Így néz ki most a szétvert Nagytemplom – hamarosan helyreállítják

Helyi hírek

Mint arról korábban beszámoltunk, egy zavart lelkiállapotú férfi randalírozott hétfő este a debreceni Nagytemplomban, és kárt tett a beredezési tárgyakban.

A helyszínre elsőként érkező lelkipásztor, majd a rendőr azt látta, hogy a 30 éves férfi az úrasztalánál imádkozik és a bibliából olvas, majd amikor észlelte, hogy már nincs egyedül, ingerülten rongálni kezdte a Nagytemplom berendezését.

Lucski Zsófia, az egyházközség kommunikációs referense kedden azt közölte, virágvasárnapra helyreállítják a templom úrasztalát.

A Nagytemplomban tört-zúzott egy férfi

Mivel a Református Nagytemplom műemlék épület, az úrasztala és az egyik megsérült ajtó javításához restaurátor, asztalos, rézműves és lakatos munkáját is igénybe kell venni. A biztosító megkezdte a károk felmérését.

Mindent megtesznek azért, hogy április 5-én a 10 órakor kezdődő virágvasárnapi istentisztelet online közvetítésében semmilyen fennakadást ne okozzon a hétfői rongálás – írták az egyházközség közleményében.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

2 thoughts on “Így néz ki most a szétvert Nagytemplom – hamarosan helyreállítják

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.