Sorra alakulnak a rendszerváltásért küzdő ifjúsági Tisza Szigetek Hajdú-Bihar megyében, de még koránt sincsenek elegen.
Többek között ezt tudtuk meg Hajdúböszörmény főterén Molnár Zsolttól, a Rendszerváltók Ifjúsági Tisza Sziget Debrecen kapcsolattartójától. Az aktivista arról is beszélt, hogy a “Folyóból a Patakba” projektjük végső célja az lesz, hogy Hajdú-Bihar megye összes járásközpontjában létesüljön egy-egy ifjúsági Tisza Sziget.
Úgy véli, jelenleg kevés lehetőségünk van a fiataloknak arra, hogy egy közösség tagjai legyenek – sőt, általában közösségi helyük sincs. Ez pedig egyebek mellett elmagányosodáshoz is vezethet.
Molnár Zsolt szerint a fiatalok legnagyobb problémája a jelenlegi rendszerrel az, hogy nincs beleszólásuk a közéletbe, és nincs lehetőségük arra, hogy kifejezhessék magukat. Nincs olyan helyük, ahol létezni tudnának, ahol közösséget formálhatnának – sorolta.
Bár a közvélemény-kutatások rendre azt mutatják, hogy a fiatalok elsöprő többsége akar kormány- és rendszerváltást, mégis aránylag kevesen vállalkoznak közülük önkéntesi feladatkörre.
Ezen is szeretnének változtatni, legközelebb, a jövő héten Derecskén és Nyíradonyban szerveznek pultozást a hajdú-bihari tiszás ifjak.
A szórólapozó fiatalok váltottak néhány szót Göröghné Bocskai Évával, Hajdúböszörmény polgármesterével és egyben helyi tiszás jelölttel is. A városvezető arról számolt be, hogy mióta ők kerültek Böszörmény élére, megalakult a Hajdú Horgony nevű, 18-19 éves fiatalokból álló egyesület, akik már helyiséget is kaptak ahhoz, szervezzék a város ifjúsági életét.
– Szilágyi Szabolcs –