A Debreceni Művelődési Központ márciusi programjai

Kultúra

Ezek a programok várják a közönséget márciusban.

BELVÁROSI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Megtekinthető március 18-ig:

SULYOK GÉZA FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

Helyszín: Belvárosi Galéria

 

Március 4., 14.00-16.00

„TAVASZI SZÉL VIZET ÁRASZT” – KI MIT TUD?

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 5., 19.00

HEDRY MÁRIA: ZRÍNYI ILONA

Színmű egy hangra, monodráma

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 13., 18.30

eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT

Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében

Korai magyar kereszténységre utaló jelek építészetünkben

Erdélyi Balázs építész előadása

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 18., 14.00-16.00

ALKOTÓ NYUGDÍJASOK MEGYEI TÁRLAT MEGNYITÓ

Előadás, művészeti ágak, alkotók

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 20., 18.30

eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT

Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében

Mitikus magyar történelem Nimródtól napjainkig 8.

A magyar királyság nagyhatalmi ereje IV. Béla korában

Szántai Lajos műveltségkutató előadása

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 25., 9.00

MEGYEI MAGYAR NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 27., 18.30

eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT

Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében

A lovas és a ló – avagy a lókultusz nyomai a sztyeppei lovasnépek régészeti hagyatékában

Makoldi Miklós régész előadása

Helyszín: Pódiumterem

 

ÚJKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Megtekinthető március 5-ig:

KIÁLLÍTÁS A DEBRECENI ALKOTÓ KÉPZŐMŰVÉSZEK

GYOMAENDRŐDI HOLLÓTÁBORBAN KÉSZÜLT MUNKÁIBÓL

Helyszín: Előéri Galéria

 

Március 1.,14.00

ARANY JÁNOS VÁROSI SZAVALÓVERSENY

Együttműködő partner: DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye

Helyszín: Moziterem

 

Március 4., 14.00

BOLGÁR TAVASZKÖSZÖNTŐ NEMZETI ÜNNEP ÉS KÉZMŰVES JÁTSZÓHÁZ

Együttműködő partner: DMJV Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat

Helyszín: Előtéri Galéria    

 

Március 4., 17.00-20.00

GÖRÖG TÁNCHÁZ

Közreműködik: SARANTIS

Együttműködő partner: a Debreceni Görög Nemzetiségi Önkormányzat

Helyszín: 204-es terem

 

Március 5., 12., 19., 26., 10.00

GALAGONYA ZENEBÖLCSI–INTERAKTÍV FOGLALKOZÁS

Helyszín: Fszt. 6-os terem

 

Március 7-29.

TAVASZI VARÁZS

Keszler Ibolya ékszerkészítő és a Gipür Csipkeverő Szakkör alkotóinak tárlata

Megnyitó: március 7., 17.00

Megnyitja: Mátrai Nagy Andrea etnográfus

Megtekinthető: a közösségi ház nyitvatartási idejében

Helyszín: Előtéri Galéria

 

Március 9., 9.00

GÉNIUSZ KUPA GYERMEK SAKKVERSENY

Helyszín: 204-es terem

 

Március 13., 16.00

A TEMPLOMOSOK ÉS A MAGYAR IRODALOM KAPCSOLATA

Előadó: Tóth Sándor történész

Helyszín: Moziterem

 

Március 13., 18.15

„30 ÉV: MESTEREK ÉS TANÍTVÁNYOK”

„ŐSEINK ÉS A CSILLAGOS ÉG”–A HORTOBÁGYI PÁSZTOROK KÖRÉBEN

Előadó: Gyarmathy István biológus, az egyesületünk egyik alapítója

Helyszín: 106-os terem

 

Március 13.-április 5.

„HÉTMÉRFÖLDES CSIZMÁBAN”

Bábkiállítás a Thaly Kálmán Utcai Óvoda Alkotóközössége és Pappné Győri Tünde drámapedagógus munkáiból

Helyszín: Földszinti folyosó

 

Március 14., 14.00

„EZERNYOLCSZÁZNEGYVENNYOLC, TE CSILLAG…!”–FORRADALMI TÁNCHÁZ ÉS REFORMKORI KÉZMŰVES JÁTSZÓHÁZ

Közreműködnek: a Debreceni Népi Együttes táncosai

Helyszín: 204-es terem

 

Március 14., 18.30

TAVASZI CSILLAGÁSZATI BEMUTATÓ

Távcsövezés, vetített képes előadás, kis planetáriumi műsor.

Helyszín: 106-os terem és az Újkerti Szánkódomb

 

Március 18., 15.00

„VIGYÁZAT, CSALÓK”

Színházi előadás idősek számára.

Verebes István, Jászai Mari-díjas színész darabját a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház gárdája adja elő.

Helyszín: Moziterem

 

Március 19., 9.00

ICIRI-PICIRI ÓVODÁS BÁB- ÉS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORTOK XXII. TÉRSÉGI TALÁLKOZÓJA

Helyszín: Moziterem

 

Március 20., 18.15

PSZICHOLÓGIAI ESTÉK: „AZ AGRESSZIÓ TERMÉSZETRAJZA”

Előadás, beszélgetés Kövesi Péter spirituális tanítóval

Helyszín: 106-os terem

 

Március 21., 14.00

SZENT PATRIK NAPI JÁTSZÓHÁZ AZ ÍR NEMZETI ÜNNEP ALKALMÁBÓL

Együttműködő partner: az Amerikai Kuckó

Helyszín: Előtéri Galéria és fszt. 6-os terem

 

Március 23., 18.00

A DEBRECENI CITERAZENEKAR ELŐADÓESTJE

Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem

 

Március 27., 18.15

„30 ÉVES AZ ÉLETREFORM EGYESÜLET”

HOZZ EGY TÖRTÉNETET A MÚLTBÓL!

A beszélgetést vezeti Domokiné Tóth Mária reikimester

Helyszín: 106-os terem

 

Március 29., 9.00

  1. ÁLMOK NAPJA A POVOLNYBAN

A III. Hajdú-Bihar Megyei Szépíró Verseny és a II. Hajdú-Bihar Megyei Szépen Szóló Versenyhez kapcsolódó Érzékenyítő Interaktív Műhely a DMK Újkerti Közösségi Háza szervezésében

Helyszín: DSZC Povolny Ferenc Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

 

ÉLETREFORM KLUB-ESTÉK

Egészséges életmód-ezotéria- önismeret a 2., 3., 4. szerdán

17.00: kínai meridián torna Sarkadi Judittal

17.30: REIKI gyógyító meditáció, utána:

18.15-20.00: előadások, beszélgetés

Helyszín: 101-es terem

 

SZATYOR termelői udvar: március 05., 12., 19., 26., 17.00

 

CSAPÓKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Március 6., 20., 9.30

HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI

 

Március 6., 14.00

„A BENDZSÓ” – HANGSZERBEMUTATÓVAL EGYBEKÖTÖTT ELŐADÁS

Nagy Attila előadása

Együttműködő partner: Életfa Idősek Klubja

 

Március 13., 9.30

2 ÉVES A HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI!

Születésnapi foglalkozás meglepetés vendéggel!

 

Március 13., 14.00

„CSAPÓKERTI PILVAX”

Történelmi játék gyerekeknek (dramatikus és kézműves játszóház, táncház)

Közreműködik Bíró Imre és zenekara

 

Március 22., 12.00

RENDHAGYÓ TANÓRA ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOKNAK

Cyberbullying vagy internetes zaklatás

Előadó: Gesztelyi Tamás mentálhigiénés szakember

 

Március 27., 9.30

TAVASZHÍVOGATÓ

A Hangbújócska zenebölcsi tematikus foglalkozása

 

Március 30., 16.00

ÚJ-ZÉLAND, UTAZÁS A HOSSZÚ FEHÉR FELHŐ FÖLDJÉRE

Cséke László előadása

Együttműködő partner: Magyar kaktusz és Pozsgás Társaság

 

JÓZSAI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Megtekinthető április 30-ig:

OLÁH TIBOR „SZÉKIEK” CÍMŰ KIÁLLÍTÁSA

Helyszín: Színházterem

 

Március 7., 14., 21., 28., 10.00–11.00

HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI

Nagyné Lövei Lilla vezetésével

Helyszín: Színházterem

 

Március 7., 18.00–19.00

LELKI NAVIGÁCIÓ

Úton az egészséges családok felé programsorozatban:,,Ön dönt” Szenvedélybeteg a családban

Helyszín: Előadóterem

 

Március 13., 16.15- 17.15        

TALPRA MAGYAR!

A szabadságharcra emlékezünk

Gárdonyi Sándor történész előadása

Helyszín: Előadóterem

 

Március 14., 16.15-17.15         

MÁRCIUS 15. ALKALMÁBÓL LÉVŐ MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁS GYEREKEKNEK

A foglalkozást vezeti: Gárdonyi Sándor

Helyszín: Előtér

 

Március  14., 28., 18.00–19.00

REMÉNYPONT ÉLETMÓDKLUB

Együttműködő partner: Adventista Egyház

Helyszín: Előadóterem

 

Március 21., 18.00–19.00

LELKI NAVIGÁCIÓ

Úton az egészséges családok felé programsorozatban:

,,Bekapcsolódás” -Ünnepek, szabadidő, pihenés

Együttműködő partner: Adventista Egyház

Helyszín: Előadóterem

 

Március 22., 9.00

„SZÁLL A MADÁR ÁGRÓL-ÁGRA, SZÁLL AZ ÉNEK SZÁJRÓL-SZÁJRA”

Megyei népdal éneklési verseny

Együttműködő partner: A Muzsikáló Egészség Alapítvány Alapfokú Művészeti Iskola

 

Március 23., 10.00

XI. JÓZSAI PÁLINKA ÉS POGÁCSAVERSENY   

Helyszín: Józsai Közösségi Ház belső terei

Együttműködő partner: Józsai Kertbarát Kör

 

Március 30., 09.00-13.00

III. NYITNI-KÉK – ILCO NAGY EGÉSZSÉGNAP

Együttműködő partner: Debreceni ILCO Egyesület

 

KISMACSI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Március 7., 13.00-14.00

NŐNEK LENNI JÓ! – Nőnapi köszöntő műsor

 

Március 14., 10.00-12.00

„PIROS, FEHÉR, ZÖLD…”- játszóházi foglalkozás gyerekeknek

A résztvevők megismerkednek a nemzeti ünnephez kapcsolódó szokásokkal, hagyományokkal és kokárdát készíthetnek.

 

Március 14., 13.00-14.00

’48-RA EMLÉKEZÜNK

Ünnepi megemlékezés

Közreműködik a Macsi Nyugdíjasklub

 

ONDÓDI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Március 15., 15.30-17.00

„SÜVEGEMEN NEMZETISZÍN RÓZSA”

Az 1848-as forradalomra és szabadságharcra emlékezünk!

(Csákó, párta, kokárda készítés, ünnepi műsor.)

Együttműködő partner: Ondód Jövőjéért Egyesület

 

Március 20., 17.00

KÖRNYEZETTUDATOS HÁZTARTÁSOK

Szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás

Váradi Zoltán (Természettár) előadása

 

Március 30., 10.00-17.00

TAVASZI CSERE-BERE NAP

(Használt ruhák, játékok cseréje.)

 

TÍMÁRHÁZ-KÉZMŰVESEK HÁZA

 

Március 1–22., 17.00

AZ ÚJKERTI KÉZIMUNKA KÖR KIÁLLÍTÁSA

A kiállítást megnyitja: Türk László önkormányzati képviselő, Kulturális Bizottsági Tag

Közreműködik: Bögös Tímea (fuvola)

Helyszín: Nagyterem

 

BÜTYKÖLŐ

Kézműves foglalkozás csoportok számára előre bejelentkezett időpontban a hónap folyamán. (Előzetes egyeztetés szükséges.)

 

SZAKKÖREINK:

TISZTA FORRÁS HÍMZŐ KÖR: csütörtök, 14.00-16.00

ORIGAMI KÖR: minden hónap első és harmadik szombatja

CSIPKEVERŐ SZAKKÖR: szerda, 10.00-12.00

FAFARAGÓ SZAKKÖR: március 2-ától, 8.00 órától

BŐRMŰVES SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától

SZÖVŐ SZAKKÖR: kedd, 16.00 órától

NEMEZ SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától

FAZEKAS SZAKKÖR: szerda, 16.00 órától

FAZEKAS SZAKKÖR: csütörtök, 16.00 órától

ÜGYES KEZEK SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától 

 

NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Március 1., 16.00

EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN

Előadó: Koczka Anita

Szenvedélybetegség, megelőzés.

 

Március 5., 16.00

EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN

Előadó: Bátorfi Judit

Testápolás–bőrünk ápolása.

 

Március 6., 13.00

NŐNAPI KÖSZÖNTÉS

Játékos Szellemi Vetélkedő A Nyugdíjas Klubban

Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub

 

Március 6., 17.00

NAGYMACSI KÖZÖSSÉGFEJLESZTŐ CSOPORT MEGBESZÉLÉSE

 

Március 7., 16.00

KÉZIMUNKA KÖR A MACSICAFÉ-BAN

 

Március 8., 10.00

ZENEVARÁZS A MÉLIUSZ KÖNYVTÁR SZERVEZÉSÉBEN

Zenei foglalkozás kisgyermekes családoknak

 

Március 8., 16.00

EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN

Alternatív gyógymódok

Előadó: Nagy Ilona

 

Március 9., 10.00-12.00

NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI KERT: MAGCSERE

Vetőmagok és más növényi szaporítóanyagok, termesztési tapasztalatok, információk, receptek cseréje, kertészeti tanácsadás, tudásmegosztás.

 

Március 9., 14.00

CITERAKÖR

 

Március 9., 15.00

„TALPRA MAGYAR!” FORRADALMI JÁTSZÓHÁZ GYERMEKEKNEK ÉS FELNŐTTEKNEK

 

Március 12., 14.00

FŐZŐKLUB

 

Március 13., 13.00

MEGEMLÉKEZÉS A MÁRCIUSI IFJAKRÓL

Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub

 

Március 20., 13.00

NÉVNAPOS, SZÜLETÉSNAPOS KLUBTAGOK KÖSZÖNTÉSE

Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub

 

Március 21., 16.00

KÉZIMUNKAKÖR A MACSICAFÉ-BAN

 

Március 22., 16.00

EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN

Testünk titkai–tabuk nélkül.

Előadó: Adomán Mónika

 

Március 23., 10.00-12.00

NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI KERT–TAVASZI KERTRENDEZÉS, KORAI MAGOK VETÉSE

 

Március 23., 10.00–18.00

VIRÁGVASÁRNAPRA KÉSZÜLÜNK

Tojásfestés, böjti ételek receptcsere

 

Március 23., 14.00

CITERAKÖR

 

Március 26., 14.00

FŐZŐKLUB

 

Március 28., 16.00

MÚLTIDÉZŐ-HELYISMERETI KLUB A MÉLIUSZ KÖNYVTÁR SZERVEZÉSÉBEN

 

Március 29., 16.00

EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN

Lelki egészségvédelem

Előadó: Némeczky Krisztina

 

HOMOKKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ

 

Március 6-31.

A HÁROMSZÉKI HÍMZÉS VIRÁGAI

Megnyitó: 14.00

Kiállítás a Homokkerti Nefelejcs Hímzőkör alkotásaiból

Együttműködő partner: Homokkerti Nefelejcs Hímzőkör

 

Március 9., 15.00-22.00

NŐNAPI BÁL

Közreműködő partner: Homokkerti Kertbarát Kör

 

Március 13., 14.00

„A MAGYAR NÉV MEGINT SZÉP LESZ”

Ünnepi megemlékezés 1848. március 15. alkalmából

Együttműködő partner: Petőfi Sándor Általános Iskola

 

Március 15., 14.00

TALPRA MAGYAR!

Családi táncház 1848 alkalmából a Motolla Egyesülettel

Közreműködnek: a Debreceni Nép Együttes, a Forgórózsa Néptáncegyüttes, a Főnix Néptáncegyüttes, a Hajdú Táncegyüttes, a Debreceni Honvéd Táncegyüttes, és a Hortobágy Néptáncegyüttes táncosai. Bárdosi Ildikó műsora Molnár Miklós zenekarával a ’48-as magyar forradalom és szabadságharc emlékezetére.

 

Március 18., 10.00

BŐR-DÍSZ-MŰ-KREATÍV KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS

Együttműködő partner: Petőfi Sándor Általános Iskola

 

Március 20., 13.00

„ÁLMAIMBAN EURÓPA!”

Ismeretterjesztő előadás

Együttműködő partner: Homokkerti Nyugdíjas Klub

 

Március 25., 19.00

ZENE FÜLEINKNEK– KLASSZIKUS ZENEI KONCERT

Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Hallgatói

 

BELVÁROSI ALKOTÓMŰHELY

 

Március 23., 15.00

NYITOTT MŰHELY SOROZAT-MŰTERMI BESZÉLGETÉSEK

Találkozás Palotai Erzsébet festőművésszel

Téma: az alkotó művészi pályájának felelevenítése, bemutatása

A beszélgetést vezeti: Subicz István grafikusművész

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.