A legjobb eredménnyel jutott a döntőbe Márton Anita

Sport

Márton Anita döntőbe, míg Kéri Bianka 800 méteren elődöntőbe jutott az atlétikai Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

Az Eb-bronzérmes, fedettpályás vébén második súlylökő, Márton Anita első lökésével 17,54 méterig jutott a selejtezőben, így csoportjából a legjobb eredménnyel jutott a csütörtök esti döntőbe.

Kéri Bianka 800 méteren 2:04.90 perccel a negyedik legjobb időt futotta előfutamában, ezzel biztosította helyét a csütörtöki elődöntőben.

Férfi 400 méter gáton a debreceni Koroknai Tibor 51.32 másodperces idővel előfutamában a negyedik, összesítésben pedig 16. lett, így nem jutott tovább.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola további atlétái közül a női 100 gátfutásban a 20 éves Kozák Luca volt a legjobb, ám hiába lett futamában harmadik, s maradt el csupán egy tizeddel 13.20 másodperces egyéni rekordjától, végül ez sem volt elég ahhoz, hogy folytathassa. A 23 esztendős Kerekes Gréta pedig – miután az utolsó előtti gáton megbillent – 13.54-es időt futott, amivel futamában utolsó lett.