Kilencedik alkalommal rendezte meg nagyszabású évadzáró ünnepségét a DEAC a HALL-ban. Az egyetemi klub tájékoztatása szerint a sportolók rendkívül sikeres szezont tudhatnak maguk mögött: a női futsalosok megvédték bajnoki címüket, a férfiak az NB I negyedik helyén végeztek. Az NB III-as labdarúgók bronz-, a jégkorongozók az OB1-ben ezüstérmet szereztek, a kosarasok pedig sorozatban negyedszer jutottak a rájátszásba.
Az eseményen a város és az egyetem vezetői köszöntötték a megjelenteket:
-
Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kuratóriumának elnöke) kiemelte, hogy a sport a Debreceni Egyetem számára identitás- és közösségformáló erő, amely megtanít küzdeni és csapatban gondolkodni.
-
Jávor András, a DEAC elnöke hangsúlyozta, hogy a klubbal nemzeti értéket teremtettek, és az utánpótlás fejlődése a jövő záloga.
-
Papp László, Debrecen polgármestere arról beszélt, hogy a “változó és bizonytalanabb sportfinanszírozási helyzet” ellenére a város és az egyetem szoros szövetsége garantálja a DEAC és Debrecen sportjának jövőbeli eredményességét.
-
Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, a MEFS alelnöke a közösségi erőre és az egyetemi tanulmányok fontosságára világított rá. Példaként említette Bárány Donátot, aki két diplomát szerzett, és Hetényi Zoltánt, aki már a doktoriját csinálja az intézményben.
A rendezvényen 18 kategóriában adtak elismeréseket.
Az Év szakosztálya: labdarúgás
Az Év sportolója: Battai Sugár Katinka
Az év utánpótlás-szakosztálya: kosárlabda
Az Év csapata: női futsal
Az Év fiatal tehetsége: Madaras Ákos
Az Év edzője: Dávid László
Az Év utánpótláscsapata: fiú röplabda U17
Az Év feltörekvő sportága: a frizbi
Az Év utánpótlásedzője: Mester Gyula Zoltán
Az Év DEAC-os egyetemi hallgatója: Kreisz Brúnó
Az DEAC Közösségért díjat kapja: a szabadidősport-szakosztály
Az Év kommunikációs munkatársa: Derencsényi István
Az Év eseménye: DEAC-OTP Bank-PICK Szeged kézilabda Magyar Kupa-mérkőzés
Az Év DEAC mentorszervezete: a Sportgazdasági és -Menedzsment Intézet – a díjat Bácsné Bába Éva, az intézet igazgatója vett át
Az Év DEAC-mentora: Fenyves Veronika, a GTK dékánja
Az Év DEAC vállalati partnere: Magyar Telekom
Az Év dolgozója: Mórucz Ádám
DEAC-ért díj: Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora
Fotó: DEAC