Megkezdődött a tokiói olimpia, ekkor kell kelnünk, ha nem akarunk lemaradni semmiről

Sport

Kifejezetten nagy tömeg gyűlt össze az Olimpiai Stadion körül, amely magyar idő szerint 20 órától ad otthont a tokiói ötkarikás játékok megnyitó ünnepségének.

Noha a közvélemény-kutatások szerint a japán lakosság többsége nem támogatja az olimpia megrendezését a koronavírus-járvány miatt, ebből semmit sem lehetett érezni a 2019 decemberében átadott és 68 ezer férőhelyes létesítmény környéken. Több ezer ember gyűlt össze, hogy az út mentén állva integessen az eseményre érkező médiamunkásoknak és vendégeknek, vagy éppen olyan táblákat tartsanak fel angolul, amelyen az állt: “Mindenkit üdvözlünk Tokióban”.

Szülők hozták ki gyermekeiket, akik lelkesen pacsiztak a stadionba érkezőkkel, sokan közös videót készítettek a világ minden tájáról összesereglett emberekkel, akik kizárólagos szemtanúi lesznek a megnyitónak, mivel a pandémia miatt az olimpia zárt kapuk mögött zajlik.

Ami kissé ellentmondásossá teszi a helyzetet, hogy a mostani olimpián a járvány miatt nem lehetnek nézők, a japán fővárosban jelenleg is veszélyhelyzet van érvényben, ugyanakkor az Olimpiai Stadion szomszédságában lévő Japán Olimpiai Múzeum előtt álló ötkarikánál százak állnak tömött sorokban, nem figyelve a közösségi távolságtartásra, hogy maszkok nélkül fotózkodjanak az olimpia leghíresebb szimbólumával.

A magyarok szombati programja a tokiói olimpián:

július 24., szombat (zárójelben a magyar idő):

ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)
11.15 (4.15): vegyes páros nyolcaddöntő, Szudi Ádám, Pergel Szandra – Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem (hongkongi)
20.15 (13.15): női egyes, első forduló, Madarász Dóra-Offiong Edem (nigériai)
21.45 (14.45): férfi egyes, első forduló, Majoros Bence-Larbi Bouriah (algériai)

CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
11.00 (4.00): női 48 kg, Csernoviczki Éva-Shushla Likmabam (indiai), selejtező, negyeddöntő
17.00 (10.00): NŐI 48 KG, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR (Muszasinonomori Park – Fudzsi Nemzetközi Motorsport Versenypálya)
11.00 (4.00): FÉRFI MEZŐNYVERSENY (Valter Attila)

ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna)
12.18 (5.18): férfi 57 kg selejtező, Gálos Roland-Serik Temirzsanov (kazah)

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
8.30 (1.30): női légpuska alapverseny (Mészáros Eszter),
10.45 (3.45): NŐI LÉGPUSKA DÖNTŐ

TEKVONDÓ (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok)
12.20 (5.20): férfi 58 kg nyolcaddöntő, Salim Omar-Vito Dell’Aquila (olasz), negyeddöntő, elődöntő
19.15 (12.15): vigaszág
20.45/21.15 (13.45/14.15): bronzmérkőzések
21.45 (14.45): DÖNTŐ

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
19.00 (12.00): előfutamok:
19.13 (12.13): férfi 400 m vegyes (Bernek Péter, Verrasztó Dávid)
19.28 (12.28): női 100 m pillangó (Sebestyén Dalma)
20.00 (13.00): férfi 400 m gyors (Zombori Gábor)
20.12 (13.12): női 400 m vegyes (Mihályvári-Farkas Viktória)
20.18 (13.18): női 400 m vegyes (Hosszú Katinka)

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
9.30 (2.30): férfi kard egyéni, 32-es tábla: Szilágyi Áron-Josida (japán)/Quintero (venezuelai),
Szatmári András-Ali Pakdaman (iráni), Decsi Tamás-Max Hartung (német) 64-es tábla
19.00 (12.00): elődöntő
20.20 (13.20): bronzmérkőzés
21.15 (14.15): DÖNTŐ

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük