DEAC kosárlabda

A tabella élére állt a DEAC

Az NB I/B-ben és az U21-eseknél is győztek a Debreceni Egyetem csapatai. A női amatőr NB I-ben a Kecskemétet verték a lányok.

Továbbra is a DEAC kapja a legkevesebb kosarat

Talán épp a védekezésünk miatt állnak a tabella élén. A debreceni kosarasok őszi teljesítményüket koronázták meg a győzelemmel.

NB I/B
DEAC – Vásárhely 76:69 (17-13, 39-28, 49-44, 76-69)

Csupán 28 pontot tudott dobni az első félidőben a kiváló erőkből álló listavezető, melynek 84 pontos átlaga van meccsenként. Nem véletlenül fektett komolyabb gondot a támadójátékuk erősségeire a DEAC. A második félidő is jól kezdődött, azután az iram visszaköszönt, és jobban bele kellett nyúlni a Debrecennél a pályán lévő csapatba: ami a Hepp-kupa döntőjében jobban sikerült, most nem volt olyan eredményes, a cserék kevésbé voltak ponterősek.

Ennek ellenére a különbség állandósult, sőt 10 pont fölé kúszott, így nem volt kérdés, hogy vissza tudják-e fordítani a meccset a csongrádiak. A kritikus támadó mutatókban jobbak voltak a hazaiak, ennek köszönhetően lett magabiztos a győzelmük. Néhány kiváló egyéni teljesítményt láthattak a nézők, de nagyon értékes, hogy öt debreceni dobott 10 pont fölött.

Veretlenül zárták az alapszakasz első felét

Ha nem is szemet gyönyörködtető játékkal, de magabiztosan hozták a fiúk a Hódmezővásárhely elleni hazai U21-es találkozót.

U21
DEAC-Vásárhelyi KS 90:61 (30:13, 27:15, 10:21, 23:12)

DEAC: Nagy Botond 5, Nagy Benedek 9/9, Pék Dávid 20/9, Szarka Dávid 5/3, Andrássy Géza 18 cserék: Tóth Péter 21/15, Lippai Szabolcs 6, Kiss Lajos 4, Opre Roland 2, Kiss András -.

Bár a DEAC ellenfele a 4.helyen állt a fordulót megelőzően: jó szerkezetű kezdőcsapatuknak nem sok esélyt adtak a debreceniek az első negyedben: labdaszerzésekből villámgyorsan leindították őket, így hamar megnyugtató előnyre tettek szert. A második negyedben sem csökkent a sebesség, és a különbség 30 pont közelébe kúszott, ezzel a lényegi dolgok eldőltek.

A második félidő hazai szempontból elég pocsékul sikerült, köszönhetően a lecsökkent koncentrációnak és pontosságnak. A vendégek sorra szedték vissza a lepattanókat (56:42), indítottak le, és ezáltal 20 ponton belülre kerültek. A végén legalább annyira összekapta magunkat a debreceniek, hogy egálra hozták a második húsz percet.

A DEAC kilenc mérkőzésen kilenc győzelmet aratva, első helyen fordul az alapszakasz második felére. A cél a sorozat folytatása, hogy első helyen kerülhessenek be az országos döntőbe, ehhez azonban sokkal jobb játék kell.

Női Amatőr NBI:
DEAC – KECSKEMÉTI KC 75 – 68 (19-24, 21-19, 12-15, 23-10)

DEAC: Szabó Réka 9, Jávor Petra 15/3, Gál Annamária 4, Göttlinger Anna 30/15, Földvári Andrea 14 csere: Új Eszter Dorottya, Papp Alexandra, Chvatal Tünde, Fazekas Borbála, Máriás Fruzsina 3/3.

Kovács Imre: Készültünk az ellenfélből. Tudtuk, mik az erősségeik, és mit akarnak a támadásaikban kihangsúlyozni. Amikor figyeltünk ezekre, akkor rendre labdaszerzés lett belőle. Támadásaik néha döcögtek,de amikor tudatosan kerestük a zárás-leválás adta előnyöket, illetve a betörés-kiosztás utáni dobó helyzeteket, akkor igen szép és látványos befejezéseket láthatott a publikum. Ez az év eddig elég jól alakul, kettőből kettő,bízom a hasonló jó folytatásban, és gratulálok a lányoknak a győzelemhez!