2500 kg keszeget telepítettek Hajdú-Bihar vizeibe
Megtörtént a tavaszi keszegtelepítés a megyei szövetség vízterületein. Február 25-én összesen 2500 kg keszeg került telepítésre a Hajdú-Bihar Megyei Horgász Szervezetek Szövetsége által.
Debreceni és hajdú-bihari hírek, történések. Albérletek, kiadó és eladó házak, lakások.
Megtörtént a tavaszi keszegtelepítés a megyei szövetség vízterületein. Február 25-én összesen 2500 kg keszeg került telepítésre a Hajdú-Bihar Megyei Horgász Szervezetek Szövetsége által.
Az Ebesről 2:44-kor a Nyugati pályaudvarra elindult Cívis InterRégió Cegléd és Abony között elütött egy embert.
Útburkolat felújítási munkákat végeznek a Határ út, Richter Gedeon utca és Varjútövis utca közötti szakaszán.
A fideszes Cívis Klub vendége volt a nemrég nőt alázó és szalonbuzizó Deutsch Tamás. Kósa Lajos beszámolója szerint a szokásos kormányzati panelek hangzottak el a beszélgetésen.
Debrecenben a szennyvízszippantást (nem csatornázott háztartási szennyvíz elszállítását) a Tranzit-1 Kft. és a Turmix Bt. végzi egy szerződés alapján 2027 végéig.
Debrecen közgyűlése csütörtökön elfogadta a város idei költségvetését, amelynek mérlegfőösszege 298,9 milliárd forint, 25 százalékkal több, mint a tavalyi. A költségvetés beruházási főösszege 147,8 milliárd, a működési kiadási főösszeg 92,9 milliárd forint, városüzemeltetésre 7,25, zöldterületi kiadásokra 5,3, kertségi fejlesztésekre 13,1 milliárd forintot fordítanak.
Délután már a középső tájakon, este, késő este pedig a keleti országrészben is szükség lesz az esernyőkre – írja az Időkép.
A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség minősített hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy korábbi börtönőr, egy intézetben elhelyezett fogvatartott és annak hozzátartozója ellen – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön.
Debrecenben az iskolaegészségügyi ellátás az önkormányzat feladata, amelyet a Debreceni Egyetem Klinikai Központjával és annak Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézetével (Daefi) együttműködve valósít meg.
Tovább romlott a levegő minősége az országban, a szálló por miatt már az ország jelentős részében veszélyessé vált a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján csütörtökön közzétett, az előző napi méréseket ismertető térkép szerint.