A címvédő argentin válogatott hátrányba került a második félidő elején, végül azonban 2-1-re legyőzte az angol csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság atlantai elődöntőjében.
Argentína a hatodik vb-elődöntőjét játszotta, s valamennyit megnyerte, míg Anglia hatvan év után juthatott volna újra világbajnoki döntőbe.
Az argentin válogatott vasárnap 21 órakor Spanyolországgal játszik a New York-i fináléban, míg az angolok egy nappal korábban, 23 órától Miamiban a harmadik helyért lépnek pályára a franciák ellen.
Buenos Airesben népünnepély kezdődött:
Világbajnokság, elődöntő:
Argentína-Anglia 2-1 (0-0)
Atlanta, Mercedes-Benz Stadion, 68 239 néző, v.: Elfath (amerikai)
gólszerzők: E. Fernández (85.), La. Martínez (92.), illetve Gordon (55.)
sárga lap: Li. Martínez (42.), Romero (51.), De Paul (94.), illetve Anderson (37.)
Argentína:
E. Martínez – Molina (Montiel, 72.), Romero, Li. Martínez (Otamendi, 72.), Tagliafico (La. Martínez, 81.) – Simeone (De Paul, 72.), Paredes (N. González, 64.), Mac Allister, E. Fernández – Messi, J. Álvarez
Anglia:
Pickford – James (Burn, 82.), Stones (Toney, 96.), Guéhi, Spence (Rashford, 96.) – Rice (O’Reilly, 82.), Anderson – Rogers, Bellingham, Gordon (Konsa, 72.) – Kane
II. félidő:
55. perc: Rogers szerezte meg a labdát a jobb szélen, középre emelt, érkezett Gordon, és négy méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–1).
85. perc: Messi a tizenhatos jobb oldalától passzolt Enzo Fernándeznek, aki 22 méterről jobbal a kapu jobb oldalába vágta a labdát (1-1).
92. perc: Megint a jobb oldalon tört előre Messi, pontosan emelt középre, Lautaro Martínez pedig négy méterről a kapu bal oldalába fejelt (2-1).
A futball szépségeiből nem sokat lehetett felfedezni az első játékrészben, mert eléggé egysíkú játékot választott mindkét csapat. Nagyjából három-négy passz után ugyanis érkezett az ellenfél, és buktatta a labdát birtokló játékost, ráadásul a játékvezető rendre csak szóban figyelmeztette a szabálytalankodókat. A feszültség a játék rovására ment, s bár az angolok próbáltak néhány támadást vezetni, kapura lövésig nem jutottak el. Leginkább Jude Bellingham bánta a szigorú őrizetet, a Real Madrid játékosa rendre a gyepen találta magát, mert ha átjutott egy, legfeljebb két argentinon, utána feltartóztatták. Igaz az argentinok még ennyit sem mutattak a tudásukból, mindössze egy távoli Enzo Fernández-lövés jelentette a legnagyobb veszélyt az ellenfél kapujára.
A szünet után aktívabban kezdtek az argentinok, Julián Álvarez kétszer is helyzetbe került, de nem sikerült bevennie Jordan Pickford kapuját. Mielőtt azonban felbátorodtak volna a dél-amerikaiak, Anthony Gordon megszerezte a vezetést az angoloknak. A gól jót tett a színvonalnak, mert a két csapat elkezdett a játékkal foglalkozni, különösen a címvédő ritmusváltása volt érzékelhető. Előbb a csereként pályára lépett Nico González fejesénél Pickford mentett a gólvonalon, majd Alexis Mac Allister ugyancsak fejjel próbálkozott, de a labda a jobb kapufáról pattant vissza.
Az angol válogatott a vezetés megszerzését követően teljesen visszahúzódott a tizenhatosa elé, a hajrában pedig már öt védővel próbálta tartani az eredményt, de nem sikerült kihúznia, mert Enzo Fernández egyenlített.
Sőt a háromszoros vb-győztes nem állt le, Mac Allister még egyszer eltalálta a kapufát, a kilencperces ráadás elején Lautaro Martínez fejese viszont már a vb-döntőbe jutást jelentette a címvédőnek.
Fontosabb momentumok
102. perc: VÉGE! Spanyol-argentin döntő lesz, Anglia Franciaországgal küzdhet a bronzéremért.
90+2. perc: GÓÓÓL! ARGENTÍNA FORDÍT! Messi a jobb szélről átívelt a túloldalra,Lautaro Martínez pedig a kapuba fejelt. 1–2
90+2. perc: Mac Alister második kapufáját lövi.
85 perc: EGYENLÍT ARGENTÍNA! Enzo Fernandez az angol 16-oson kívülről jobbal a kapu jobb oldalába lő. Messitől kapta a gólpasszt. 1-1.
76. perc: Mac Allister ismét lövőhelyzetbe került, de Pickford ezúttal is hárított.
75. perc: De Paul jobbról ívelt középre, Mac Allister teljesen üresen érkezett, ám 9 méterről a jobb kapufát találta el a fejese.
70. perc: ivószünet.
69. perc: jobbról érkezett a beadás, Nico González 7 méterről csúsztatott kapura, de Pickford óriási bravúrral ütötte ki a jobb alsóba tartó labdát.
65. perc: Nico González balról fejelt középre, az érkező Tagliafico elől azonban Stones remek ütemben tisztázott.
61. perc: Enzo Fernández 22 méterről próbálkozott, de jócskán a kapu fölé lőtt.
58. perc: Simeone remek indítással lépett ki a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, de Spence fantasztikus becsúszással szögletre mentett.
55. perc: GÓL!!! Vezet Anglia! Tagliafico ollózva mentett egy hosszú indítás után, de a labdára Rogers csapott le, jobbról tökéletesen ívelt a hosszú oldalra, ahol Gordon 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.
47. perc: Álvarez szemfülesen elvette a labdát Spence-től, első lövését Pickford védte, majd a kipattanót is Álvarez lőhette kapura, ezt az angol kapus szögletre ütötte.
46. perc: folytatódik a mérkőzés, elkezdődött a második játékrész.
45+3. perc: vége az első félidőnek, 0-0 az állás.
45. perc: három perc hosszabbítás következik.
38. perc: Messi lövését blokkolták a védők, a kipattanót Fernández lőtte rá, próbálkozása pedig csupán néhány centiméterrel kerülte el a jobb felső sarkot.
33. perc: Rice ívelt be egy szabadrúgást, Stones mellé fejelte a labdát.
28. perc: argentin akció az angol 16-oson belül, de a labda az alapvonalon túl – Messi és Alvarez nem értette meg egymást.
25. perc: ivószünet. Egyelőre nagy taktikai csata zajlik a pályán – vagyis a semleges nézők számára ez bizony egy rossz meccs.
10. perc: Gordon kapott egy hosszú indítást a bal oldalon, de a beadását már nem tudta pontosan középre tenni, így Martínez könnyedén megszerezte a labdát.
8. perc: Anglia birtokolja többet a labdát. Nagy az iram, helyzet egyelőre nem alakult ki.
3. perc: Anderson fetreng, nagyot kaphatott. Némi kakaskodás a pályán, rögtön a meccs elején. Fernandezt figyelmezteti a játékvezető.
1. perc: Anglia kezdte a mérkőzést.
A felállások
Anglia:
Pickford – James Reece, Stones, Guéhi, Djed Spence – Rice, Elliott Anderson – Morgan Rogers, Bellingham, Anthony Gordon – Kane.
Argentína:
Emiliano Martínez – Nahuel Molina, Cristian Romero, Lisandro Martínez, Nicolás Tagliafico – Enzo Fernández, Leandro Paredes, Alexis Mac Allister – Lionel Messi, Julián Álvarez, Giuliano Simeone.

