Magyar siker a 3×3-as kosár világbajnokság második napján

Egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a magyar válogatott a debreceni 3×3 U18-as világbajnokság második napját. Lekli József együttese az első összecsapásán ötpontos vereséget szenvedett a napot hibátlan mérleggel záró Litvánia ellen, de ezt követően hatalmasat küzdve 16-14-re legyőzték a 3×3 nagyhatalomnak számító Mongóliát.

A második játéknapra került sor szerdán az U18-as 3×3-as világbajnokságon a debreceni Kossuth téren. A kánikula hétfői megszüntével kellemes, ám kissé hűvös időben kosárlabdázhattak a csapatok Nagytemplom előtti arénában.

Az előző napon a magyar lányok 21-11-re legyőzték a svájciakat, mégpedig a DEAC-os Szabó Zita hathatós közreműködésével. Szerdán a fiú magyar válogatott is harcba szállt, Litvánia és Mongólia volt az ellenfél, két DEAC Kosárlabda Akadémia-növendékkel, Ságodi Róberttel és Kalassai Martinnal a soraiban, a kapitány pedig szintén debreceni: Lekli József.

Egy késhegyre menő holland-román (14-13) női meccsel kezdődött a program, majd nem sokkal ezután a fiúk mezőnyében jött az Észtország-USA csemege, ahogyan várható volt, látványos megoldásokkal, zsákolásokkal. Bár az észtek szinte a végsőkig vezettek, az amerikaiak az utolsó percben fordítottak és nyertek 21-17-re.

Már estére fordult az idő, amikor a magyar válogatott Litvánia ellen lépett pályára. A mieink debütálása nem sikerült túl jól, ugyanis kemény küzdelemben 20-15-re kikaptak ellenfelüktől, de a Kalassai-Ságodi duón semmi sem múlott, a debreceni növendékek nem csak eredményesen, de rendkívül látványosan is játszottak.

A játéknap legizgalmasabb összecsapását a mieink csoportellenfelei prezentálták, a dominikaiak ugyan végig vezettek a jóval esélyesebb oroszok ellen, ám utóbbiak az utolsó másfél percben ledolgozták ötpontos hátrányukat, s hosszabbításra mentették a találkozót. Egy-egy kosár után már az „aranygól döntött, amit végül Oroszország jegyzett, így nem borult a papírforma.

A magyarok következő meccse az utolsó volt a programban, amikor Mongóliát kellett legyűrniük. A fiaink kitettek magukért, végig vezettek, ugyanakkor a tatárok sem adták olcsón a bőrüket. Nagyon harcos meccs volt, ahol a debreceniek, Kalassai és Ságodi is remekeltek, bár előbbinek a távoli dobbásai nem mindig “sültek”, de nagyot küzdött, és szerzett értékes pontokat. “Ságó” pedig a végén a büntetőivel bebiztosította a magyar sikert (16-14)