A jövő gyógyszerészei

Egyetem

Pécs és Szeged után idén Debrecenben nyitotta meg kapuit a gyógyszerészhallgatók VI. Országos Találkozója és Gyógyszerészbörzéje.

Február 27- március 1. között a Debreceni Egyetem Főépülete adott otthont a fiatal gyógyszerészhallgatók találkozójának. Az esemény célja nem csupán az volt, hogy a gyógyszerészhallgatók ismerkedjenek és közelebb kerüljenek a szakmai trendekhez, hanem az is, hogy egymással is jó kapcsolatot alakítsanak ki. A programsorozaton a házigazda Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói mellett a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar és a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói közül csaknem 280 hallgató, a szakmai szervezetek részéről pedig 20 előadó és mintegy 30 kiállító volt jelen a rendezvényen.

A találkozó annak köszönhette létrejöttét, hogy mind a hallgatók, mind a szakma úgy vélte, szükséges és fontos egy olyan esemény, amelyen a tanulók és a szakmabeliek találkozhatnak és lehetőséget kapnak arra, hogy tapasztalatokat cseréljenek.

– A legfontosabb, hogy a kétoldalú kommunikáció további gyümölcsöző lehetőséget biztosítson mind a szakma, mind pedig a hallgatók számára – fogalmazott Gyöngyösi Tamás. A Gyógyszerésztudományi Kar HÖK elnöke elmondta: a szervezők törekedtek arra, hogy a szakmai programok mellett a hallgatóknak kikapcsolódási lehetőségeket is biztosítsanak, amelyek megteremthetik egy kötetlenebb társalgás körülményeit.

A vendégek az első napon a várossal és csapatépítő játékokon keresztül egymással is ismerkedtek, de szombaton már a szakmai programoké volt a főszerep. A megnyitó után a szakma képviselői – a Magyar Gyógyszerész Kamara, a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége, az EGIS Gyógyszergyár, illetve a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság – tartottak előadásokat. A témák között szerepelt a gyógyszerészi gondozás jelene és jövője, a kórházi gyógyszerellátás szabályozása, a patikai gyógyszerellátás és a gyógyszerészek külföldi szakmai lehetőségei. A program kerekasztal-beszélgetéssel, majd tréningekkel folytatódott, ahol öt különböző helyszínen próbálhatták ki magukat a hallgatók, akik az állásinterjúval kapcsolatos tréningek mellett, arról is tájékozódhattak, hogy milyen kihívásoknak szükséges megfelelnie egy frissen a munkaerőpiacra kikerült gyógyszerész hallgatónak.

unideb.hu