Senánszky Petra ismét arannyal tért haza

Sport

Öt aranyérmet szerzett a magyar csapat a poznani uszonyosúszó világkupa-versenyen.

A nem olimpiai sportágak kommunikációjáért felelős iroda hétfői tájékoztatása szerint a búvársportág legrangosabb sorozatának első állomásán Senánszky Petra triplázott, Kosina Gergő pedig kétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A szezonnyitón a tavalyi vb-n uszonyos gyorsúszásban 50, 100 és 200 méteren is nyertes Senánszky Petrát ezúttal sem tudták legyőzni, míg Kosina Gergő 100-on és 200-on ért elsőként célba. A debreceni egyetemista lánynak ráadásként jutott még egy érem, miután testvérével, Senánszky Flórával, valamint a junior korú Szabó Anitával és Szűcs Rebekával váltóban a második helyen végeztek.

A vk-sorozat második fordulójára Egerben kerül sor február 27-én és 28-án.