Az országos csúcstartó Kozák Luca a hatodik helyen ért célba 100 méter gáton pénteken, a Boris Hanzekovic Memorial elnevezésű arany kategóriás zágrábi atlétikai versenyen.
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett és kifejezetten jó formát mutatott, május végén pedig 12.66 másodpercre javította az országos rekordot.
Idei hetedik 100 gátas futásán jól rajtolt, s ugyan az első gátakon némi hátrányba került a legjobbakhoz képest, a táv nagy részében jó tempóban futott és tartotta a távolságot. A hetedik gátba azonban kicsit beleakadt és megbillent, kiesett a ritmusból, végül így is a hatodik helyen ért be 12.87 másodperccel.
A gyakorlatilag szélcsendben (-0,2 méter/másodperc) rendezett futamot az amerikai Alaysha Johnson nyerte meg 12.43 másodperccel, ezredekkel megelőzve honfitársát, Rayniah Jonest.
Korábban az olimpiai ezüstérmes Halász Bence (80,71 méter) negyedik, Szabados Ármin (78,04 m) hatodik lett kalapácsvetésben, míg Takács Boglárka (11.17 másodperc) 100 méteren ért célba a hatodik helyen.