Tisztes vereség és kézilabdaünnep Debrecenben

A címvédő Győri Audi ETO KC magabiztos győzelmet aratott Debrecenben a női kézilabda NB I szerdai fordulójában.A dvsckezilabda.hu összefoglalója szerint negyedóráig remekül tartotta magát a Loki, utána viszont kiütközött a két csapat közötti különbség. A védekezésre nem lehetett panasz, ám a támadásokba sok hiba csúszott, sokszor elbizonytalanodtak a debreceni lányok.

A hangulat egyszerűen fenomenális volt. Végül tíz góllal nyert az ETO, ám ez a szerda a kézilabda ünnepe volt.

DVSC-TVP GYŐRI AUDI ETO KC 18–28 (8–14)
Debrecen, Főnix Csarnok 5500 néző. Vezette: Bacs, Bóna

DVSC-TVP: LAJTOS  – Varsányi 1, PUNYKO 4, Garbuz, B. Klikovac 1, JEZSIKAVA 7, Kelemen 1. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Marincsák, SISKA 4 (4), Deszpotovics, Sirián, Tóth M., Csáki. Edző: Tone Tiselj
GYŐR : KISS ÉVA  – Bódi 1, H. LÖKE 4, Broch 1, AMORIM 4, Groot 3, KORSÓS 1. Csere: Grimsbö (kapus), N. MÖRK 7 (3), Puhalák 1, Orbán A., Tóth G. 3 (1), Hársfalvi, KNEDLIKOVA 3. Edző: Ambros Martin

Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–3. 17. p.: 4–6. 27. p.: 6–12. 36. p.:9–16. 43. p.: 12–22. 56.p.: 15-25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG:
Tone Tiselj: – Lenyűgözött a hangulat, itt vannak talán az ország legjobb szurkolói. Harcias, jó mérkőzést játszottunk, melyen szépen helyt tudott állni a csapatom. Támadásban voltak hibáink a mérkőzés vége felé, melyet igyekszünk javítani a jövőben.
Ambros Martin: – Nagyot harcolva nyertünk ma meg egy nehéz mérkőzést, melyen mind a két csapat jól védekezett, és a kiváló debreceni hangulat sem segítette a munkánkat, de jó érzés volt ilyen szurkolótáborok előtt játszani.

Karina Jezsikava: Nem vallottunk szégyent a világ talán legerősebb csapat ellen. Mikndkét csapat jól védekezett, s ha támadásban kevesebbet hibázunk, akkor szorosabb is lehetett volna a meccs.
Kiss Éva: Jól védekeztek előttem a csapattársaim, ezért tudtuk ilyen kevés gólon tartani a DVSC-t.