17 millárd forintból lehet “korszerűbb és biztonságosabb” Debrecen vízellátása

Teljesen felújították a Debrecen és Balmazújváros közötti 32 kilométeres távvezeték-rendszert. A korszerűsítés következtében az itteni vízellátás kapacitása csaknem duplájára emelkedett. A beruházás 17 milliárd forintból valósult meg – számolt be az önkormányzat.

Megszűnik a jegyértékesítés a téglási vasútállomáson

Megszűnik a jegyértékesítés a téglási vasútállomáson, így indokolta döntését a MÁV

2024. augusztus 1-től megszűnik a pénztári jegyértékesítés a téglási vasútállomáson – olvasható a MÁV-VOLÁN-csoport honlapján. Azt írták, a pénztár 2024. július 25-31-ig zárva tart, majd ki sem nyit már többé.

Papp László Békemenet

Debrecennek sokkal több vízre lesz szüksége, Papp László szerint rendben zajlanak a fejlesztések

A kormány az elmúlt tíz évben több mint ezermilliárd forintot fordított víziközmű fejlesztésre az ország egész területén, aminek eredményeként mára szinte minden háztartásban van egészséges ivóvíz, a szennyvízkezeléssel való ellátottság pedig meghaladja a 80 százalékot – mondta az Energiaügyi Minisztérium (EM) víziközmű-ágazatért felelős államtitkára hétfőn Debrecenben.