Két másodperccel a vége előtt még vezettek a debreceni kosarasok a Falco ellen, végül kikaptak

Sport

A Szombathely 71-69-re nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Az első félidőben a hazaiak irányítottak, és a nagyszünetre 11 pontos előnyre tettek szert. A harmadik negyedre aztán ismét nyílt lett a mérkőzés, majd a vége előtt két másodperccel még a DEAC vezetett minimális különbséggel. A labda azonban a Falcónál volt, és Matt Tiby hárompontosa fordítást, valamint győzelmet ért. A szombathelyiek amerikai légiósa a mezőny legeredményesebb kosarasaként 18 ponttal zárt.

DEAC – FALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69-71 (26–21, 20–14, 13–21, 10–15)

Debrecen, 850 néző. V: Cziffra, Nagy, Ádám.
DEAC: Scott 11, Gumbs 7/3, DRENOVAC 14, Gáspár 4, Taylor 9.
Csere: Tóth 10, Polyák 11/9, BalázsiMócsán 3/3, Kenéz.
Edző:
 David Dedek

SZOMBATHELY: Pot 10,  Brown 3/3, Kovács B., TIBY 18/15, Keller Á. 7.
Csere: Perl 8, COWELS 14/12, Barac 9, Sövegjártó 2, Verasztó.

Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–8. 7. p.: 19–12. 9.p. 24–16. 14.p.: 37–21. 18.p.: 41–32. 25. p.: 49–42. 27. p.: 49–49. 30.p.: 59–56. 34.p. 64–58. 37.p.: 69–68.

David Dedek: – Remekül kezdtük a találkozót, támadásban szépen járattuk a labdát, védekezésben pedig kellő agresszivitással léptünk fel. A fordulás után több százszázalékos ziccert is elhibáztunk, amit a szombathelyiek megbüntettek. Az utolsó másodpercekben kapott hárompontos ellenére úgy gondolom, hogy a könnyelmű hibáink okozták a vesztünket.

Milos Konakov: – A mérkőzés elején nem azzal az intenzitással kosárlabdáztunk, amivel szerettünk volna, a DEAC ezt kihasználta, és könnyű kosarakat szerezve meglépett. A félidőben megbeszéltük, hogy akkor lehet esélyünk, ha hetven pont alatt tudjuk tartani a hazaiakat. Örülök, hogy a második húsz perc során a védekezésünk legalább összeállt, a végjátékban pedig egy szerencsés találattal fordítani tudtunk.

Fotó: deac.hu