Üzleti központ épült az egykori debreceni dohánygyár területén

Üzleti központ épült az egykori debreceni dohánygyár területén

Helyi hírek

Új irodaépülettel bővült az egykori debreceni dohánygyár területén kialakított Lion termelő és innovációs üzleti központ, az 1,2 milliárd forintos beruházást kedden adta át a város fideszes polgármestere.

Kósa Lajos elmondta: a beruházó Dilk Kft. 2005 óta 6 milliárd forintot fordított az egykori dohánygyári iparterület megújítására, és az irodaparkban már kétezren dolgoznak.

Ezek a vállalkozók viszik előbbre Magyarországot – címezte szavait a Dilk Kft. ügyvezető tulajdonosának, Boros Józsefnek Kósa Lajos.

Papp László, Debrecen alpolgármestere emlékeztetett rá, hogy 2004-ben az akkori külföldi tulajdonos bezárta a dohánygyárat, s a 125 éves debreceni dohányipar felszámolásával egyszerre 400 ember került az utcára.

Mégis Debrecen nyerte ezt a csatát: a volt dohánygyár területén kialakított Lion centrumban ma kétezren dolgoznak, s a napokban átadják a város új dohánygyárát is, ahol 200-an kapnak munkát.

Mező Ferenc, az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség (ÉARFÜ) ügyvezető igazgatója elmondta: az Észak-alföldi Regionális Operatív Program (ÉAOP) keretében 200 millió forinttal támogatták a beruházást.

Elismerően szólt arról, hogy Debrecenben, a 2007-2013 közötti uniós ciklusban 249 programot támogattak 49 milliárd forinttal, s ennek a forrásnak csaknem felét gazdaságfejlesztésre fordították.

Boros József, a Dilk Kft. ügyvezető tulajdonosa elmondta: a most átadott innovációs központ összesen hat szintes, hasznos alapterülete 7300 négyzetméter.

Az irodaházban 70 gépkocsi befogadására alkalmas mélygarázs, valamint hideg- és melegkonyha, cukrászüzem, étterem és három rendezvényterem is helyet kapott – fűzte hozzá.

Boros József kitért arra, hogy a Lion Office Center kihasználtsága jelenleg már meghaladja a 90 százalékot, ezért újabb 7300 négyzetméter alapterületű épülettel bővítik.