Bent maradt a Loki

A Debrecen 3-1-re nyert a Diósgyőr vendégeként Mezőkövesden, mivel azonban az MTK nem tudott győzni Pakson a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában, mindkét gárda megőrizte élvonalbeli tagságát.
OTP Bank Liga, 33. (utolsó) forduló:
Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 1-3 (0-2)
————————————-
Mezőkövesd, 4014 néző v.: Erdős
gólszerzők: Ugrai (91.), illetve Jovanovic (9.), Szatmári (45+2.), Könyves (82.)
sárga lap: Filip (48.), Mészáros (54.)

Diósgyőri VTK:
————–
Rados – Eperjesi, Karan, Tamás, Dausvili – Vela, Busai (Fülöp, 85.), Villar (Ternován, 74.) – Makrai (Ugrai, a szünetben), Szarka, Novothy

Debreceni VSC:
————–
Danilovic – Osváth, Brkovic (Szatmári, 34.), Mészáros, Ferenczi J. – Könyves, Tőzsér, Filip, Jovanovic (Nagy K., 86.)- Holman, Feltscher (Sekulic, 77.)

A Debrecen Rados hibájából gyorsan vezetést szerzett, ez pedig megalapozta a találkozót, hiszen így még inkább támadnia kellett a Diósgyőrnek. A miskolciak mentek is előre, de képtelenek voltak komolyabb helyezet kialakítani. A félidő végén, már a hosszabbítás harmadik percében rendkívül nehéz helyzetbe került a DVTK, hiszen Tőzsér szabadrúgása után a csereként pályára lépő Szatmári góljával megduplázta előnyét a Debrecen.
A fordulást követően a Debrecen a kontrákra rendezkedett be, a Diósgyőr megpróbálta folyamatos nyomás alatt tartani riválisát, amely gyors ellenakciókból dönthette volna el végleg a három pont sorsát. A 71. percben az első gólt szerző Jovanovic egy ilyen támadás végén a kapufát találta el. Az összecsapás végül a 82. percben dőlt el, amikor Könyves érkezett remekül egy beadásra. A Diósgyőr innentől kezdve csak abban reménykedhetett, hogy az MTK nem győz Pakson.
Mivel a kék-fehérek 1-1-re végeztek Pakson, így a Diósgyőr – amely Ugrai révén az utolsó pillanatokban egy szépségdíjas góllal szépített – is bennmaradt.

Bajnok a Honvéd

A Budapest Honvéd végzett az élen a labdarúgó OPT Bank Liga 2016/2017-es idényében.

Az utolsó, 33. fordulóban a kispestiek a gólkirály Eppel Márton találatával győzték le a Videotont a Bozsik Stadionban rendezett, bajnoki döntővé előlépő összecsapáson.
A harmadik helyen a Vasas végzett, amelynek elég volt egy pontot szereznie a Mezőkövesd ellen, s ezt egy 1-1-es döntetlennel meg is tette.
Az is az utolsó játéknapon dőlt el, hogy a Gyirmót mellett az MTK búcsúzik az élvonaltól, a kék-fehérek kizárólag győzelemmel őrizték volna meg első osztályú tagságukat, de csak 1-1-es döntetlent értek el Pakson.
A Ferencváros-Újpest mérkőzést a hazaiak nyerték 2-0-ra, de címvédőként így is csak a negyedik hely jutott a számukra. A Diósgyőr ugyan elveszítette 3-1-re a Debrecen elleni kiesési rangadót, de az MTK botlása miatt ugyancsak bennmaradt az NB I-ben. A Gyirmót a Haladás otthonában aratott 2-1-es sikerével zárta a szezont.

A végeredmény:
1. Budapest Honvéd 33 20 5 8 55-30 65 pont – Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló
2. Videoton FC 33 18 8 7 65-28 62 – Európa Liga-selejtező, 1. forduló
3. Vasas 33 15 7 11 50-40 52 – Európa Liga-selejtező, 1. forduló
4. Ferencváros 33 14 10 9 54-44 52
5. Paksi FC 33 11 12 10 41-37 45
6. Swietelsky Haladás 33 12 7 14 42-46 43
7. Újpest FC 33 10 12 11 47-51 42
8. Debreceni VSC 33 11 8 14 42-46 41
9. Mezőkövesd Zsóry FC 33 10 10 13 39-54 40