58 új igazolt koronavírus-fertőzött Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Helyi hírek

58 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak kedden Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a megyei fertőzöttek száma eddig összesen 15 906.

1972 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 319 543 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 137 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 9429 főre emelkedett.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 144 234 fő, az aktív fertőzöttek száma 165 880 főre csökkent. 6 155 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 425-en vannak lélegeztetőgépen.

A második vakcina-szállítmány ma reggel érkezett Magyarországra, és az eddig kijelölt öt kórházi oltópont mellett a többi kórházi oltóponton is megkezdődik az egészségügyi dolgozók oltása. A járvány lassítása és a kórházak teljesítőképessége érdekében továbbra is fontos a védelmi intézkedések betartása. A kijárási tilalom szilveszterkor életben lesz.

Hétfő délután 6000 ampullányi orosz vakcina is érkezett Magyarországra.A szállítmányt a Nemzeti Népegészségügyi Központba vitték. Ez a tudományos együttműködés lehetőséget ad a magyar hatóságoknak egy újabb vakcina vizsgálatára – írja a koronavirus.gov.hu.