Bicskei Református Egyházközség

A volt bicskei igazgatóhelyettest, K. Endrét presbiterré választhatta a szabadulása után a Bicskei Református Egyházközség

Ország

A református egyházközségek döntéshozó testülete a presbitérium, melynek tagjai, a presbiterek az egyházközséget érintő fontos ügyekben szavazhatnak.

A 444.hu tudta meg, hogy a bicskei pedofilügyben bűnsegédlet miatt elítélt K. Endrét a szabadulása után, tavaly év végén a bicskei református gyülekezet presbiterévé választották. Ezt két, egymástól független forrás is állítja.

Hogy milyennek kell lennie egy presbiternek, azt Viczián Miklós, a Magyarországi Református Presbiteri Szövetség tiszteletbeli elnöke fogalmazta meg a honlap.parokia.hu-n: többek között feddhetetlennek, megfontoltnak, józannak, tisztességesnek, vendégszeretőnek, és tanításra alkalmasnak.

A 444.hu úgy tudja, az egykori gyermekotthoni igazgatóhelyettes, aki a megbukott köztársasági elnöktől, Novák Katalintól kegyelmet kapott, a napokban lemondott presbiteri tisztségéről.

Balog Zoltán már 2012-ben tudott arról, hogy mi történik a bicskei gyermekotthonban

Fotó: Facebook/Bicskei Református Egyházközség