“Arcpirító vereség” – második bajnokijukat is elvesztették a debreceni kézisek

Rossz játékkal, szinte értékelhetetlen teljesítménnyel bukták el a Kisvárda elleni meccset a lányok.

KISVÁRDA-MATER GOOD SE–DVSC-SCHAEFFLER 21–18 (13-9)
Kisvárda 495 néző. V: Paska, Vastag
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Udvardi 1, BOUTI 3, KARNIK 4, SISKA 3, DOMBI L. 3, Milosevics 1. Csere: Mátéfi (kapus) SZABÓ N. 4 (1), Mihálffy 1, Dombi K 1. Edző:Bakó Botond.

DVSC: CSAPÓ KYRA – Arany 1, Kovács Anna, Vámos P. 1, Tóvizi 1, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 1. Csere: Giegerich (kapus), Vukajlovics 1, Hornyák D. 5 (4), Bordás 1, Petrus, Bánfai 4. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–0. 12. p.: 5–3. 16. p.: 8–4. 20. p.: 9–6. 27. p.: 9–8. 39.p.: 15–12. 44.p.: 16–14. 49.p.: 18–14. 54.p.:20–16. 58.p: 21–18.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/5.

Részletes beszámoló a klub honlapján.

Bakó Botond: Nagyon boldogok vagyunk, nagyon örülünk az eredménynek. Az történt a pályán, amit elterveztünk. Tudtuk, hogy a küzdés, a harc és a védelmek fognak dominálni, a remek védekezésünkkel és kapusteljesítménnyel nyertünk. Úgy gondolom, hogy az első félidőben a játék minden elemében domináltunk, a második félidőben elkezdtünk fáradni, kevés a cserelehetőségünk. Nagyon odatették magukat a lányok és a fontos pillanatokban is higgadtak tudtak maradni!
Köstner Vilmos: – Nagyon nehéz mit mondani, hiszen teljesítményünk közel volt az értékelhetetlenhez, a Kisvárda viszont minden dicséretet megérdemel az összeszedett csapatjátékáért. Mi méltatlanul játszottunk a klubszínekhez és a tavalyi szereplésünkhöz. Ennek biztos van valami oka, holott a felkészülés során minden rendben volt. Hátrafelé kézilabdáztunk, nem előre, nem is emlékszem, mikor dobtunk ilyen kevés gólt egy meccsen. Még az is lehet, hogy a koronavírus alatt elfelejtettem a szakmát, át kell gondolnom a hogyan továbbot…

Fotó: dvsckezilabda.hu