Pósán László egyre dühösebb Brutira és a Mikepércsi Anyákra
Az elmúlt héten a debreceni zöldtechnológiai beruházás elleni indulatkeltés és hergelés átlépte a piros vonalat – írja Facebook-oldalán Pósán László.
Debreceni és hajdú-bihari hírek, történések. Albérletek, kiadó és eladó házak, lakások.
Az elmúlt héten a debreceni zöldtechnológiai beruházás elleni indulatkeltés és hergelés átlépte a piros vonalat – írja Facebook-oldalán Pósán László.
Vasárnap este a Debreceni Református Nagytemplom adott otthont az Ökumenikus Imahét záró alkalmának, ahol Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökének apostoli köszöntését követően Komlósi Sándor baptista lelkipásztor igeolvasását, Palánki Ferenc római katolikus püspök előimáját hallgathatták meg az egybegyűltek.
A holokauszt debreceni áldozataira emlékeztek hétfőn, az auschwitzi haláltábor felszabadításának 80. évfordulóján, a holokauszt nemzetközi emléknapján a helyi Pásti utcai zsinagógában.
Papp László, Debrecen polgármestere a debreceni akkumulátorgyárak témájáról, a szürkevíz-technológia alkalmazásáról, valamint a lakhatás kérdéseiről is beszélt a TV2 Mokka című műsorában. Hangsúlyozta, hogy Európa számos országában – például Németországban és Lengyelországban – zajlik akkumulátorgyárak építése, azonban sehol máshol nem kíséri ezeket a fejlesztéseket olyan mértékű politikai tiltakozás, mint Magyarországon.
A győzelmi jelentések és “Patyomkin-beszámolók” készítése helyett az egészségügy fejlesztésével, ezek között például az intézmények korszerűsítésével és az óriási szakemberhiány pótlásával kellene foglalkozni Orbán Viktor miniszterelnöknek – jelentette ki a Tisza Párt elnöke Youtube-videójában vasárnap este.
Folytatódik a változékony, tavaszias időjárás, a hét elején a délnyugati tájakon akár 20 Celsius-fok is lehet, majd a hét második felében kissé mérséklődik a meleg.
“Csudaklassz pár vagytok!” – mondták a Cápák között befektetői Molnár Istvánnak és feleségének, Mónikának, akik a “Nagymama padlása” nevű egyedi képregénybizniszüket könyvesbolt formájában szeretnék továbbfejleszteni.
Vasárnap délelőtt Debrecenben 160 nehéz sorsú embert látott vendégül a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete. A civil szervezet 2011-óta rendszeresen segíti a társadalom peremén élőket. Az egyesület közleménye.
Huszadik alkalommal rendezte meg Debrecen a városbált, ebből immár nyolcadik alkalommal közösen a Debreceni Egyetemmel és a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával – közölte az önkormányzat.
Ha eddig őriztük is őket, ideje megszabadulni a karácsonyfánktól. Az A.K.S.D. Kft. január 31-ig gondoskodik a begyűjtésükről és elszállításukról.