A Ferencváros legyőzésével ismét bajnok a Győr női kézilabda-csapata

A Győr 33-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel biztosította újabb címvédését.

A győriek továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a május 18-án záruló idény tabelláját, és népligeti sikerükkel behozhatatlan előnyre tettek szert a második helyen álló fővárosiakkal szemben.
Az ETO a bajnoki örökrangsorban utolérte a 15-szörös aranyérmes Vasast.

Eredmény:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29-33 (12-15)
a legeredményesebb játékosok: Klujber 7, Kovacsics 6, illetve Pintea 6, Amorim 5

A címvédő vendégek közül a világ- és Európa-bajnok kapus, a francia Amandine Leynaud hiányzott, a hazaiaknál Szemerey Zsófia, a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic nem játszott.

Az FTC a hetedik percben, 5-0-s vendégvezetésnél szerezte első gólját, mert pontatlanul, sok hibával kezdett, illetve Kari Aalvik Grimsbö remekül védett. Amikor a hazaiak felvették a meccs ritmusát, felzárkóztak két gólra, Bíró Blanka is egyre több lövést kivédett, így a szünetig még nem dőlt el a mérkőzés (12-15).

A második felvonás elején az egygólos hátrányért támadott a Ferencváros, de hibázott, és mivel a folytatásban sem volt megfelelő a visszarendeződése, a vendégek gyors ellenakcióiknak köszönhetően három perc alatt 5-1-es sorozatot produkáltak (15-21). A meccs háromnegyedénél megint lendületbe jött, és egy 4-0-s szériával felzárkózott az FTC, de mivel összesen öt büntetőt kihagyott, nem volt esélye az egyenlítésre, sőt úgy veszítette el a meccset, hogy egyetlen alkalommal sem vezetett.

A győriek 2005 óta csak két alkalommal (2007-ben és 2015-ben) nem nyertek aranyérmet az NB I-ben, és továbbra is őrzik tavaly január 26. óta tartó veretlenségüket tétmérkőzéseken.