Megszorongatták a Fradit a Loki kézisei

Sport

A Ferencváros négy góllal győzött a Debrecen vendégeként a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Az első félidő hajrájában a vendég fővárosiak már hét góllal is vezettek (10-17), de a szünet után a hazaiak előbb egy 4-0-s, majd egy 6-1-es sorozattal fordítottak (28-26). A hajrában a vendégek válogatott kapusa, Bíró Blanka remekül védett – a meccs utolsó hét percében nem kapott gólt -, így az FTC több mint tíz perc után visszavette a vezetést, és egy 5-0-s szériával zárta a rangadót.

A DVSC legeredményesebb játékosa a beálló Tóvizi Petra volt hét góllal, a mezőny legjobbjának pedig a Ferencváros jobbátlövője, az ugyancsak junior világbajnok Klujber Katrin bizonyult, kilenc találattal.

A címvédő és listavezető Győr magabiztosan nyert a Vác otthonában, az EHF Kupa-elődöntős Siófok pedig a Békéscsabát győzte le fölényesen.