Gondola Zsolt Zoárd-interjú

A Civil Fórum Debrecen szerint a helyi “balliberálisok” hergelik az embereket

Helyi hírek

A Civil Fórum Debrecen Egyesület aggasztónak tartja azt a jelenlegi folyamatot, miszerint “a választáson nem induló helyi balliberális csoportok” továbbra is azon dolgoznak, hogy egymás ellen fordítsák az embereket, állandó feszültséget keltsenek és újabb politikai lövészárkokat ássanak”.

A képen Gondola Zsolt Zoárd, a Civil Fórum Debrecen Egyesület elnöke.

Az egyesület úgy véli, a vitáknak egyetlen nyertese van: a senki által nem támogatott, de a Tisza sikerébe belekapaszkodó helyi “balliberális” oldal tagjai, “akik ma is azon dolgoznak, hogy hergeljék az embereket és egymás ellen fordítsák a debrecenieket”.

A Civil Fórum szerint ennek látható eredményei vannak, ezért úgy érzik, hogy fel kell szólalni, nehogy Debrecen “politikai hadszíntérré változzon az értelmes és építő jellegű közéleti viták helyett”.

“Szeretnénk, ha végre azokról a kérdésekről is beszélnénk, amelyek valóban meghatározzák Debrecen jövőjét. Egyetértünk azzal, és eddig is ezt képviseltük, hogy legyen minél nyitottabb az önkormányzat, érezzék azt a debreceniek, hogy van beleszólásuk közös ügyeinkbe. Ne engedjük át a balliberális megmondó embereknek ezt a lehetőséget”

– olvasható a közleményben.

Emlékeztetnek, az Orbán-kormány nem tekintette partnernek az önkormányzatokat, nem tartotta tiszteletben önállóságukat, és politikai bukásának egyik oka lett többek között a helyi közösségek véleményének figyelmen kívül hagyása, lásd a kínai akkugyár ügyét.

Az egyesület szerint az önkormányzati vezetés eredendő bűne a kínai akkumulátorgyár Debrecenbe telepítésének képviselete és támogatása, még a többség akarata ellenére is. Ez már az önkormányzati választáson is érezhető volt, de az országgyűlési választás eredményében elsöprő erővel jelent meg: mást akar a város.

Ezért szorgalmazzák a kormányzattal való partnerség kiépítését a teljes ciklusra, “amely városunk fejlődését biztosítja”.

Ehhez az alábbi javaslatokkal szándékoznak hozzájárulni:

  • Az önkormányzatok finanszírozásának újraszabályozása.
  • Az önkormányzatok politikai alapú megkülönböztetésének megszüntetése.
  • A szolidaritási hozzájárulás eltörlése, amely évről évre súlyos terheket ró a városokra.
  • A tömegközlekedés finanszírozásának rendezése.
  • Valódi helyi népszavazások lehetőségének biztosítása.
  • A közmeghallgatások eredeti, demokratikus szerepének visszaállítása.
  • Iskoláink visszaszerzése.
  • Nagyobb beleszólás a repülőtér ügyeibe.
  • Az Aranybika önkormányzati tulajdonjogának igénylése.
  • A Vágóhíd utcai felüljáró mielőbbi megépítése.

Az egyesület leszögezi, a kínai akkumulátorgyárat továbbra is bezáratnák, mert mérésekkel nem lehet az okot megszüntetni, csak még jobban növelik a debreceniek félelmét.

Másrészt türelemmel vannak az új bürokrácia és szabályozási rendszer kialakításáig, és bíznak abban, hogy az eddig tett nyilatkozatok alapján nem valósul meg a kínai akkumulátorgyártás bővítése, és szigorúbb szabályok között kell működnie.

 

Papp László visszavágott a közgyűlés feloszlatását indítványozó Mándi Lászlónak és Madarasi Istvánnak