Jégkorong: győzött a Fradi Debrecenben

A társbajnok, egyben listavezető FTC-Telekom 6-3-ra nyert az üldöző DEAC otthonában a jégkorong Erste Liga hétfői mérkőzésén, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán. Hamar mezőnyfölénybe kerültek a fővárosiak, és egy felesleges, támadóharmadban elkövetett debreceni szabálytalanságot Keaton Ellerby büntetett góllal. Még a szünet előtt egy kapu előtti kavarodásból is betalált az FTC. A második harmad elején ugyan kicsit jobban játszott a DEAC, de ahogy ismét felpörgött a vendéggárda, nőtt a különbség előbb egy sakk-matt helyzetet, majd egy kontrát követően. Az utolsó húsz perc ferencvárosi góllal indult, de innen a hazaiak erőre kaptak, és sorozatban háromszor betaláltak. A hajrában üres kapus góllal zárta le a meccset a Ferencváros, amely sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, és ezzel már tíz pont az előnye a DEAC előtt. Eredmény: Erste Liga, alapszakasz: DEAC – FTC-Telekom 3-6 (0-2, 0-2, 3-2)

10. Dunaújvárosi Acélbikák 28 1 6 1 20 74-141 16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.