekeknek szóló hangversenyünk kihasználni, amikor a zenevonatra felszállva különböző tájak, különböző hangszerek bemutatása mellett különböző stílusú zenéket szólaltatnak meg az ütőegyüttes tagjai. A világkörüli út látványát fokozza az utazásról, tájakról vetített képek, jellegzetes látnivalók megjelenítése.

Helyszín: Debrecen Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Egyetem tér 1., Tel.: 52/419-366)

 

október 21. 14.00 1956-ra emlékezünk! – A Szerencsés Dániel c. film vetítése

’56-os témájú film vetítése általános iskolásoknak, felnőtteknek

Ingyenes vetítés!

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 21. 14.00 ’56-Os Megemlékezés

Közreműködnek: a Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub és a Kőrösi Csoma Sándor Tagintézmény diákjai

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 21. 16.00 – 18.00 A Múzeumok Őszi Fesztiválja Programja – Mesterségek Nyomában

Múzeumi mesterkedés – a mézeskalácsos

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 21. 16.00 1956 Megítélése A Nemzetközi Politika Tükrében

Előadó: Gárdonyi Sándor történész

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 21. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 21. 17.00 – 20.00 Életreform Egyesületi Est

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 21. 17.30 A „Könyv és lélek” című sorozat első vendége Térey János költő, író

aki a Könyvek termében megnyitja saját könyvét

Könyvbemutató és tárlatvezetés az Álmodó magyarok – Történetek Debrecen irodalmából című kiállításban

Helyszín: Debreceni Irodalom Háza (Péterfia u. 28., Tel.: 52/413-572)

 

október 21. 19.00 Dumaszínház Debrecen: Besenyő Só – Laár András önálló estje

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 21. 19.00 Konzervatóriumi Esték Hangversenysorozat – Puskás Levente – Szaxofon És Váradi Judit – Zongora Hangversenye

Műsor:

Lajtha László: Intermezzo

Takács Jenő: Two fantastics

Ott Rezső: Szaxon

Fekete Gyula: Két epigramma

Mérész Ignác: Öt bagatell

Helyszín: Debrecen Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Egyetem tér 1., Tel.: 52/419-366)

 

október 21. 19.00 Platón: Szókratész Védőbeszéde

Platón örök érvényű műve a Nemzet Színésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes művész emblematikus tolmácsolásában a budapesti Katona József Színházból.

Haumann Péter e szinte művészi védjeggyé vált előadása – melyben a jeles antik filozófus, Szókratész pere elevenedik meg – érzékletesen mutatja meg, hogyan válhatnak bizonyos mondatok gyúanyaggá, mitől minősülnek veszélyesnek, miközben minduntalan azzal a kérdéssel szembesít, hogy a történelem máig modellnek tartott demokráciájában miért ítélték halálra a világ egyik legtisztábban és legeszesebben gondolkodó emberét.

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 21. 19.00 Flatley: Lord Of The Dance – Dangerous Games

2014-ben már ellátogatott Magyarországra a Lord of the Dance és 2015-ben vissza is térnek. Jelenleg gőzerővel készül a csapat az angliai turnére, amin legújabb Dangerous Games azaz Veszélyes játékok című előadását láthatja a közönség.

A Michael Flatley vezetésével irányított csapat jelenleg több ír sztepptánc showt is repertoáron tart. A legújabban játszott Celtic Tiger és a Feet of Flames előadásokból még csak az egyik volt látható Magyarországon, így bőven van mit pótolnia a hazai közönségnek.

Helyszín: Főnix Csarnok (Kassai út 28., Tel.: 52/518-400)

 

október 21. 20.00 Hajdú Klára Quartet Koncert

Helyszín: Sikk Klub (Domb u. 1., Tel.: 70/315-4104)

 

október 21. 22.00 Julia Carpenter @ Campus Party

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

október 21. Álláskeresők Napja
A Soproni Jóleső Segítség – Program az álláskeresőkért debreceni állomása, ahol nem a munkaadó, hanem az álláskereső van fókuszban.

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 21 – 22. ’56-Os Filmnapok – A Vizsga

Színes, magyar thriller, 90 perc, 2010

Általános- és középiskolások számára! Jelentkezni lehet az ingyenes filmvetítésre! További információ kérhető személyesen az Újkerti Közösségi Házban vagy az 52/439-866-os telefonszámon.

Helyszín: Delta mozi (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 22. 13.00 – 14.00 ’56-ra emlékezünk

Közreműködnek a Macsi Nyugdíjas Klub tagjai

Helyszín: DMK Kismacsi Közösségi Háza (Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 16., Tel.: 52/716-698, 30/5660-252)

 

október 22. 15.00 – 17.00 Termelői udvar

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 22. 17.00 – 18.30 Művészetterápia a képzőművészet eszközeivel

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 22. 18.00 Hogyan Kezeljük A Haragot? – Őszi Életigen Programsorozat

Előadó: Zsiga Attila életvezetési és személyiségfejlesztési tréner

Együttműködő partner: Hetednapi Adventista Egyház Tisza-vidéki Egyházterület

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

október 22. 19.00 – 24.00 Debreceni Zenész Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 22. 19.00 Mulatós Vigadó @ Debrecen

Fellépők: Kis Grófo, Jolly És Suzy, Bódi Csabi, Nótár Mary, Sihell Ferry És Henna

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

október 22. – november 12. Havrics Galéria Őszi Kiállítás

Helyszín: Malompark Bevásárlóközpont (Füredi út 27., Tel.: 52/483-080)

 

október 23. Takler Borvacsora

A borokat Takler Ferenc borász személyesen kínálja a Vendégeknek, a 6 fogásos menüsort Pataki Zsolt, a Fenyves Vendéglő séfje állítja össze.

Helyszín: Erdőspuszta Club Hotel (Panoráma-Diószegi út ker., Tel.: 20/2999-444)

 

október 24. 10.00 A hímzések elsajátítása

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 24. 12.00 Cívis Cuháré

Program:

Kisbicskától a rogyós csizmáig: kézműves mesterek kiállítása és vására
12.00 – 16.00 táncház kezdőknek és haladóknak a Kárpát- medencei magyarság legszebb néptánckincséiből
12.00 – 16.00 táncház ínyenceknek: magyarbődi, moldvai, gyimesi táncok, őrkői és szilágysági cigány táncok
13.00 – 17.00 „Húzzad édes muzsikásom!…” – ifjú népzenészek, népi énekesek kamarakoncertjei
14.00 – 17.30 Értéksziget ­– bemutatkozik Létavértes, Tiszacsege, Vámospércs
18.00 „Helyet, helyet, nekünk is…”
Ifjúsági Néptánc Együttesek Gála műsora – Hajdú-Bihar megye vezető ifjúsági néptánc együtteseinek bemutatója.
Házigazda: Bistey Attila
Közreműködnek: Debreceni Népi Együttes Ifjúsági csoportja, Hajdú Táncegyüttes Ifjúsági csoportja, Főnix Néptáncegyüttes Ifjúsági csoportja, Forgórózsa Táncegyüttes Ifjúsági csoportja, Bocskai Néptáncegyüttes Ifjúsági csoportja, Bocskai Apródjai Ifjúsági Néptáncegyüttes – Hajdúnánás, Bakator, Bürkös, Szeredás zenekarok

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 24. 14.00 – 24.00 Szüreti Mulatság – Egész Napos Családi Rendezvény

Szekeres felvonulás, színpadi produkciók, kézműves játszóház, szüreti bál és még számos meglepetés

Közreműködik: a Nagymacsi Közösségfejlesztők csoportja

Helyszín: DMK Nagymacsi Közösségi Háza (Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39., Tel.: 52/217-171, 30/5660-252)

 

október 24. 19.00 Szüreti Bál

Együttműködő partner: Csapókerti Közművelődési Egyesület

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 24. 20.00 Debrecen Rádió FM95 Születésnap

Fellépő: Rúzsa Magdolna

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

október 24. – november 1. Halloween

Helyszín: Fórum Debrecen (Csapó utca 30., Tel.: 52/598-800)

 

október 25. 10.00 Esküvői Nyílt Nap

A belépés mindenkinek ingyenes!

Október 25-én gyertek el a Lovardába és győződjetek meg személyesen, hogy milyen egy esküvő nálunk. Csodáljátok meg feldíszített termeinket, igényes dekorációinkat, kóstoljátok meg az esküvői menüket, ismerjétek meg exkluzív szolgáltatásainkat! Hozzátok el barátaitokat, rokonaitokat is, hogy közösen győződjetek meg róla, a Lovarda a tökéletes helyszín.

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

október 25. 17.00 Vasárnapi muzsika

Zenei körutazás a 17-18. században

A Debreceni Régi Zenei Műhely koncertje

Nagy Csaba – oboa

Massányi Dániel – oboa

Váróczy Krisztina – oboa

Földesi András – fagott

Papp Rita – fagott

Művészeti vezető: Nagy Csaba

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 25-ig Várad kincsei Debrecenben – Kiállítás a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye gyűjteményéből

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 26. 14.00 – 16.00 „Kortalanul” Idősek Hónapja – Záró Rendezvény

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 26 – 31. Ifjúsági csereprogram
Az Erasmus+ keretében megvalósuló ifjúsági csereprogramra 5 ország (magyar, spanyol, horvát, szlovák, olasz) 6-6 képviselője (5-5 fiatal + 1-1 csoportvezető) látogat el az Észak-Alföld területén található Debrecenbe, az Ifjúsági Házba az október 26-ai héten, hogy az együtt töltött napok során, saját tapasztalataikat felhasználva megvizsgálják, melyek azok a fő tényezők az életükben amelyek nehezítik a sikeres munkavállalást.

Egy sokszínű kulturális közegben non-formális tanulási módszerek mentén keresnek válaszokat arra, hogyan készülhetnek fel ezekre a nehézségekre, miközben megismerik más kulturális hátterű fiatalok tapasztalatait és saját ismereteiket is új struktúrákba szervezhetik.

A fiatalok elhelyezkedésének segítése a munkaerő-piacon aktuális kérdés az Európai Unióban. A projekt során a fiatalok aktív részvételével dolgozzák fel ezt a témát prezentációkon, workshopokon, szituációs gyakorlatokon keresztül. Beszélnek a jó önéletrajz megírásának technikájáról, állásinterjú gyakorlatokat szimulálnak és megismerkednek a személyes márkaépítéssel is.

A program végén a résztvevők közösen megalkotnak egy “Munkaerőpiaci kisokost”  amelyben, logikus sorrendben foglalják össze, hogy az iskolapadtól, hogyan juthatunk el első munkahelyünkig.

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 27. 10.30 – 18.30 Cukorvirág készítő tanfolyam

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 27. 10.30 Hangbújócska Zenebölcsi

Vezeti: Lövei Lilla zenetanár

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 27. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 27. 17.00 – 18.00 Japán kultúra és művészeti szakkör általános iskolásoknak

Déri Frigyes hagyatékának távol-keleti kincseihez kapcsolódóan

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 27. – november 14. A város, ahol élek – Maksai János festőművész kiállítása

Megnyitó: október 27. 17.00

Megnyitja Dr. Vitéz Ferenc költő, művészeti író

Közreműködik: Márkus Anikó (vers)

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 28. 9.30 Ringató

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 28. 10.00 „Őszi Éjjel Ízzik A Galagonya…” – Őszi Kézműves Játszóház Óvodásoknak

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Háza (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)

 

október 28. 14.00 – 16.00 „Én Is Ott Voltam” – Személyes Emlékek 1956-Ról

Helyszín: DMK Homokkerti Közösségi Háza (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)

 

október 28. 14.00 Gondolatok Halottak Napja Előtt – Családi Történeteink

Együttműködő partner: Életfa Idősek Klubja

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 28. 16.00 – 17.00 Japán kultúra és művészeti szakkör középiskolásoknak

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 28. 16.30 Pákozdy Ferenc emlékműsor

Bemutatja: Filep Tibor történész és Erdélyi Márta (vers)

Vendégünk Budapestről Pákozdy Katalin

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 28. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 28. 17.00 – 20.00 Életreform Egyesületi Est

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 28. 17.00 Matematikai modellek – a döntések matematikája

Tudományos előadás a Debreceni Egyetem Professzori Klub és az Agóra Tudományos Élményközpont közös szervezésében

Előadó: Dr. Páles Zsolt egyetemi tanár, az Analízis Tanszék vezetője

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 28. 20.00 Halper-Hendrix Experiment Quintet Solti Jánossal Koncert

Helyszín: Sikk Klub (Domb u. 1., Tel.: 70/315-4104)

 

október 29. 15.00 – 17.00 A Diabeteszes Neuropátia Megjelenési Formái, Gyógyítása És A Láb Ellenőrzése

Együttműködő partner: Diabetesz Klub

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 29. 15.00 – 17.00 Termelői udvar
Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 29. 16.00 Rózsa Termesztése, Dísznövények Telepítése – Ficzere Miklós Kertészmérnök Előadása

A Csapókerti Kertbarát Kör nyilvános ismeretterjesztő előadása

Helyszín: DMK Csapókerti Közösségi Háza (Süveg u. 3., Tel.: 52/411-016, 52/541-321)

 

október 29. 16.30 Halottak napi hárfaének

Hajdúné Hőgye Zsófia és Illés László előadása

Közreműködik: Hajdú Sándor (gitár)

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

október 29. 16.30 Csillag – Murányi Zita verseskötetének bemutatója

Közreműködik Áfra János költő, irodalomtörténész

A szerzővel Dancsházi B. László író, újságíró beszélget

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 29. 16.30 Irodalmi Kávéház – Kortárs Kultúrkör

Vendég: Kiss László író

Moderátor: Herczeg Ákos kritikus

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

október 29. 19.00 Magna Cum Laude akusztik

A Magna Cum Laude akusztikus-szimfonikus koncertje

Közreműködik a Magyar Virtuózok Kamarazenekar, vezényel Werner Gábor

Hazánk egyik legnépszerűbb pop-rock zenekara tavaly ünnepelte 15 éves születésnapját. Szabó Tibi kiváló dalai, Kara Misa lélekmelengető szövegei és a frontember, Mező Misi lehengerlő energiája az évek során a kis kluboktól egészen a legnagyobb fesztiválokig röpítette az együttest.

legszínesebb Magna dalok most új, akusztikus köntösben, különleges hangszereléssel, egy 20 fős kamarazenekar kíséretében hangzanak fel. A koncerten a legnagyobb slágerek mellett  a legfrissebb album dalai is elhangzanak, sőt a koncert a legnagyobb rajongóknak is tartogat majd meglepetéseket.

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 30. 10.00 Csipkeműhely

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 30. 15.00 – 16.00 Magyar kultúra és művészeti szakkör japánoknak

Helyszín: Déri Múzeum (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)

 

október 30. 16.00 Hogy elhiggye a világ

Püspöki kerekasztal konferencia

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 30. 17.00 – 20.00 Halloween-i szokások

A Méliusz Központi Könyvtára Nyelvi részlege és az Amerikai Kuckó közös rendezvénye.

Program:

  • Töklámpás készítése
  • Szellemfotózás könyvvel, újsággal
  • Pókkeresés (nyelvi játék)

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára – Amerikai Kuckó (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

október 30. 19.00 – 24.00 Délibáb Klub

Házigazda: Dr. Joób Árpád

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Háza (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)

 

október 30. 19.30 Kilépés a fénybe

Tallér Zs.: Pert em Heru – Kilépés a fénybe

  1. Strauss: Halál és megdicsőülés, op.24

Cserna Ildikó, Bódi Marianna, Megyesi Zoltán, Gábor Géza – ének

Kodály Kórus Debrecen (karigazgató: Kiss Csaba)

Kodály Filharmonikusok Debrecen

Vezényel: Szabó Sipos Máté

Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)

 

október 30-ig A Debreceni Református Kollégium Alkotó Pedagógusainak Kiállítása

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260, 30/6189-767)

 

október 30-ig Őszi Fények – B. Nagy Tibor Zoltán Festőművész Kiállítása

Helyszín: Vasutas Egyetértés Művelődési Központ (Faraktár u. 67., Tel.: 52/310-993)

 

október 31. 10.00 – 11.00 Cerkatúra

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

október 31. 10.30 – 12.00 Kreatív tudomány: Halloween speciál

A játékos foglalkozássorozat keretében a gyerekek kéthetente szombaton izgalmas kreatív feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a természettudományos jelenségekkel és elkészíthetik saját játékaikat, amelyeket természetesen haza is vihetnek.

Ez a foglalkozás a Halloween jegyében telik. Lesz vámpírvér, kísértet és szellemkastély!

Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Egyetemváros, Tel.: 52/518-620)

 

október 31. Halloween party

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

október 31. Halloween az állatkertben 

Rejtelmes és különleges állatkerti szórakozás kicsiknek és nagyoknak

Helyszín: Nagyerdei Kultúrpark (Ady Endre u. 1., Tel.: 52/310-065)

 

október 31-ig Buglyó Péter Kádár Népi Iparművész Jubileumi Kiállítása

Helyszín: DMK Józsai Közösségi Háza (Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., Tel.: 52/386-137)

 

november 3. 10.30 Hangbújócska Zenebölcsi

Vezeti: Lövei Lilla zenetanár

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

november 3. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

november 3. 17.00 A szimbólumok jelentéstartalmának átalakulása a történelem folyamán 

(Fehérből fekete. A valóság színe és fonáka.)

Incze László szimbólumkutató előadása

Helyszín: Méliusz Újkerti Könyvtára (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/535-550)

 

november 3. 19.00 Lovarda Pódium: Frei Tamás előadása

Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/426-180)

 

november 3 – 29. A Debreceni Fotóklub Kiállítása

Megnyitó: november 3. 16.00

Helyszín: Vasutas Egyetértés Művelődési Központ (Faraktár u. 67., Tel.: 52/310-993)

 

november 4. 9.30 Ringató

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

november 4. 16.00 Az ezeréves magyar-lengyel barátság

Előadó: Detrich János

Helyszín: Méliusz Benedek Elek Könyvtára (Piac u. 68., Tel.: 52/502-431)

 

november 4. 17.00 – 17.45 The Kids Club – vidám angol nyelvtanulás

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

november 4. 17.00 – 20.00 Életreform Egyesületi Est

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

november 4. 22.00 Bárány Attila @ Campus Party

Helyszín: Hall (Nagyerdei park 12., Tel.: Tel.: 52/426-180)

 

november 5. 10.00 – 18.00 Művészettel a teljes emberért!

A Szemünk fénye a gyermek konferencia sorozatban idén a gyermekek harmonikus személyiségének fejlesztését, kiteljesítését szeretné elősegíteni – ezúttal a művészeti nevelésre fókuszálva.

Helyszín: Ifjúsági Ház (Simonffy u. 21., Tel.: 52/415-498)

 

november 5. 16.30 John és Joe – kesernyés vígjáték felnőtteknek

Agota Kristof darabját bemutatja a Főnix Diákszínpad

Rendezte: Várhidi Attila dramaturg

Helyszín: Méliusz Központi Könyvtára (Bem tér 19. Tel.: 52/502-474)

 

  1. január 31-ig Újratervezés – Válogatás az Antal-Lusztig-gyűjteményből kiállítás

Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/525-018)

 

A rendezvényszervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.

 

A programokról bővebb tájékoztatás a Tourinform irodában kérhető.

 

4024 Debrecen, Piac u. 20.

Tel.: 52/412-250

E-mail: debrecen@tourinform.hu

www.iranydebrecen.hu

facebook.com/iranydebrecen

Írisz Ingatlanok

Debrecen, Bethlen utca

45 m2-es lakás kiadó
100 000 Ft

Debrecen, Petőfi tér

45 m2-es lakás kiadó
110 000 Ft

Debrecen, Hatvani István utca

lakás kiadó
50 000 Ft

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.