A DMK Belvárosi Közösségi Ház márciusi programjai

dmk

Március 2., 16.30
EGYSZER VOLT, HOL NEM VOLT A FRANCIA NYELV – színházi bemutató  a „Sur le bout de la langue” francia társulat előadásában

Egy vidám és hasznos darab mindazoknak, akik a francia nyelvet tanulják; diákoknak és felnőtteknek egyaránt. Legalább erős alapszíntű tudás szükséges a darab megértéséhez!!! (A2 szinttől)

 

Ahhoz hogy meghódítsa a szeretett hölgyet Clément-nak javítania kell  francia nyelvtudásán. A lány gúnyolódik rajta helytelenül megformált mondatai és a rosszul ragozott igék miatt.

Clément viszont esélytelennek tartja a dolgot, hiszen mindig is gyenge volt franciából.

Szerencséjére egy jólelkű tanár ajándékba ad neki egy könyvet Egyszer volt, hol nem volt a francia nyelv címmel, aminek köszönhetően kalandos és humoros történetekbe csöppen az igeidő-alakok felfedezése közben.

 

A darab, amelyben keveredik színház, video, árnyjáték és a tárgyakkal való manipuláció, a képzelet határait súroló világba repíti a nézőket, hogy örökre megváltoztassa a francia nyelvről alkotott véleményüket.

Együttműködő partner: Alliance Francaise de Debrecen Kulturális Egyesület

A rendezvény látogatása ingyenes!

Helyszín: Pódiumterem

 

 

Március 5-ig  

SZATHMÁRI PAP KÁROLY HADITUDÓSÍTÓ FOTOGRÁFUS EMLÉKKIÁLLÍTÁSA

Együttműködve az AFIAP Euro Foto Art Nemzetközi Egyesülettel (Nagyvárad)

Helyszín: Klubterem

Március 6., 14.00–16.00

ARANY JÁNOS-ÉV – a Csokonai-gimnázium diákjainak műsora
Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub
Helyszín: Pódiumterem
 

Március 7., 8., 9., 08.30 – 17.00

Március 10., 08.30 – 18.00

Március 11., 09.45 – 18.00
HANGSZERT A KÉZBE –
országjáró könnyűzenei játéktér és ismeretterjesztő programsorozat

A Hangszert a kézbe programsorozatot a Nemzeti Kulturális Alap Cseh Tamás Programja indította útjára a Program Könnyűzenei Oktatási Alprogramjának részeként. A programsorozat megvalósítására az NKA Cseh Tamás program Ideiglenes Kollégiuma

meghívásos pályázatot írt ki a Hangszeresek Országos Szövetségének. A programsorozatot így a HANOSZ és az NKA Cseh Tamás Program közösen valósítja meg, bevonva a legfontosabb szakmai szervezeteket, legismertebb képzőhelyeket, zenetanárokat és előadóművészeket.

A Könnyűzenei Oktatási Alprogram célkitűzése, hogy minden fiatal – beleértve akár a fiatal felnőtteket is – előtt megnyissa a hangszeres zenélés kipróbálásának a lehetőségét, közülük minél többeket vegyen rá a rendszeres zenélésre, a legtehetségesebbeket pedig a zenetanulásra.

 

Mindezt elsősorban azért, mert a Program által 2015-ben végzett felmérés is azt mutatja, hogy hazánkban rendkívül kevesen játszanak hangszereken az európai átlaghoz képest. Ugyanakkor, akik tanultak/tanulnak zenélni vagy maguk is zenéltek/zenélnek, lényegesen könnyebben veszik az akadályokat az iskolában éppúgy, mint az élet bármely területén. Tehát amellett, hogy hasznos időtöltést szeretnénk kínálni a felnövekvő nemzedéknek, illetve a könnyűzene eszközeivel igyekszünk hozzájárulni ahhoz, hogy minél kevesebb fiatal kallódjon el. Az új alprogram a jövő zenei fogyasztóinak nevelését, a holnap magyar könnyűzenei piacának bővítését is segíti.

 

 

Március 7. (kedd)

 

8.30–09.15 Hangszerekkel a világ körül – interaktív hangszerbemutató az Ethnosound csapatával

09.45–10.15  Boomwhackers örömzene– Élő xilofon hangolt csövekkel a közönség bevonásával, az Ethnosound csapatával
10.45–11.30 Az elektromos gitár megváltoztatta a világ zenéjét – Andrásik Remo – a könnyűzene kialakulása

12.00–12.45  Tőlük tudjuk” – sűrített rocktörténet Rozsonits Tamás előadása

14.00 Hangszersimogató és a kiállítás szakértőinek előadásai

15.00 A HANG MINTÁJA – Bakonyi Bálint elektronikus zenei szakértő előadása

16.00 Könnyű legyen a zene! – Fórum könnyűzenészeknek és könnyűzenével foglalkozóknak a Cseh Tamás Programról és a zenélés helyi lehetőségeiről Moderálja Bajnai Zsolt, az NKA Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégium vezetője

 

 

Március 8. (szerda)

8.30– 09.15 INTERAKTÍV, VÉLETLEN DAL GENERÁTOR – Kékkői Zalán  és Rékasi Attila rendhagyó órája

09.45–10.15 A szakócától a két lábdobig – Tóth Tamás rendhagyó órája

10.45–11.30 Fülhegyező – Mire figyelünk zenehallgatás közben? – Gerendás Dani és Huszár Endre előadása

12.00–12.45  Kié a Zene? – A ProArt Egyesület rendhagyó órája 5-12. osztályos tanulók részére

14.00 Hangszersimogató és a kiállítás szakértőinek előadásai

15.00 STÍLUSVARIÁCIÓK FEKETÉN FEHÉREN –Togyeriska Imre- billentyűs hangszer szakértő előadása

16.00 Zeneipari miniakadémia – Hogy a háttér is működjön… (Bihari Balázs – Majdnem hires Rocksuli)

 

 

Március 9. (csütörtök)

 

8.30–09.15 Időutazás a trombita hangjával – Görögh Dani előadása

09.45–10.15  Játszunk Zenét – A zene mint univerzális nyelv – Varga Ágnes, InMusic Tréning és Terápia szakmai vezető, ELTE-BGGYK egyetemi tanár előadása

10.45–11.30 5LETSZOBRÁSZAT – A zene és a mondanivaló, avagy milyen szavakból készülnek a dalszövegek, Lombos El Márton előadása

12.00–12.45 ZenEVOLÚCIÓ – A Kőbányai Zenei Stúdió bemutató órája

14.00 Hangszigetelés és hangcsillapítás  – csendes Péter előadása

15.00 BASSZUS A GROOVE-okban – Takács Roland basszusgitár- és Sümeghi Tamás dob szakértő előadása

16.00 „Ezt egy életen át kell játszani” – Bevezetés a magyar poptörténelembe, Jávorszky Béla Szilárd előadása

 

Március 10. (péntek)

 

8.30–09.15  Hangosfilm, zenés színház – Szabó Károly és Bira Zsuzsi – a musical és a filmzene világa

10.45– 11.30 Rockzenét az iskolába – A Rocksuli rendhagyó énekórája

12.00–12.45 Gitárral szörfözünk évtizedeken át – Beatles-től a Wellhello-ig – Temesi Berci és ifj. Tornóczky Ferenc előadása

14.00 DALELEMZŐ DOBKURZUS – Sümeghi Tamás dob szakértő előadása

15.00 A BLUESGITÁROZÁS REJTELMEI AVAGY MODERNITÁS EGY RÉGI MŰFAJBAN -Benkő Zsolt gitár szakértő előadása

16.00 MODERN LOBOTÓMIA – Koncert

17.00 Deep Glaze – Koncert

 

Március 11. (szombat)

 

09.45–10.15 A HANGFELVÉTELEK TÖRTÉNETE Turcsán András házi stúdió szakértő

10.45–11.30  Lukács Peta – gitárkurzusa és workshop

12.00–12.45 Krajczár Péter (New Level empire, deniz) szintetizátor kurzusa  „A hangszínkészítés és mintavételezés fortélyai”

14.00 KÍSÉRLETI STÁDIUM – Koncert

15.00 Baron Mantis – Koncert

16.00 What the hey! – Koncert

17.00 The Luckies – Koncert

 

 

Március 13., 14.00–16.00

EMLÉKEZÉS AZ 1848-49-es FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARC HŐSEIRE – ünnepi műsor
Közreműködnek a Petőfi Sándor Ált. Isk. diákjai

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

 

 

 

Március 14., 17.00–18.30

AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁG HÁZAI – Az ókori Egyiptom templomai
Előadó: dr. Berényi Ernőné

Együttműködő partner: Ókori Egyiptomi Klub

Helyszín: Klubterem

 

 

Március 15., 14.00–20.00

„TALPRA MAGYAR!” – táncház a Motollával

Program: kötélverés, kokárdakészítés, címertervezés gyerekeknek;

Verbunk, palotás és körmagyar bemutató, majd tánctanítás;

Közreműködnek a Debreceni Népi Együttes, a Forgórózsa Néptáncegyüttes,

a Főnix Néptáncegyüttes, a Hajdú Táncegyüttes, a Debreceni Honvéd Táncegyüttes

és a Hortobágy Néptáncegyüttes táncosai.

Bárdosi Ildikó és Juhász Erika műsora Molnár Miklós bandájával a ’48-as magyar forradalom és szabadságharc emlékezetére; 48-as és katonanóták tanulása

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 20., 14.00–16.00

TAVASZI VEGYES

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

 

Március 22.–május 5.

RÁCZ GYÖRGY FESTŐMŰVÉSZ EMLÉKKIÁLLÍTÁSA

Megnyitó: március 22-én, 17 órakor

Helyszín: Belvárosi Galéria

 

 

Március 23., 18.00–20.15

45 ÉVES A MAGNITÚDÓ CSILLAGÁSZ KLUB – jubileumi foglalkozás  

Helyszín: Pódiumterem

 

Március 27., 9.00–13.00

MEGYEI MAGYAR NÓTA ÉS NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub

Helyszín: Pódiumterem

 

 

Március 31., 8.00–17.00

BOLDOGKERTI KERTBARÁT KÖR 40 ÉVES JUBILEUMI ÜNNEPSÉGE

Helyszín: Pódiumterem

 

 

 

 

 

Körök, klubok, művészeti csoportok:

 

Alföld Gyermekszínpad:     k., cs.: 16.30-20.00/Próbaterem
Debreceni Egészségügyi Sport Klub: minden hó. első sze.: 17.30‒19.30
Főnix Diákszínpad:  h., sze., p.:16.30-20.00; szo. 9.00-14.00/Próbaterem

Barnevál Nyugdíjas Klub:   minden hó 2. h.:14.00-16.00/Előtér

Debreceni Nyugdíjas Klub: h.: 14.00-16.00/Pódiumterem

Diabétesz Klub:        minden hó utolsó cs.: 15.00-17.00/Pódiumterem

Debreceni Magyar-Finn Baráti Kör: minden hónapban 1 db sze.: 18.00/Pódiumterem
Sakkbarátok Klubja: p.: 16.00-18.00/Klubterem

Nyugdíjas Óvónők Klubja: minden hó 2. k.: 14.00-16.00/Pódiumterem

Belvárosi Nyugdíjas Klub:  k.: 9.00-12.00/Klubterem
Ókori Egyiptomi Klub: minden hó 1. k.: 17.00-18.30/Klubterem

Természetjárók Klubja:      minden hó 1. h. 16.00-18.00/Előtér

Szolgáltatásaink:

 

–           INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS a Debreceni Művelődési Központ rendezvényeiről, a városban, a régióban zajló kulturális programokról, pályázati lehetőségekről, amatőr művészeti csoportokról, a városban működő körökről, klubokról, non-profit szervezetekről.

– eMagyarország Pont működtetése az eKözszolgáltatások igénybe vételéhez hétköznapokon 12-17 óráig, előzetes bejelentkezés alapján.

–           FOGYASZTÓVÉDELMI TANÁCSADÁS kérhető előzetesen egyeztetett időpontban. Bővebb információ kérhető Molnár Jenőtől a 20/458-1676-os telefonszámon

–           TEREMBÉRLET rendezvényekre, konferenciákra

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Mocsári Melinda, Kapusi Anita és Gyöngy Péter művelődésszervezőktől a 30/585-8001-es és az 52/413-939-es telefonszámon.

 

 

 

DMK Újkerti Közösségi Háza

4032 Debrecen, Jerikó u. 17-19., tel./fax: (52) 439-866
E-mail: ujkertkh@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

Március 1., 10.00

NEMZETKÖZI IFJÚSÁGI FÓRUM

Együttműködő partner: Önkéntes Fiatalok Klubja

 

 

Március 1., 14.00

BOLGÁR TAVASZKÖSZÖNTŐ NEMZETI ÜNNEP 

Együttműködő partner: a DMJV Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat

 

 

 

 

 

Március 2., 14.00

200 ÉVE SZÜLETETT ARANY JÁNOS – városi szavalóverseny

Együttműködő partner: DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladat ellátási helyszíne

 

 

Március 7., 14., 28., 10.00

GALAGONYA ZENEBÖLCSI – interaktív foglalkozás

 

 

Március 7., 14., 21., 28., 17.00

SZATYOR TERMELŐI UDVAR  

 

 

Március 8., 14.00

NŐNAPI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS  

 

 

Március 8., 17.00
ÉLETREFORM KLUBESTÉK

Meridián torna Sarkadi Judittal
17.30 Reiki meditáció
18.15
Alternatív lelki gyógymódok – Kövesi Péter spirituális gyógyító előadása

 

 

Március 11., 9.00

GÉNIUSZ KUPA – gyermek sakkverseny

 

 

Március 14., 14.00

„EZERNYOLCSZÁZNEGYVENNYOLC, TE CSILLAG!” – forradalmi táncház és kézműves játszóház

Közreműködnek: a Debreceni Népi Együttes táncosai

 

 

Március 14-ig

100 ÉVE FÜGGETLEN FINNORSZÁG 

Korpela Matti Armas, a Maticska Jenő Alkotó- és Képzőművészeti Kör és a DAK kiállítása

Helyszín: Előéri Galéria

 

 

Március 14-ig 

KOROK és PIPÁK – kiállítás Császár József pipagyűjteményéből és Császár Szabolcs magyar várakról készült grafikáiból

Helyszín: földszinti folyosó

 

 

 

 

Március 16., 14.00
KIK VAGYUNK MI, MAGYAROK?
Előadó: Dr. Ozsváth Sándor nyelvtörténész, főiskolai tanár
Együttműködő partner: Újkerti Felnőttek Olvasó Köre

Március 17., 14.00

SZENT PATRIK NAPI JÁTSZÓHÁZ AZ ÍR NEMZETI ÜNNEP ALKALMÁBÓL

Együttműködő partner: Amerikai Kuckó

 

 

Március 17., 16.00

PSZICHOLÓGIAI ESTEK: „Álom és tudatos álom programozás”
Előadó: Paulinyi Tamás író-kutató

Március 20.–április 1.

„AZ ÉN SZÍVEMBEN BOLDOGOK A TÁRGYAK” – báb- és játékkiállítás Urbánné Lantos Éva, Urbán István bábművészek és Vasvári Gyuláné horgolt játékkészítő munkáiból

Megnyitó: március 20-án, 10 órakor

Megnyitja: Lőrinczy Éva Ildikó bábpedagógus, bábszínész

Közreműködnek: Urbánné Lantos Éva és Urbán István bábművészek

Kísérő program: kézműves játszóház a kiállító művészek közreműködésével

 

 

Március 21–22., 9.00

ICIRI-PICIRI ÓVODÁS BÁBCSOPORTOK XX. TÉRSÉGI TALÁLKOZÓJA

Köszöntőt mond: Korbeák György önkormányzati képviselő, DMJV Kulturális Bizottságának alelnöke

 

 

Március 22., 17.00

ÉLETREFORM KLUBESTÉK

17.00. Meridiántorna Sarkadi Judittal
17.30 Reiki meditáció
18.15
Pszichoszomatikus betegségek – Szilvásyné dr. Mazurek Magdolna pszichológus előadása

 

 

Március 27–30.

ÚJKERTI EGÉSZSÉGHÉT ÉS EMPÁTIA NAP

Március 27., 9.00–10.00 nyitott kortárs torna

                                 15.00–18.00 véradás

Március 28., 9.00–12.00 egészségügyi mérések

Március 29., 16.00 Mentál Filmklub vetítése

Március 30., 10.00 EMPÁTIA NAP – Teddy Maci kórház óvodásoknak

 

 

 

 

 

Március 29., 17.00

ÉLETREFORM KLUBESTÉK

Meridián torna Sarkadi Judittal
17.30
  Reiki meditáció

18.15  A Reiki és más természetes gyógymódok helyzete Európában – Sipos György természetgyógyász előadása

 

 

                                                            Delta mozi

 


Március 6–7–8., 13.00

A KIS HERCEG magyarul beszélő, francia animációs film, 108 perc, 2015
A történet főhőse egy kislány, akit édesanyja nagy erőkkel készít fel a felnőtt életre, ám szigorú menetrend szerint zajló napjaikat megzavarja a furcsa, ám jólelkű szomszéd. A pilóta egy egészen különleges világot mutat meg kis barátjának, ahol bármi lehetséges. Egy világot, mellyel sok évvel ezelőtt a kis herceg ismertette meg őt.

Jegyek ára: 575.-Ft / fő

További információ kérhető, valamint jegyek és bérletek válthatók személyesen az Újkerti Közösségi Házban vagy az 52/439-866-os telefonszámon.

 

 

Március 23., 16.00                    

FALUDI FILMKLUBa Vár, Csíííz, és Adem testvérem c. rövidfilmek vetítése

Közreműködnek: Varga József filmrendező és Kerékgyártó Kálmán költő

A belépés díjtalan.

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Ház Delta Mozi

 

 

Március 29., 16.00        

MENTÁL FILMKLUB

Dizájneren /Days on Designers/ magyar dokumentumfilm, angol felirattal, 2016
Rendező: Horváth Balázs

Geri súlyos kábítószerfüggő, dizájner drogokat használ intravénásan. Két flash között aktív társadalmi életet él Budapest utcáin, egy olyan szubkultúrában, amelybe a “normális” emberek nem láthatnak bele. Egy fűtetlen foglalt házban  télen annyira megbetegedett, hogy kómába esett, amputálni kellett a tüdeje egy részét. Amint felgyógyult, újra drogozni kezdett, pedig tudja, ha így  folytatja, nemsokára meghal. A film ebben az időszakban kezdi követni Geri életét, a drogokkal, leszokással való küzdelmét. Vajon sikerül, sikerült életben maradnia?

A házigazda: Pataki János szociálpolitikus

A belépés díjtalan.

Helyszín: DMK Újkerti Közösségi Ház/ Delta Mozi

 

                                             

Művészeti csoportok, klubok, körök:

 

anzX-nefelejcs:  k.: 15.00-19.00, p.: 13.30-16.30/105-ös terem
Asztmás és Allergiás Betegek Klubja: minden hó 4. h.: 14.00-17.00/fszt. 6-os Klubterem

Boldogkerti Kertbarátkör: kéthetente k:16.30-18.30 (Bárány u. 24.)

Debreceni Citerazenekar:                  :   cs.: 17.00-18.00/fszt. 6-os Klubterem

Debreceni Nyugdíjas Klub Őszidők Kórusa: cs.: 14.00-16.00/204-es Terem

Debreceni Szépkorúak Klubja:      k: 13.30-15.30/106-os Klubterem

Debreceni Új Fotóműhely: kéthetente h.: 18.00-20.00/fszt. 6-os Klubterem
Életmód Klub: k., cs.: 9.00-11.00/101-es rekreációs terem
Elsősegélynyújtó Klub: p.: 13.30-15.00/fszt. 6-os

Fazekas szakkör felnőtteknek: h.: 16.00-19.00/ Fazekas műhely
Fazekas szakkör gyerekeknek: k.: 14.00-16.00/Fazekas műhely
Fiatal Önkéntesek Klubja (Debreceni Civilek Program):   sze.: 17.00-19.30/Fszt. 5-ös Klubterem

Festőtanoda Képzőművészeti Szakkör: k.: 17.00-19.00/201-es műterem

Főnix Irodalmi Kör:            minden hó 2. szo. 9.00-12.00 / fszt. 6-os Klubterem

Főnix Repülős Klub:            minden hó 1. cs.: 17.00 -19.00/ fszt. 6-os Klubterem
Huszár Sakk Szakkör: h., cs.: 16.30-19.30/204-es klubterem és 10-os klubterem
Jövő Boldogsága Segítő és Támogató Klub: minden hó 3. h.: 14.00-17.00
Karády Katalint Kedvelők Nyugdíjasok Klubja: minden hó. 1. k.: 16.00–18.00

Kölcsey Szövőműhely:                     sze.: 15.00-18.00/203 szövőműhely

Kortárs Nyugdíjas Torna:              h., sze.: 9.00-10.00/101-es Rekreációs terem

Magnitúdó Csillagász Klub:            cs.: 18.00-20.00/106-os Klubterem

Maróthy György Pedagógus Kórus:  sze.: 17.00-19.45/204-es terem

Mathiász János Kertbarátkör:            h.: 18.00-20.00/106-os Klubterem
Medgyessy Ferenc Képzőművészeti Kör és Szabadiskola: k., cs.: 17.00 -20.00/ 202-es Műterem

Német Társalgási Kör:    p.: 15.15-17.15/fszt. 5-ös terem
Nyugdíjasok Hajdú-Bihar Megyei Képviselete: h.: 9.00-12.00/fszt. 6-os Klubterem

Nyugdíjas Művészetbarátok Köre:   kéthetente sze.: 14.00-16.00/fszt. 6-os Klubterem
Palmetta Ötvöszománc Szakkör: p.: 14.30-17.30/201-es műterem
Rozmaring Nyugdíjas Népdalkör: sze.: 14.00-16.00/204-es Klubterem

Sol Oriens Kórus:                             k., cs.: 17.30-20.00/204-es terem
Szenior Örömtánc:                             k.: 11.00–12.00/204-es terem

Szerenád Zenekar:                          a hó 3. hetében sze.: 16.00-18.00/105-ös Klubterem

Szivárvány Foltvarró Csoport:       kéthetente h. 17.00-19.00 /105-ös Klubterem

Szivárvány Mozgás Szín csoport: k.: 12.00-14.00/ 204-es kamaraterem

Táncos Lábú Szupernagyik: k.: 9.00-11.00 /204-es kamaraterem
„Tájoló” Tűzzománc Szakkör
: cs.: 14.30-17.30/201-es műterem
Természetjáró – Turista Kör: minden hó 2. h.: 16.00- 17.30/106-os Klubterem

Újkerti Csipkevarró Kör:               sze.: 14.00-16.00/fszt. 6-os Klubterem

Újkerti Olvasókör:                           cs.:14.30-17.00/105-ös Klubterem

 

 

Szolgáltatásaink:

 

–           INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS a Debreceni Művelődési Központ rendezvényeiről, a városban, a megyében zajló kulturális programokról, pályázati lehetőségekről, amatőr művészeti csoportokról, a városban működő körökről, klubokról, non-profit szervezetekről.

–           Mozi termünkben lehetőség van DVD és VHS filmvetítésekre,
FILMKLUBOK működtetésére.

–           TEREMBÉRLET – rendezvényekre, konferenciákra, képzésekre.

–           1-et 1 -ért – HOZZ 1 KÖNYVET, VIGYÉL 1 KÖNYVET!

 
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Szabó Katalin, Tasnádi-Némethi Melinda, Borsányi Ágnes, művelődésszervezőktől a 30/7569-265-ös és az 52/439-866-os telefonszámon.

 

 

DMK Homokkerti Közösségi Háza

4030 Debrecen, Szabó Kálmán u. 68., tel.: (52) 535-166
E-mail: homokkertikh@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

Március 2., 9., 16., 23., 30., 17.00–18.00

SZATYOR TERMELŐI UDVAR

 

 

Március 3–31.

„MIÉRT VAN LETAKARVA?” – palástbemutatás és értelmezés a reformáció ünnepi évfordulója alkalmából

Megnyitó: március 3-án, 17 órakor

Megnyitja: Szabó László református lelkész

 

 

Március 6., 13., 20., 27., 10.45–11.45

HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI – interaktív foglakozás kicsiknek

 

 

Március 7., 13.30

HANGSZERBEMUTATÓ gyerekeknek

Közreműködik: Bíró Imre tanító-népzenész

 

 

Március 8–31.

GOBELIN KIÁLLÍTÁS NŐNAP ALKALMÁBÓL

Megnyitó: március 8-án, 14 órakor
Megnyitja: dr. Tar Károlyné, a Kézműves Alapítvány titkára

Közreműködik a Kamilla Banda

Március 13., 14.00

KOSSUTH PAPJA c. film vetítése

A Kossuth papja Könyves Tóth Mihály debreceni református lelkésznek az 1848-49-es szabadságharcban betöltött szerepéről szól. Az egyórás alkotást Tóth-Máthé Miklós azonos című regénye alapján Dánielfy Zsolt rendezte.

 

 

Március 14., 17.00

ÉLETKÉRDÉSEK, BIBLIAI VÁLASZOK

Meghívott előadó: Szabó László református lelkipásztor

 

 

Március 17., 13.30

„HAZÁM, HAZÁM TE MINDENEM…” – ünnepi műsor március 15-re emlékezve

Közreműködnek a Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai

 

 

Március 22., 13.00

ÉLETMÓDPERCEK NEM CSAK NYUGDÍJASOKNAK
Téma: Egészséges életvitel mindenkinek

Előadó: Nagyné Halász Anna életmód tanácsadó

 

 

Március 23., 10.00–12.00

KREATÍV KEMENCÉS DÉLELŐTT KIKELET HAVÁBAN

Március 27., 14.00

TINI DILEMMÁK – Önismereti foglalkozás az általános iskola felső tagozatos tanulóinak

Közreműködik: Bajzát Ágnes egészségpszichológia mesterszakos hallgató

 

 

Művészeti csoportok:


Debreceni Népi Együttes csoportjainak próbái:

 

Aprócska csoport

próbák: hétfő 16.30-17.30; péntek 17.00-18.00

csoportvezető: Eigner Dóra, Opre Dóra

 

Kisprücsök csoport

próbák: hétfő, szerda 16.30-18.00

csoportvezető: Hercz Vilmos

 

Csipogó csoport:

próbák: kedd, csütörtök 16.15-18.00

csoportvezető: Vámosi István

 

Pulykakakas csoport:

próbák:  szerda, péntek 16.00-18.00

csoportvezető: Csontos Anna, Vámosi István

 

Ifjúsági csoport:

próbák: hétfő, csütörtök 18.00-20.00

csoportvezető: Puskás László, Veres Tamásné Hercz Beáta

 

Felnőtt tánckar:

próbák: kedd, péntek 18.30-21.00, vasárnap 9.00-12.00

tánckarvezető: Vámosi István, Herczné Barna Éva

 

 

Körök, klubok:

 

Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Klub: sze., p.: 17.00-18.00

Homokkerti Hegedűsök: h., k., sze., cs.: 16.30-18.00

Homokkerti Női Torna Klub: hétfő 17.30-18.30, szerda 18.00-19.00
Homokkerti Nefelejcs Kör: sze.: 13.00-15.00

Homokkerti Kertbarát Kör: páratlan hét cs.: 16.00-18.00

Hangbújócska Zenebölcsi: hétfő 10.45-11.45 óráig

Homokkerti Nyugdíjas Klub: páros hét sze.: 14.00-16.00
Jóga klub: h.,: 15.00-16.00
Meridián torna: k.: 15.00–16.00

 

 

Szolgáltatásaink:

 

– Közhasznú tájékoztatás: az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület tanácsadása, minden hónap 2. hétfőjén 16-17 óráig (telefon: 30-465-5247)

–  INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS a Debreceni Művelődési Központ rendezvényeiről, a városban, a megyében zajló kulturális programokról, pályázati lehetőségekről, amatőr művészeti csoportokról, a városban működő körökről, klubokról, non-profit szervezetekről.

–  TEREMBÉRLET – rendezvényekre, konferenciákra, előadásokra, tanfolyamokra

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Miklós László és Herczné Barna Éva művelődésszervezőktől az 52/ 535-166-os telefonszámon.

 

DMK Csapókerti Közösségi Ház

4033 Debrecen, Süveg u. 3. tel.: (52) 411-016, (52) 541-321

E-mail: csapokertikh@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

Március 1., 8., 22., 29., 9.30

HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI

 

 

Március 1., 14.00

„MASKARÁSOK, BOLONDOK” – Csapókerti Farsang – Idősek farsangja

Jelmezes felvonulás, műsor, bál

Együttműködő partner: a Csapókerti Közösségi Házban működő nyugdíjas csoportok

 

 

Március 2.–április 23.

EGY ÚTON JÁRUNK – Berencsi Erika nemezkészítő, Gál Attila bőrműves és Gál Tamás

fazekas népi iparművészek kiállítása

Megnyitó: március 2-án, 17 órakor

 

 

Március 3., 10., 17., 24., 31., 16.00–17.00

SZATYOR TERMELŐI UDVAR

 

 

Március 4., 14.00

VEDE CSALÁDI FARSANGI DÉLUTÁN

Együttműködő partner: Vesebetegek Debreceni és Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete

 

 

Március 11., 8.30–12.00

„HAPPY BÖRZE” – használt ruhák és kiegészítők börzéje

 

 

Március 11., 14.00–17.00

„MASKARÁSOK, BOLONDOK” – csapókerti farsang – Farsangi cuháré

Együttműködő partner: Csapókerti Baráti kör Egyesület, Főnix Néptáncegyüttes

 

 

Március 13., 14.00

„CSAPÓKERTI PILVAX”- kézműves és dramatikus játszóház gyerekeknek

 

 

Március 16., 16.30

EHETŐ ÉS MÉRGEZŐ GOMBÁK

Együttműködő partner: Csapókerti Gombász Klub

 

 

Március 17., 17.30   

HÚSVÉTI ASZTALDÍSZEK KÉSZÍTÉSE

Együttműködő partner: Szatyor klub

 

 

Március 18., 10.00–16.00

CSAPÓKERTI ÉLETMÓDNAP – BABAVÁRÁS

„A kincsetek vagyok: kicsi kincs, de ember”

Előadások (meddőség, szeretetteljes babavárás); egyéni konzultációk; kismama masszázs; homeopátiás szerek ajánlása; ingyenes állapotfelmérések; színpadi műsorok; kézműves foglalkozások. 


Március 25., 19.00

SÁNDOR-JÓZSEF NAPI BÁL

Együttműködő partner: Csapókerti Közművelődési Egyesület

 

 

Március 30., 16.00

ÖNGYÓGYÍTÓ KISKERTEK, BIOKERTÉSZKEDÉS

Együttműködő partner: Csapókerti Kertbarát Kör

 

 

Körök, klubok, művészeti csoportok:

Csapókerti Népi Díszítőművészeti Kör:                 h. 14.00-16.00

Csapókerti Pávakör:                                               h. 15.00-17.00

Hajdúsági Népzenei Együttes                                 h.: 16.00-19.00

Kenguru Tánccsoport:        h.: 16.30–19.30, k., cs.: 15.30–19.30
Csapókerti Gitárklub:                                            kedd: 16.30-19.00

Krisztus Szeretete Egyház összejövetele:               kedd 17.00-18.00

Életfa Idősek Klubja:                                              sze. 14.00-16.00

Főnix Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttes:      sze., p. 15.00-21.00

Bokréta Foltvarró Kör:                                          sze.: 16.30-18.30

Csapókerti szomszédsági önkéntes csoport: minden hó utolsó cs. 16.30-18.00

Csapókerti Szívességcsere Klub:                            február 15., szerda: 16.30–18.00
Csapókerti Gombász Klub:                                    február 16., csütörtök 16.30–18.00

Debreceni Színészeti Alakulat:                               p.: 16.00-18.00

1956-os Vitézi Lovagrend Hajdú-Bihar megyei csoportja: minden hó 1. p.: 14.00-15.00

Csapókerti Kertbarát Kör:                                    kéthetente cs. 17.00-19.00
Csapókerti Süveg Citerakör:                                  cs. 18.00-20.00

Ifjúsági utcaszínházi csoport:                                 h.: 14.00-16.00

’56-os Szövetség Hajdú-Bihar megyei csoportja: minden hó 1. cs. 14.00-15.00

Magyar Kaktusz és Pozsgás Társaság:                 minden hó 3. szo. 16.00-18.00
Csapókerti Nefelejcs Természetjáró Klub:            minden hó. 3. p.: 15.00-17.00

Szatyor Klub:                                                     minden hó 3. péntek: 17.30-19.30

Vadászgörény Klub: minden hó utolsó szo.: 16.00–18.00

Szolgáltatások:

 

– Tájékoztatás a városi kulturális programokról

– Ingyenes Internet használat – h.: 12.00-19.30, k.-p.: 9.00-20.30

Fogyasztóvédelmi tanácsadás – előzetes bejelentkezés alapján. Molnár Jenő 30/465-5247

Jogi tanácsadás – dr. Bódor Sarolta ügyvéd – kéthetente csütörtökön: március 2.. ,16., 30., 17.00–19.00 között.

Hozom-Viszem könyvsarok – a közösségi ház teljes nyitvatartási ideje alatt

– Rendőrségi fogadóóra – minden hónap első kedd, március 7., 15.30–16.30

 

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Új Judit, Jánosik Erika művelődésszervezőktől
az 52/ 411-016-os telefonon.

 

DMK Józsai Közösségi Háza

4225 Debrecen-Józsa, Szentgyörgyfalvi u. 9., tel.: (52) 386-137
E-mail: jozsaikh@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

Március 2., 9.00
ARANY JÁNOS LEVELEZÉSEI           

Közreműködnek a Csokonai Nemzeti Színház művészei

 

 

Március 2., 9., 16., 23., 30., 10.00

HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI

Vezeti: Nagyné Lövei Lilla

 

Március 2., 16., 23., 30., 18.00

JÓZSAI ÉLETIGEN – mentálhigiénés előadássorozat

Előadó: Zsiga Attila

Együttműködő partner: Adventista Egyház

 

 

Március 3-ig  

DEBRECENI FARAGÓK BARÁTI KÖRÉNEK KIÁLLÍTÁSA

 

 

Március 4., 9.00

BABA-MAMA BÖRZE

 

 

Március 4., 10.00–12.30 

JÓZSAI ALKOTÓMŰHELY – dekupázs technika

Vezeti: Nagyné Izabell

Március 4., 15.00

ALSÓJÓZSAI FARSANGI DÉLUTÁN

 

 

Március 6., 10.00

„ZENE NÉLKÜL LEHET ÉLNI, DE NEM ÉRDEMES”- Kodály Zoltánra emlékezünk

zenés ismeretterjesztő interaktív óra

 

 

Március 10.–április 8.

KITEKINTETT SZŰZ MÁRIA NAPKELETRE – Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség-díjas népdalénekes, keramikus, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja

kiállítása

Megnyitó: március 10-én, 17 órakor

Megnyitja: Harangozó Imre csángókutató

Vetítéssel egybekötött előadás Csángóföldről – Harangozó Imre előadása

 

 

Március 9., 16.15

„DALLAMOK SZÁRNYÁN” – Kodály Zoltánra emlékezünk – művészeti foglalkozás gyerekeknek

 

 

Március 9., 18.00

LELKI NAVIGÁCIÓ

KIFÉNYEZVE – a képmutatástól a hitelességig

Együttműködő partner: Adventista Egyház

 

 

Március 11., 10.00–12.30
JÓZSAI ALKOTÓMŰHELY
– gyöngyékszer-készítés

A foglalkozást vezeti: Nagyné Izabell

 

 

Március 14., 16.00

„TALPRA MAGYAR!” – Gárdonyi Sándor történész előadása

 

 

Március 16., 16.15

„MÁRCIUS 15”- művészetpedagógiai foglalkozás Gárdonyi Sándor irányításával



Március 18., 8.00

  1. JÓZSAI PÁLINKA- ÉS POGÁCSAVERSENY

Együttműködő partner: Józsai Település- és Közösségfejlesztő Egyesület, Józsai Kertbarát Kör

 

 

Március 24., 9.00

„SZÁLL A MADÁR ÁGRÓL ÁGRA, SZÁLL AZ ÉNEK SZÁJRÓL SZÁJRA” – Hajdú-Bihar megyei népdaléneklési verseny

Együttműködő partner: Muzsikáló Egészség Alapítványi Alapfokú Művészeti Iskola
 

Körök, klubok, művészeti csoportok:

 

Alsójózsai Nyugdíjas Klub: sze.: 16.00- 18.00
Józsai Csipkeverő Szakkör: sze.: 17.00-19.00

Fafaragó Szakkör: kéthetente pénteken: 17.00–19.00

Felsőjózsai Nyugdíjasok Baráti Köre: k.: 15.00-17.00

Guzsalyas Néptánc Együttes: szombatonként egyeztetés szerint
Hangbújócska Zenebölcsi: cs.: 10.00–11.00

Józsai Díszítőművészeti Szakkör: h.: 14.00-16.00

Józsai Kertbarát Kör: minden hónap első keddje: 17.00- 19.00
Józsai Életigen: cs.: 18.00–19.00

Jóga foglalkozás felnőtteknek: h.: 10.00–11.00; p.: 17.30–19.00
Jóga foglalkozás gyerekeknek: kedd: 17.00–18.00
Mazsorett csoport: h., sze.: 17.30–18.30

Néptánc foglalkozás gyerekeknek: h.: 17.15–18.15
Nordic Walking: megbeszélés szerint

Sakk klub: megbeszélés szerint

Társastánc: cs.: 19.00–21.00

„Varázskéz” Rajz Szakkör: cs.: 16.15-18.00

Zeneoktatás: kedd: 16.15–17.15

 

 

Szolgáltatásaink:

 

  • INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS az intézmény rendezvényeiről, a városban, a megyében zajló kulturális programokról, pályázati lehetőségekről, amatőr művészeti csoportokról, a városban működő körökről, klubokról, non-profit szervezetekről
  • TEREMBÉRLET – rendezvényekre, konferenciákra
  • GYERMEKJÁTSZÓ a nyitvatartási időben
  • JOGI TANÁCSADÁS: szerdai délelőttökön egyeztetés szerint
  • RENDŐRSÉGI FOGADÓÓRA: a hónap első hétfőjén: 18.00–19.00

 

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Nagy Mária és Bokács Ferenc művelődésszervezőktől a 30/5660-252 és az 52/ 386-137-es telefonon.

 

DMK Kismacsi Közösségi Háza

4002 Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 16., tel.: (52) 716-698,

E-mail: kismacskh@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

 

Március 2., 11.00–16.00      

NAGYANYÁINK PRAKTIKÁI – farsangi szokások, csigacsináló verseny , zenés-táncos mulatság

A programon való részvételi szándékot, kérjük előre jelezni személyesen a Közösségi Házban, vagy telefonon: 52/716-698, 20/286-23-50, vagy e-mailen: burai.luca@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

 

 

Március 4., 10.00–17.00      

AUTÓVERSENY KICSIBEN

Az érdeklődők több versenykategória gépeinek csatáját követhetik nyomon a házibajnokság keretében. Az autómodellek mellett repülők, helikopterek, drónok, hajók is láthatók lesznek. Közreműködik: a Debrecen Városi Modellező Klub

 


Március 9., 13.00–15.00      

NŐNEK LENNI JÓ! – nőnapi köszöntő műsor

Közreműködik a Macsi Nyugdíjas Klub

 

 

Március 10., 10.00–12.00    

„PIROS, FEHÉR, ZÖLD, EZ A MAGYAR FÖLD!” – játszóházi foglalkozás gyerekeknek. A résztvevők megismerkednek a nemzeti ünnephez kapcsolódó szokásokkal, hagyományokkal és kokárdát készítenek.

 

 

Március 16., 13.00–14.00    

’48-ra EMLÉKEZÜNK – ünnepi megemlékezés

Közreműködik a Macsi Nyugdíjas Klub

 

 

Klubfoglalkozások:

 

Macsi Nyugdíjas Klub: páratlan héten csütörtökön: 13.00-16.00

Gerinctorna klub: kedd: 18.30-19.30

Ügyes Kezek Klubja: a hónap utolsó páros szombatján 10-12 óráig

 

 

Szolgáltatásaink:

 

–           Minden hónap első szerdáján 13 és 14 óra között a DMJV Családsegítő Szolgálat munkatársa tart fogadóórát.

–           INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS a Debreceni Művelődési Központ rendezvényeiről, a városban, a megyében zajló kulturális eseményekről, művészeti csoportokról, közösségekről, klubokról, non-profit szervezetekről.

–           TEREMBÉRLET – rendezvényekre, bemutatókra, konferenciákra, családi eseményekre.

–           Házimozi, asztalitenisz, tollaslabda, készségfejlesztő játékok.

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Burai Luca művelődésszervezőtől az

52/ 716-698-as és a 20/286-2350-es telefonszámon.

 

 

 

DMK Nagymacsi Közösségi Ház

4063Debrecen-Nagymacs, Kastélykert u. 39.
E-mail: nagymacsikh@debrecenimuvkozpont.hu
 

Március 2., 14.00
ARANY JÁNOSRA EMLÉKEZÜNK
– rendhagyó irodalom óra

 

 

Március 7., 14.00
„LEGYEN A ZENE MINDENKIÉ!” – Kodály Zoltánra emlékezünk – műveltségi vetélkedő
Közreműködnek: a Vénkerti Ált. Isk. és AMI Kőrösi Csoma Sándor Ált. Iskolai Tagintézményének tanulói

 


Március 8., 14.00
NŐNAPI KÖSZÖNTŐ
Közreműködik: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub és a Vénkerti Ált. Isk. és AMI Kőrösi Csoma Sándor Ált. Iskolai Tagintézményének tanulói

 

 

Március 14., 14.00
„TALPRA MAGYAR!”-
ünnepi megemlékezés
Közreműködik: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub és a Vénkerti Ált. Isk. és AMI Kőrösi Csoma Sándor Ált. Iskolai Tagintézményének tanulói

 

 

Klubok, körök:

 

PC Klub: k.: 10.00-12.00, 16.00–18.00 

Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub: sze.: 13.00‒15.00/Vezeti: Boruzs Lajosné

Mazsorett csoport: h., p.: 16.00-17.00/Vezeti: Tóth Mária

Fogadóórák, Tanácsadások, Szolgáltatások:

 

  • INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS az intézmény rendezvényeiről, a városban, a megyében zajló kulturális programokról; a városrészben, városban működő körökről, klubokról, non-profit szervezetekről
  • KÖNYVTÁR PONT, EMAGYARORSZÁG PONT- könyvkölcsönzés; helyben olvasható napilapok, magazinok; ingyenes internet használat; nyomtatás; fénymásolás

szerda 15.00-20.00-ig, péntek 14.00-18.00-ig

  • FOLYÓIRAT-OLVASÓ- páratlan szerda 14.00-18.00-ig
  • „KÖNYVET-KÖNYVÉRT”- páros szerda 14.00-18.00-ig
  • HÉRA CSALÁDSEGÍTŐ FOGADÓÓRÁJA: kéthetente csütörtökönként:

15.00-17.00-ig

  • TEREMBÉRLET – rendezvényekre, konferenciákra

 

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Both Erna művelődésszervezőtől az

52/ 716-698-as és a 20/597-0028-as telefonszámon.

 

 

DMK Ondódi Közösségi Ház
4002 Debrecen – Ondód, Kádár dűlő 61./c
 

 

Március 15., 15.00–17.00

„SÜVEGEMEN NEMZETISZÍN RÓZSA…”- az 1848/49-es forradalomra és szabadságharcra emlékezünk

Program: csákó, párta, kokárda készítés, táncház Bíró Imre és zenekara közreműködésével

Együttműködő partner: Ondód Jövőjéért Egyesület

 

 

Március 25., 15.00–17.00

KÉZMŰVES KLUB – nem csak gyerekeknek!

Gyöngyfűzés

 

 

Rendszeres tevékenységek:

Gyógytorna:                                     minden szerda: 9.15–10.15

Margaréta Nyugdíjas Klub:           minden második szerda, március 1., 29., 14.00–16.00

Református Egyház istentisztelete: március 19., 14.00

Csigatészta készítő kör:                   minden csütörtök: 16.00

 

 

Szolgáltatások:

Tájékoztatás a városi kulturális programokról

Ingyenes közösségi internet-szolgáltatás nyitvatartási időben

A HÉRA Családsegítő Szolgálat fogadóórája: március 9., csütörtök: 15.00–17.00

 

 

Nyitvatartás:

Kedd–csütörtök: 14.00–20.00; szerda, péntek, szombat: 14.00–18.00

 

 

Bővebb információ kérhető Új Judit művelődésszervezőtől a 30/8248-969-es telefonszámon.

 

 

 

 

DMK Tímárház – Kézművesek Háza

4026 Debrecen, Nagy Gál István u. 6., tel.: 52/ 321-260 és 06 (30) 618 9767

E-mail: timarhaz@debrecenimuvkozpont.hu

 

 

Március 2., 16.00
AZ ARANY JÁNOS SZÜLETÉSÉNEK 200. ÉVFORDULÓJA ALKALMÁBÓL RENDEZETT RAJZPÁLYÁZAT ÜNNEPÉLYES EREDMÉNYHIRDETÉSE

 

 

Március 3.–ápilis 3.
DOBÁNY MARIANN TÖKLÁMPÁS-KÉSZÍTŐ KIÁLLÍTÁSA
Helyszín: Kisgaléria

 

 

Március 10.–április 3.

MOLNÁR TIBORNÉ KIRÁLY ZSIGA-DÍJAS HÍMZŐ NÉPI IPARMŰVÉSZ GYŰJTEMÉNYES KIÁLLÍTÁSA

Megnyitó: március 10-én, 17 órakor

Megnyitja: V. Szathmári Ibolya etnográfus

Közreműködnek: a Hajdú Néptáncegyüttes táncosai

Helyszín: Nagyterem

 

 

Március 11., 10.00
SZOMBATI SZÖSZMÖTÖLŐ
– hétvégi játszóházi foglalkozás

„Ünnepre készülünk!”- kokárdakészítés

 

 

Március 25., 10.00
SZOMBATI SZÖSZMÖTÖLŐ
– hétvégi játszóházi foglalkozás

Gyöngyfűzés

 

 

„JÁTSZANI JÓ!”– játszóházi kézműves foglalkozások iskolások és óvodások számára egész hónapban előre megbeszélt időpontban

Agyagozás, bőrözés, nemezelés, gyöngyfűzés, népi játékszerek készítése természetes anyagokból

 

 

MESÉLŐ HAGYOMÁNYAINK – vetélkedősorozat és rajzpályázat a Magyar Népmesék c. rajzfilmsorozat születésének 40. évfordulója alkalmából. A havonta egy alkalommal megrendezendő foglalkozásainkra előzetes időpont egyeztetés, bejelentkezés szükséges.

 

 

Látványműhelyek

 

A Tímárház egyik legérdekesebb látnivalói a működés közben szemlélhető tematikus műhelyek. A tavalyi évben megújuló műhelysorunk kézműves mesterei: Kiss Mihály szappanfőző, Lugossy György fazekas, Molnár Tiborné hímző, Buka Csabáné csipkeverő, Hutkai László bőrműves, Dobány Mariann díszüveges, Bolya Gergely sajtkészítő, valamint Sebestyénné Győrffy Anna viseletkészítő- szűrrátétes mester szeretettel várják általános és középiskolai csoportok bejelentkezését, akik számára bemutathatják szakmájuk technikai fogásait, szépségeit.
   

 

ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁSOK

 

– A Tímárház valaha szárítóként funkcionáló épületrészében állandó tímártörténeti kiállítás tekinthető meg, ami bemutatja az egykor messze földön ismert és híres debreceni tímármesterséget. A kiállításon az egykoron élt debreceni tímármesterek leszármazottai felajánlásából származó dokumentumok, a tímármesterség alapvető szerszámaiból, eszközeiből álló gyűjtemény látható. A kiállítás valamennyi darabja digitális formában is használható, így lehetőséget nyújt az érdeklődők számára az elmélyültebb kutatómunkára is.

– Kézművesek Debrecenben – a debreceni kortárs kézművesek kiállítása a Kézműves Alapítvány gyűjteményéből.

 

 

ALKOTÓKÖRÖK

 

Csipkeverő Szakkör: sze.: 10.00-12.00, szo.: 10.00–14.00

Origami Kör: minden hó 1. és 3. szo.: 10.00-14.00
Tiszta Forrás Hímző Kör:   cs.: 14.00-16.00

Fonalda Klub: szo.: 10.00–12.00

 

 

Szolgáltatásaink:

 

–  INFORMÁCIÓ, TÁJÉKOZTATÁS a Debreceni Művelődési Központ rendezvényeiről, a városban zajló kulturális eseményekről, művészeti csoportokról, közösségekről, klubokról, non-profit szervezetekről.

–  INGYENES TÁRLATVEZETÉS (előzetes jelentkezés alapján)

–  HÍREK, INFORMÁCIÓK Debrecen és környéke népművészeti életéről, kézműveseiről, a kézműves dokumentumtár használata.

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ kérhető Mátrai-Nagy Andrea művelődésszervezőtől az 52/321-260-as és a 30/618-9767-es telefonon.

 

 

 

 

 

Honvédtemető és Mauzóleum Emlékhely

4032 Debrecen, Honvédtemető u. 36. tel.: (52) 342-668

Információ kérhető Köszörűs Tibor gondnoktól az 52/342-668-as és a 30/363-0082-es telefonszámon.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

*