9 megye 13 intézménye kapott új gyermekgyógyítási eszközöket

Gazdaság

10 kórház és 3 mentőállomás, köztük a Berettyóújfalui és a Biharkeresztesi mentőállomás, valamint a Debreceni Egyetemi Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Intézete is részesült a K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi program országos pályázatának összesen 20 millió forint értékű támogatásában. Ezzel 315-re nőtt azon támogatott intézmények száma, amelyek az elmúlt 12 évben összesen 550 millió forint értékben kaptak új eszközöket a  gyermekek hatékony gyógyításának elősegítéséhez. Hajdú-Bihar megyében az elmúlt 12 év alatt 18 gyermek-egészségügyi intézményt támogatott a K&H gyógyvarázs, összesen 26,8 millió forint értékben.

9 megye 13 gyermek-egészségügyi intézménye kapott intézményenként maximum 4 millió, mindösszesen pedig 20 millió forint értékben műszereket a K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi pályázat 12. fordulója alkalmából. A felhívásra 69 kórház illetve mentőállomás nyújtotta be pályázatát, az ország 40 településéről.

„A K&H Csoport 11 éve elkötelezetten támogatja a gyermekegészségügyet, hogy korszerű eszközök révén járuljunk hozzá a jelen és a jövő társadalmának teljesebb élethez” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója. „2004 óta összesen 302 kórház és mentőállomás gazdagodott összesen 531 millió forint értékű műszerrel, így az ott dolgozó orvosok, ápolók korszerű eszközök segítségével hozhatnak okos, a gyermekek mielőbbi felgyógyulását segítő döntéseket. Ma újabb 13 nyertessel és 20 millió forinttal nőttek ezek a számok, és ezzel együtt újabb 18 000 beteg gyerek gyorsabb, hatékonyabb kezeléséhez, mielőbbi felépüléséhez járulhatunk hozzá.”

A K&H gyógyvarázs szakértő zsűrije idén 10 kórházat és 3 mentőállomást választott nyertesnek – a legnagyobb értékű támogatást az Egyesített Szent István és Szent László Kórház kapta, ami egy EEG készüléket vehet magának, míg a legkisebbet a bonyhádi mentőállomás, ami 269 000 forint összegben gazdagodik a gyermekek mentését segítő eszközökkel. A nyertesek közül 2 budapesti, 11 pedig vidéki intézmény, és közülük 7 hátrányos helyzetű kistérségben működik.

Hajdú-Bihar megyében az elmúlt 12 év alatt 18 gyermek-egészségügyi intézményt támogatott a K&H gyógyvarázs, amelynek eredményeképp összesen 26,8 millió forint értékben vásárolhattak a régióban elhelyezkedő, gyermekek ellátásával foglalkozó kórházak, mentőállomások orvosi műszereket. Idén a K&H gyógyvarázs jóvoltából a Berettyóújfalui mentőállomás 1 503 997 forintot, a Biharkeresztesi mentőállomás 1 458 125 forintot, míg a Debreceni Egyetemi Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Intézete 1 510 767 forintot fordíthat eszközbeszerzésre.

„A 13 nyertes intézmény révén összesen 9 megye gyermek-egészségügyi ellátását tudjuk ismét javítani. Ez azért fontos számunkra, mert a program egyik alapelve, hogy az ország minden területén támogassa a gyermekeket ellátó egészségügyi intézményeket. Emellett szeretném kiemelni, hogy a K&H 2014 óta minden közösségi támogatási területen, így a gyermekegészségügy keretén belül is megkülönböztetett figyelemben részesíti Magyarország hátrányos helyzetű térségeit, az ott élő embereket. Ezekben a régiókban működő egészségügyi intézmények olyan környezetben végzik munkájukat, ahol a mindennapi élet problémái – a munkanélküliség, a rossz szociális és egészségügyi körülmények – fokozottabban jelentkeznek. Éppen ezért kezeljük kiemelten ezen kórházak, rendelők, mentőállomások munkájának támogatását. A 13 nyertes közül 7 tevékenykedik hátrányos helyzetű térségben” – fejtette ki Horváth Magyary Nóra.

„2015-ben a gyermekgasztroenterológiai és a gyermekneurológiai ellátást választotta a szakmai zsűri a K&H gyógyvarázs két fókuszterületének. Ezekről a területekről érkező pályázatokat megkülönböztetett, de nem kizárólagos figyelemben részesítettük az elbírálás során” – mondta el Dr. Mészner Zsófia, a Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet munkatársa, a K&H gyógyvarázs zsűritagja. „Összességében két gyermekneurológiai és öt gasztroenterológiai ellátást végző intézmény kapott több mint 10 000 000 forint összegben műszereket. Emellett természetesen az egyéb területeken működő intézmények is részesültek támogatásban, az ő esetükben a pályázó intézmény gazdasági helyzetét, előzőekben elnyert pályázatai támogatásait, műszerellátottságát, betegszámát, és a megpályázott műszer várható kihasználtságát mértük fel.”

„Mindegy, hogy milyen régóta mentőzik az ember: a gyermekmentés mindannyiunk szívében különleges helyet foglal el. A beteg gyermeknek nyújtott segítség a legelemibb ösztönünkből fakad, így érthető az is, hogy minden rendelkezésünkre álló eszközzel szeretnénk elősegíteni az állapotuk stabilizálódását, a fájdalmuk enyhülését, a mihamarabbi gyógyulásukat. A K&H gyógyvarázs mentőállomásainknak nyújtott támogatása révén lehetőség nyílt speciális, életkornak megfelelő, modern mentési eszközök beszerzésére, elősegítve ezzel is a szakmailag még magasabb színvonalú, még biztonságosabb betegellátást, melyet ezúton is köszönünk!” – mondta el Dr. Korcsmárosné Melher Erzsébet, a Berettyóújfalui és a Biharkeresztesi mentőállomás vezetője.

„A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Intézet által a K&H gyógyvarázs pályázaton elnyert eszközök jelentősen hozzájárulnak a gyermekgasztroenterológiai betegek kivizsgálásában és kezelésében alkalmazott módszerek bővítéséhez és korszerűsítéséhez. Az ilyen és ehhez hasonló pályázati források és önzetlen felajánlások segítségével lehetőség nyílik arra, hogy magasabb színvonalon lássuk el betegeinket és növeljük munkánk hatékonyságát” – mondta el Dr. Bakó Károly, a Debreceni Egyetemi Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Intézet gasztroenterológiai részlegének vezetője.

A K&H gyógyvarázs program az elmúlt években egy komplex támogatási rendszerré nőtte ki magát, amihez a K&H Csoport dolgozói, ügyfelei, partnerei is csatlakoztak, így a pályázati év során összesen 7 alkalommal kerülnek kiosztásra különböző támogatások. Ezek mértékét jól szemlélteti, hogy a tavalyi pályázati év során az országos pályázat 16 nyertesén kívül további 16 intézmény kapott műszereket a különböző programelemeken, összesen 18 millió forint értékben. Ezt a gyakorlatot a K&H Csoport idén is tovább szeretné folytatni, így az országos pályázat 13 nyertesén kívül jó néhány pályázónak van még esélye elnyerni az igényelt eszközöket. Összességében a pályázó intézmények körülbelül 30%-a részesül támogatásban a pályázati év során.

A K&H gyógyvarázs országos pályázatának 2015-ös nyertesei

 

város intézmény támogatási összeg
Ajka Magyar Imre Kórház 1 155 319 Ft
Berettyóújfalu Berettyóújfalu Mentőállomás 1 503 997 Ft
Biharkeresztes Biharkeresztes Mentőállomás 1 458 125 Ft
Bonyhád Bonyhád Mentőállomás 269 000 Ft
Budapest Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet 3 614 420 Ft
Budapest Szent Margit Kórház 1 511 300 Ft
Debrecen Debreceni Egyetemi Klinikai Központ, Gyermekgyógyászati Intézet 861 860 Ft
Kalocsa Szent Kereszt Kórház 3 496 899 Ft
Makó Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ 609 600 Ft
Mohács Mohács Város Kórháza 501 650 Ft
Szeged Szegedi Tudományegyetem ÁOK, Szülészet- nőgyógyászat 2 146 300 Ft
Tatabánya Szent Borbála Kórház 1 837 850 Ft
Vásárosnamény Szabolcs Szatmár Bereg megyei Egyesített Kórházak és Oktatókórház, Vásárosnamény 1 033 680 Ft