Debreceni egyetem Klinikai központ Nagyerdei Campus

Látogatási tilalmat rendeltek el a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának több betegellátó egyégében is teljeskörű látogatási tilalmat vezetnek be szombattól. A rendelkezés január 18-tól visszavonásig érvényes. A maszkviselés továbbra is kötelező a Klinikai Központ valamennyi betegellátó és diagnosztikai egységében.

“A legnagyobb debreceni véderdő csak egy almáskert” – súlyos kérdéseket vetett fel a DK

Debrecen városának jelenlegi helyzetét és jövőjét érintő súlyos kérdésekről tartott sajtótájékoztatót a Demokratikus Koalíció (DK) január 16-án. Az esemény középpontjában a Fidesz vezetése alatti kommunikáció és a valóság közötti szakadék állt. Az eseményen Varga Zoltán országgyűlési képviselő, valamint Vaszkó Imre és Pákh Károly önkormányzati képviselők tartottak.

A lakott területek felé viszi a szél a Debrecen-Józsán épülő akkumulátorgyár szennyezőanyagait

Alapvetően elhibázott döntésnek tartjuk az akkumulátoripari létesítmények térségünkbe történő telepítését, mivel a Hajdúságban az alapvető erőforrások és feltételek hiányoznak ehhez az ipari tevékenységhez (a szükséges nagy mennyiségű energia, kellő mennyiségű tiszta víz, a technológiához szükséges nyersanyagok, valamint a humánerőforrás) – írja aHajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztály részére küldött beadványában Molnár Antal, a […]