Kondás Elemér és Thomas Doll nyilatkozata a Loki-FTC (2-1) meccs után

Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője: – Ez volt a célunk, hogy végre legyőzzük a Ferencvárost. A kupamérkőzésen is közel álltunk hozzá, de akkor kimaradtak a helyzetek. Lehetőségeink most is akadtak, két gólt szereztünk, és Takács Tamásnak ott volt még a kapufája. Utána szépített az FTC, kicsit izgalmas lett a meccs. Összességében azt mondhatom, szervezetten futballozott mindenki, gratulálok a játékosoknak. Nagyon fontos három pontot gyűjtöttünk be.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: – A válogatott szünet nem jött jól nekünk. Jól kezdtünk, de a focihoz nem csak a labdatatás, a labdabirtoklás tarozik, hanem a védekezés is, és ezt nagyon rosszul oldottuk meg. A védelmünkben az egy az egy elleni szituációk során hiányzott az agresszivitás. A második félidőben ez megváltozott, de ekkor már kétgólos hátrányban voltunk, nem volt könnyű dolgunk. Ettől függetlenül minden megpróbáltunk, szépítettünk, a fiúkra nem lehet panasz, mert nagyot küzdöttek, de hozzáteszem, 3-1 is lehetett volna az eredmény a Lokinak. Nem tudok elmenni szó nélkül a játékvezető ténykedése mellett. A labdarúgómeccsen a játékosok a főszereplők és nem a bírók, de vannak, akik jobb színben akarnak feltűnni, ilyenkor néz ki úgy a meccs, mint most a második félidő. Lendületes, szép játék zajlott a pályán, sportszerű párharcok voltak, felesleges volt mindent lefújnia, így nem alakult ki folyamatos játék. Ha egy nemzetközi mérkőzésen a játékvezető így dolgozna, az lenne az utolsó meccse. A bírónak ezen el kellene gondolkodnia.