Tamara Haggerty

Az ellenfél szurkolói is éltették a debreceni kéziseket – 10 gólos győzelem Dunaújvárosban

A Bajnokok Ligája-rájátszásában érdekelt DVSC Schaeffler 38-28-ra győzött Dunaújvárosban a női kézilabda NB I szerdai találkozóján.

A hajdúságiak a BL-párharc két felvonása között látogattak Dunaújvárosba, ahol – a címvédő Vipers Kristiansand elleni vasárnapi meccshez hasonlóan – ezúttal sem volt keretben az egy hete bokasérülést szenvedett válogatott irányító, Vámos Petra.

A DVSC sikeréhez Töpfner Alexandra nyolc, Kácsor Gréta hét góllal, Gabrijela Bartulovic 16 védéssel járult hozzá. A dunaújvárosi Paróczy Sára ugyancsak nyolcszor volt eredményes.

Köszönet a dunaújvárosi szurkolóknak, akik végig remek hangulatot teremtettek, s a régi piros-fehér barátság jegyében a debreceni lányokat is éltették!

– üzente honlapján a debreceni klub.

Dunaújvárosi KKA–DVSC Schaeffler 28–38 (12–18)
Dunaújváros, 200 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.

DUNAÚJVÁROS: Wéninger – ARANY 4 (1), Trawczynska 1 (1), Szalai B. 1, PARÓCZY 8 (2), Borgyos 2, Sallai 3. Csere: Oguntoye (kapus), Moreno 1, Nick 3 (1), Sztanó, Gajdos 1, Török F., Bouti 1, Lakatos P. 1, Horváth A. Edző: Paic Róbert
DVSC: BARTULOVIC 2  – GROSCH 3, Szabó N. 3, Haggerty 3, Planéta 2, Jovovics 1, Petrus 1. Csere: Gabriel (kapus), KÁCSOR 7, FÜZI-TÓVIZI 4, TÖPFNER 8 (6), Csernyánszki 1, Hornyák D. 1, Johansson 1, Vámos M., KELEMEN D. 2. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 14. p.: 6–7. 23. p.: 7–15. 37. p.: 14–24. 43. p.: 20–33.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6

MESTERMÉRLEG
Paic Róbert: Álomszerűen kezdtünk, de sajnos ez nem adott kellő önbizalmat, a DVSC gyorsan rendezte sorait, átvette a vezetést, a félidei különbség reális volt. A második félidő elején átjáróház volt a védelmünk, aztán a hajrára összeszedtük magunkat feljavult a védekezésünk, így tudtunk faragni a hátrányon.
Szilágyi Zoltán: Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, hiszen vasárnap BL-meccset játszottunk. A Dunaújváros koncentráltan, jól kezdte a mérkőzést, előnyre tett szert. Örülök, hogy ezután fordítani tudtunk, kézben tartottuk a találkozót, de a második félidei védekezésünkkel nem lehetek elégedett. Dicséretet érdemel a hazai csapat, mert a nagy különbség ellenére végig derekasan harcolt.