Kézilabda: Fontos győzelem Békéscsabán

Nem kezdődött jól a meccs, 2-2 után zsinórban négy hazai találat következett, s ezt a hátrányt sokáig görgette maga előtt a csapat – a dvsckezilabda.hu tudósítása. Felzárkóztunk, újra meglépett csapat, felzárkóztunk, újra megléptek. Aztán 13-nál Kudor Kitti góljával értük végre utol a lila-fehéreket, sőt Sirián Szederke révén a vezetést is átvettük.A félidő végén is maradt az egygólos előnyünk, igaz kettő is lehetett volna, de az utolsó másodpercben szerzett gólunkat nem adták meg a játékvezetők. A folytatásban egyik csapat sem tudott elhúzni, végig kiélezett maradt a mérkőzés, és bár nem játszottunk igazán jól, mindig akadt valaki aki a kritikus pillanatokban gólt szerzett. Lajtos Nóri jól védett, Kudor Kitti és Marija Garbuz szíve pedig helyén volt a nehéz pillanatokban, így nyertünk 30-28-ra. Ezzel pedig nagy lépést tettünk célunk elérése felé!

BÉKÉSCSABAI ENKSE-DVSC-TVP 28-30 (15-16)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Horváth P., Marton B.

BÉKÉSCSABA:
TERENYI, Kovács A. 3, Nyekolajenko 4(2), Dajka 3 Zöldi-Tóth 1, Walfisch 5(2), Gávai
Csere: Misailovic, Futaki (kapusok), SZABÓ V. 5, Szögi 3, Bottó 2, Tóth S. 2

Megbízott edző: Szabó Károly

DVSC:
LAJTOS, Varsányi 1, B.Klikovac 2 Karnik Sz. 3, GARBUZ 9(1), KUDOR 5(1), Kelemen 3
Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Siska 3 (3), Deszpotovics 2, Sirián 1, Slakta 1, Szilágyi

Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 8. p.: 6–2. 11. p.: 8–6. 15. p.: 11–7. 26. p.: 13–14. 31. p.: 15–17. 39. p.: 20–18. 49. p.: 22–25. 53. p.: 26–26. 56. p.: 27–29

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5

MESTERMÉRLEG

Szabó Károly: – Rangadóhoz méltóan játszott a csapat, hajtott, küzdött, de becsúsztak hibák is. A végjátékban hiányzott a kellő vagányság. Nem érdemeltünk vereséget.

Tone Tiselj: – Idén talán a második legrosszabb meccsünket játszottuk. Fizikailag jobban felkészültünk ellenfelünknél, de minden másban jobb volt a hazai csapat. Amúgy nagyon nehéz mérkőzés volt.