Véget ért az ökumenikus imahét Debrecenben

Vasárnap este a Debreceni Református Nagytemplom adott otthont az Ökumenikus Imahét záró alkalmának, ahol Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökének apostoli köszöntését követően Komlósi Sándor baptista lelkipásztor igeolvasását, Palánki Ferenc római katolikus püspök előimáját hallgathatták meg az egybegyűltek.

Papp László szerint sehol nincs akkora hisztéria az akkugyárak körül, mint nálunk

Papp László, Debrecen polgármestere a debreceni akkumulátorgyárak témájáról, a szürkevíz-technológia alkalmazásáról, valamint a lakhatás kérdéseiről is beszélt a TV2 Mokka című műsorában. Hangsúlyozta, hogy Európa számos országában – például Németországban és Lengyelországban – zajlik akkumulátorgyárak építése, azonban sehol máshol nem kíséri ezeket a fejlesztéseket olyan mértékű politikai tiltakozás, mint Magyarországon.

Debreceni nemzeti oltóanyaggyár

Magyar Péter: a kormány a debreceni vakcinagyárat sem építette meg

A győzelmi jelentések és “Patyomkin-beszámolók” készítése helyett az egészségügy fejlesztésével, ezek között például az intézmények korszerűsítésével és az óriási szakemberhiány pótlásával kellene foglalkozni Orbán Viktor miniszterelnöknek – jelentette ki a Tisza Párt elnöke Youtube-videójában vasárnap este.

Nagymama padlása Hajdúnánás

Imádták a Cápák a hajdúnánási Molnár Mónika és István szerelemprojektjét

“Csudaklassz pár vagytok!” – mondták a Cápák között befektetői Molnár Istvánnak és feleségének, Mónikának, akik a “Nagymama padlása” nevű egyedi képregénybizniszüket könyvesbolt formájában szeretnék továbbfejleszteni.

Repülőrajt alulnézetben – ezeknek a debrecenieknek elfelejtettek szólni, milyen jól is élnek

Vasárnap délelőtt Debrecenben 160 nehéz sorsú embert látott vendégül a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete. A civil szervezet 2011-óta rendszeresen segíti a társadalom peremén élőket. Az egyesület közleménye.